آی تی من
همراه با دنیای فناوری و رشد کسب و کارها

۱۰ راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

قاتل باتری گوشی خود را شناسایی کنید

163

با پیشرفت گوشی های موبایل و همه کاره شدن این جعبه های جادویی، کمتر نیاز به کامپیوتر و یا وسایل دیگرارتباطی پیدا می کنیم . اما بزرگترین مشکل این جعبه های جادویی، سریع خالی شدن شارژ آنهاست . در ادامه همراه باشید.

در این مقاله قصد دارم تا با ۱۰ راهکار مهم برای افزایش طول عمر باتری گوشی های موبایلی صحبت کنم. گوشی های هوشمندی که اخیرا وارد بازارشده اند خصوصا اندرویدی ها از  مشخصات فنی خوبی برخوردارهستند اما نسبت به قیمت شان از باتری های ضعیفی برخوردار هستند و همین امر باعث می شود شارژ آنها به سرعت خالی شود.

در ۷ الی ۸ سال اخیر ، گوشی ها باریک و باریک تر شده اند و همین امر باعث شده تا شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند جای فیزیکی کافی برای باتری با گنجایش بیشتر تعبیه نکنند و البته بدون اغراق می توان گفت در ۱۰ سال گذشته به اندازه ۱۰ سال به قدرت پردازنده ها و رم گوشی ها افزوده شده است و نسبتا میتوان گفت که شرایط باتری ها تاحدودی بهتر از قبل شده است. 

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

گوشی هاییکه صفحه نمایش با رزولوشن بالاتر و پردازنده قوی تر هستند، از وضعیت باتری بدتری برخوردارند چراکه با هربار اجرای سیستم عامل اندروید ، برنامه هایی در پس زمینه گوشی فعالیت میکنند. جی پی اس ، شبکه ۳G و ۴G LTE  از سرویس هایی هستندکه به طور قابل ملاحظه ای عمر باتری را کم می کنند و درواقع می توان از آن ها به عنوان قاتل یادکرد.

آماده اید تا باهم بررسی کنیم ؟ 

۱ – تنظیم روشنایی صفحه نمایش

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

 تاثیر گذار ترین روش برای ذخیره بیشتر شارژ باتری در هر گوشی هوشمند اینست که روشنایی صفحه نمایش خود را در پایین تر حد ممکن قرار دهید. اکثر مواقع ۴۰ درصد باتری گوشی ها به خاطر همین صفحه نمایش سریعا خالی می شود.  سعی کنید صفحه نمایش خود را برروی ۵۰ درصد روشنایی و یا حتی کمتر نگه دارید.

گزینه اتوماتیک برای تنظیم خودکار این روش خوبست ولی باید بدانید که گزینه اتوماتیک هنگامی که زیر آفتاب و نورخورشید بیرون از منزل هستید، خیلی سریع باتری شما را خالی می کند. برای تنظیم روشنایی صفحه نمایش به قسمت Settings > Display > Brightness level مراجعه کنید .

۲ – برنامه های باتری خور را شناسایی کنید

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

بسیاری از برنامه ها به خاطر شرایط شان باتری زیادی مصرف می کنند وهمین امر باعث میشود باتری شما بیش از پیش صدمه ببینید و عمر آن کمتر بشود. برای اینکه از این کار جلوگیری کنید به پنل مانیتورینگ استفاده از باتری خود بروید و برنامه هاییکه مقدار ولتاژ بیشتری را مصرف کرده شناسایی کرده  وآنها را پاک کنید .

۳ – سرویس مکان یاب خود را خاموش کنید

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

فکر میکنید روشن بودن جی پی اس گوشی همیشه لازم است؟ در اکثر مواقع جواب شما منفی است! پس دلیلی برای روشن بودن همیشگی آن وجود ندارد. باید بدانید که روشن بودن جی پی اس باعث می شود که گوگل و سرویس هایی از قبیل توییتر و فیسبوک از مکان شما برای نمایش دادن تبلیغات مرتبط با مکان استفاده میکنند. روشن بودن جی پی اس سومین دلیلی است که میتواند قاتل عمر و شارژ باتری شما باشد . همین الان به پنل مدیریت گوشی خود بروید و جی پی اس خود را خاموش کنید.

۴ – خاموش کردن وای فای، بلوتوث و سرویس NFC

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

روشن بودن وای فای، بلوتوث و سرویس NFC هم یکی دیگر از مواردی ست که می تواند قاتل شارژ گوشی شما باشد .این سه سرویس را همیشه چک کنید که خاموش باشند و درصورت نیاز آنها را روشن کرده و استفاده کنید. خاموش بودن همین سرویس ها کمک زیادی به باتری برای نگه داشتن شارژبیشتر  می کند.

۵ – غیرفعال کردن حرکات و ویژگی های فعال صدا

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

امکاناتی مثل سرویس دنبال کردن چشم ها(برای بالاوپایین شدن خودکار صفحه گوشی با استفاده از حرکات چشم)، ویژگی های فعال صدا ( مانند دستیار صوتی گوگل) از دیگر مواردی ست که شارژ گوشی را خالی می کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که این برنامه ها را غیر فعال کنید ودرصورت نیاز به استفاده از آن ها ، روشن شود.برای غیرفعال کردن آنها می توانید از منوی تنظیمات اقد ام کنید.

۶ – ویجت های غیرضروری را حذف کنید

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

وجود ویجت های غیر ضروری روی صفحه نمایش شما علاوه براینکه شلوغی را به همراه دارد و البته یکی دیگر از عوامل خالی شدن سریع باتری گوشی هوشمند شماست. برای اینکه بتوانید شارژ بیشتری را ذخیره کنید، ویجت های غیر ضروری را از روی صفحه خود را حذف کنید و نهایتا دو ویجت پراستفاده را روی صفحه نمایش خود نگه دارید.

۷ – ویبره گوشی را قطع کنید

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

زمانی که تایپ می کنید یا گوشی شما زنگ می خورد به طور خودکار ویبره گوشی شما هم فعال می شود! به این موضوع دقت کردید ؟باید به جرائت بگویم که ویبره گوشی هفتمین قاتل شارژ گوشی شماست ! پس هرچه سریعتر آن را غیر فعال کنید . برای این کار به مسیر زیر بروید .

Settings > Sound & notification > Other sounds

۸ – همگام ساز اتوماتیک مخاطبین برای برنامه شبکه های اجتماعی را ببنیدید

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

اپ هایی مثل فیس بوک ، توییتر ، جیمیل و حتی تلگرام هنگام اتصال وای فای اطلاعات مخاطبین گوشی را با سرور برنامه همگام سازی می کنند و همین امر باعث می شود که شارژ اضافه از گوشی مصرف شود .برای غیر فعال کردن این گزینه هم میتوانید به منوی تنظیمات گوشی رفته و در قسمت برنامه ها برروی هر اپلیکیشن کلیک کرده و تیک sync را بردارید.

۹ – از پس زمینه های تیره وکم حجم برای گوشی خود استفاده کنید

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

تکنولوژی صفحه های نمایش گوشی های هوشمند به دونوع LCD و AMOLED تقسیم می شوند. هردونوع صفحه با استفاده از پس زمینه های تیره و البته کم حجم ( زیر یک مگابایت) ، باتری گوشی را مجبور به استفاده از شارژ و منبع برق کمتر میکند .

۱۰ – استفاده از حالت ذخیره کننده باتری

10 راه طلایی و ساده برای فرار از خالی شدن باتری گوشی های هوشمند

اکثر گوشی های اندرویدی برنامه ای به اسم محافظ گوشی دارند . درواقع کار اصلی این اپلیکیشن محافظت نرم افزاری و سخت افزاری از منابع دردسترس گوشی است. یکی از امکانات این محافظ گوشی برای باتری، power save mode است . این گزینه به گوشی اجازه می دهد شارژ بیشتری را ذخیره کند و ساعت بیشتری کار کند.البته باید بدانید که در این حالت منابع سخت افزاری محدود تری از جمله CPU , GPU و RAM گوشی میتوانید استفاده کنید.

آموزش کالیبره کردن گوشی

سیستم عامل اندروید دارای قابلیتی است به نام Battery Stats یا وضعیت باتری است که ظرفیت باتری را کنترل می کند که چه زمانی کامل شارژ است و چه زمانی خالی.

اما گاهی اوقات این قابلیت دچار مشکل می شود و میزان باقی مانده باتری را به درستی نشان نمی دهد و قبل از اینکه باتری گوشی کاملا خالی شود و به ۰ درصد برسد، گوشی خاموش می شود. کالیبره کردن باتری در اندروید یعنی تنظیم مجدد سیستم عامل اندروید تا اطلاعات صحیح را به نمایش بگذارد.

باتری های یونی لیتیومی دارای حافظه نیستند. مشکل در چگونگی خواندن اطلاعات باتری توسط سیستم عامل اندروید است. همچنین در بعضی از نوشته ها، بیان شده است که پاک کردن فایل batterystats.bin باتری را مجدد کالیبره می کند.

این فایل در بیشتر گوشی ها اطلاعاتی از قبیل اینکه چه برنامه هایی زمانی که گوشی در شارژ نیست از باتری استفاده می کنند را جمع آوری می کند. همچنین این فایل زمانی که گوشی بیشتر از ۸۰% شارژ شود، Reset می شود.

طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱٫ باتری گوشی را شارژ نکنید تا زمانی که خالی شود و گوشی شما خاموش شود.
۲٫ مجدد گوشی را روشن کنید و اجازه دهید که باز خاموش شود
۳٫ گوشی خود را بدون روشن کردن به شارژر وصل کنید و منتظر بمانید که کامل و به طور ۱۰۰ درصد شارژ شود
۴٫ گوشی را از شارژر جدا کنید
۵٫ گوشی را روشن کنید. نمایش دهنده باتری گوشی، احتمالا عددی کمتر از ۱۰۰ درصد را نشان می دهد، پس دوباره گوشی را بزنید به شارژ و صبر کنید تا به صورت ۱۰۰ درصد شارژ شود.
۶٫ گوشی را از شارژ جدا کنید و آن را Restart کنید. اگر نشان دهنده باتری بازهم عددی غیر از ۱۰۰ را نشان داد، مجددا شروع به شارژ کردن آن کنید تا به ۱۰۰ درصد برسد.
۷٫ این چرخه را ادامه دهید تا نشان دهنده باتری عدد ۱۰۰ درصد را نمایش دهد.
۸٫ حالا صبر کنید تا باتری گوشی شما برای بار دیگر خالی شود و گوشی خاموش شود.
۹٫ گوشی خود را کامل بدون قطع و وصل کردن برق، شارژ کنید

لطفا در نظر داشته باشید که این روش برای کالیبره کردن همیشه توصیه نمی شود.حتی زمانی که باتری گوشی شما کاملا خالی است و گوشی شما روشن نمی شود، باتری گوشی باز هم میزانی شارژ دارد که از صدمه دیدن گوشی جلو گیری کند. از این روش در هر ۳ ماه، فقط یک بار استفاده کنید. این روش زمانی که مشکلات باتری واقعا جدی هستند، استفاده می شود.

نکته: کاملا تخلیه کردن یک باتری و تلاش برای شارژ بیشتر از حد اصلا کار درستی نیست. خبر خوب این است که زمانی که باتری های لیتیومی در حال شارژ هستند، بعد از شارژ شدن تا حد مورد نیاز، به صورت خود کار جریان برق قطع می شود و همچنین حتی زمانی که گوشی شما روشن نمی شود، باز هم کمی باتری رزرو دارد. اما باز هم تکرار می کنیم که اینکار را فقط زمانی که واقعا نیاز است استفاده کنید، زیرا دارای عوارضی برای باتری است.

چطور با روت کردن، باتری گوشی را کالیبره کنیم؟
اگرچه بعضی ها بر این باور هستند که پاک کردن فایل batterystats.bin تاثیر چندانی بر وضعیت نمایش باتری گوشی ندارد. پس برای ادامه کار احتیاج به روت کردن گوشی داریم. توجه داشته باشید که با روت کردن گوشی، گارانتی آن از بین می رود. این روش شباهت زیادی به روش قبل دارد اما در جزییات کمی تفاوت دارد.

 1. اجازه دهید باتری گوشی کاملا خالی شود و گوشی خاموش شود.
 2.  گوشی را روشن کنید و بگذارید گوشی مجدد خاموش شود.
 3.  بدون قطع برق، گوشی را به شارژ بزنید و صبر کنید تا ۱۰۰ درصد کامل شود.
 4.  از شارژ جدا کنید.
 5.  گوشی را روشن کنید. اگر باتری شما کمتر از ۱۰۰ درصد بود، بدون خاموش کردن گوشی، ان را به برق بزنید و صبر کنید تا کامل شارژ شود.
 6.  گوشی را از برق بکشید و آن را Restart کنید. اگر باز هم ۱۰۰ درصد نبود، گوشی را دوباره به شارژ بزنید تا کامل ۱۰۰ درصد گوشی شارژ شود.
 7.  این چرخه را تا زمانی که نمایشگر باتری بعد از روشن شدن گوشی، باتری را ۱۰۰ درصد نمایش دهد، تکرار کنید. زمانی که گوشی را روشن می کنید، دقت کنید به برق نباشد.
 8.  حالا برنامه کالیبره کردن باتری را نصب کنید و بدون اجرا کردن، مطمئن شوید که باتری ۱۰۰ درصد شارژ است و گوشی را Restart کنید.
 9.  بعد از روشن شدن مجدد گوشی، فورا برنامه را اجرا کنید.
 10. زمانی که باتری را کالیبره کردید، بگذارید مجدد تا ۰ درصد خالی شود و گوشی خاموش شود.
 11. بار دیگر کامل گوشی را شارژ کنید و دقت کنید که جریان قطع و وصل نشود.
  تمام!!

تا اینجا با ۱۰ مورد مهم برای افزایش طول عمر شارژ باتری و آموزش کالیبره کردن گوشی باشما صحبت کردم. با رعایت نکات بالا می توانید تعویض باتری خود را به طرز معجزه آسایی عقب بیاندازید.به نظر شما چه موارد دیگری را می توانیم رعایت کنیم تا عمر باتری گوشی اندرویدی خود را افزایش دهیم ؟ نظرات خود را با من درمیان بگذارید.

منبع مقاله جلال ترابی
دیگه چه خبر ؟

163
دیدگاه بگذارید

avatar
68 فعالیت های نظردهی
95 واکنش به پاسخ دهی
3 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
66 نویسندگان نظرات
Mahiناهیدشیمابهارهرامین آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
شراره
مهمان عزیز
شراره

خیلی عالی بود . واقعا استفاده کردم

محمدی
مهمان عزیز
محمدی

روش هایی که گفتید رو اجرایی کردم خیلی تاثیر مثبت دیدم

علی
مهمان عزیز
علی

چقدر این مقاله برای من مفید بودم .ممنونم

maha
مهمان عزیز
maha

چقدر این جی پی اس من بیخودی روشن بود و شارژ میخورد و من نمیدونستم

حاتمی
مهمان عزیز
حاتمی

واقعا ویبره گوشی خیلی باتری مصرف میکنه ؟

اعلا
مهمان عزیز
اعلا

توی تیتر ششم ” ویجت های غیرضروری ” باید مینوشتید !

همراه
مهمان عزیز
همراه

همگام ساز خود رو از کجا باید ببندم ؟ از من که نداره

عبدالهی
مهمان عزیز
عبدالهی

من روشنایی صفحه ام حالت اتوماتیک نداره ! چرا؟

عاملی
مهمان عزیز
عاملی

وای فای من خودکار روشن میشه چیکار کنم این اتفاق نیوفته ؟

ناصری
مهمان عزیز
ناصری

مقاله واقعا خوبی بود . استفاده کردم

دارابی
مهمان عزیز
دارابی

عالی بود

sasan
مهمان عزیز
sasan

مطلب خوبی بود . همه مواردیکه گفتید رو اجرا کردم خیلی عملکرد باتریم بهتر شد

احمدی
مهمان عزیز
احمدی

یکی از دغدغه های من همین شارژ باتری بودکه با این مقاله تونستم مشکل رو حل کنم

اخوان
مهمان عزیز
اخوان

سلام.
وقتی شارژ گوشیم ب۳۰‌‌٪میرسه به دودقیقه نمیکشه ک میشه ۱۵٪بعد۱٪بعدم که خاموش میشه.میخاستم ببینم مشکلش چیه چیکاربایدانجام بدم.
ممنون

akhlaghi
مهمان عزیز
akhlaghi

گوشی من سامسونگ مدل جی۵ هست باتری نو و اصلی برا گوشیم خریدم تقریبا الان۲ماهه
الان باتریم سالمه باد نکرده ولی ۳روزه باتری خالی میکنه
شارژ میکنم بعدش سریع خالی میشه میخواستم علتشو بدونم چرا؟

اسلامی
مهمان عزیز
اسلامی

سلام.باتری گوشی من بدون کار کردن پایین میاد میخواستم بدونم مشکلش چیه؟؟مدلش گلکسی نوت ۵ هست.

داوود
مهمان عزیز
داوود

شارژ گوشی من به سرعت کم میشد و گوشیم خاموش میشد بردم تعمیرگاه گفت از باتریشه. باتری نو انداخت اما الانم زود شارژ کم میکنه . استفاده خاصی هم ندارم فقط یه تلگرام چک میکنم. لوکیشن و اینا خاموشه نور صفحه م حداقله. تقریبا هر ساعت ۲۰ درصد شارژ کم میکنه. نمیدونم چشه

پارسا
مهمان عزیز
پارسا

من وقتی گوشیمو میزنم به شارژ وقتی به ۶۰درصد میرسه یکدفعه شارژش به ۱۰۰درصد میرسه و میزنه شارژ کامل شد و وقتی هم تا ۵۰درصد باطری رو استفاده میکنم یعنی به ۵۰درصد که میرسه یکدفعه به صفر درصد میرسه و خاموش میشه، میشه بگید مشکل از چیه؟ ممنون…

یه دوست خوب
مهمان عزیز
یه دوست خوب

من شارژ گوشیم که به ۲۰درصد برسه خیلی سریع خاموش میشه اگه۲۰درصد شد بزنم تو شارژ همینجور کم میشه تا به۱درصد برسه بعد شارژ میشه میخواستم بدونم علتش چیه و باید چیکار کنم تا درست بشه؟

sasan
مهمان عزیز
sasan

خب اینا باتری طوری بسازن تا یه هفته شارژ بمونه یا بیشتر. تو جنگل برق از کجا بیارم شارژ کنم

مهدی بلدی
مهمان عزیز
مهدی بلدی

من ۴ ساله گوشی هواوی جی ۷۰۰ دارم … الان باتریم طوری شده ک میرسه به ۹۷ درصد یهو خاموش میشه گوشی بعد شارژش میاد رو ۷ درصد و همچنین برعکس…درضمن شارژم زیاد خالی میکنه ته تهش ۳ الی ۴ ساعت …شارژشم از ۱۰۰ تا ۵۰ درصد زود کم میشه ولی از ۵۰ تا ۰ خیلی زوتر کم میشه یعنی خیلی زود…چیکار کنم…؟؟؟

تنها
مهمان عزیز
تنها

سلام مطالبی که گفته بودید خیلی خوب بود من بدون اینکه وارد این سایت بشم این موارد رو انجام میدادم گوشیم سامسونگA5.2017 ست یه هفته بدون اینکه خاموشش کنم بدون استفاده گذاشتمش داخل کمدم الان دو روزه برش داشتم و اولین بار شارژش کردم خوب بود ولی دومین بار زدم به شارژ و متوجه شدم دقیقه ای که واسه شارژ سریع میزنه یکیه ولی گوشی طبق اون شارژ نمیشه ۱۰۰ درصد که شد از شارژ درش اوردم و استفاده کردم روز بعد که امروز باشه میبینم یه درصد یه درصد چن دقیقه ای هی کم میشه گوشی من اینطور نبود… ادامه نظر »

امیرارسلان
مهمان عزیز
امیرارسلان

من از پاور بانک استفاده میکنم و گوشیم همیشه وصل به پاور بانک میخواستم بدونم اگه باتری گوشیم خراب باشه پاور بانک هی گوشیو شارژ کنه شارژه از اون ور میره هوا ؟ و پاور بانک هی باید شارژ کنه یا ربطی نداره یعنی عین این میمونه یه منبه ابو هی پر کنی ولی منبه سوراخ باشه یا نه مشکلی نیست ؟

صالح
مهمان عزیز
صالح

سلام من گوشیم اس ۴ سامسونگ هست،امروز رفتم موبایلی باتری براش خریدم اما باز شارژ کم میکنه دلیلش چیه ؟؟

یوسفی
مهمان عزیز
یوسفی

سلام گوشی من شارژ میکنه ولی از ۳۰٪بیشتر شارژ نمیکنه یا شارژ گوشی خود به خود کم میشه لطف میکنین دلیلش رو بگین باتشکر از مطالب آموزنده ایی‌که گذاشتین.

آرش
مهمان عزیز
آرش

سلام من ایفون ٧ خریدم. دیشب که برای دومین بار شارژ کرده بودم فول شارژ بود اما صبح که بلند شدم ١٧ درصد کم شده بود با اینکه وایفای، دیتا و لوکیشن خاموش بود و تمام دستورات بالا رو هم انجام دادم اما الان همینجوری هر دو دقیقه یدونه کم میکنه. کسی علتش رو میدونه؟

سرور
مهمان عزیز
سرور

با سلام مطالب سایت شما بسیار آموزنده هستند خیلی ممنون

ساره
مهمان عزیز
ساره

سلام
اقا من سامسونگ S5 دارم . قبلا GAME بازی میکردم ولی حدود ۱ سالی میشه دیگه بازی نمیکنم. باطریش لامصب زود تموم میشه یعنی اینترنت کار کنم به خصوص زیاد کم میکنه. اهنگ و اینا خیلی کم نمیکنه ولی اینترنت میخوره واقعا. دیدم طرف داره ۱۲ ساعت با اینترنت کار میکنه هنوزم باطری مونده ولی برا من نمیمونه.
مشکل از چی میتونه باشه؟
همچنین الان خاموش کردم باطری رو دراوردم نگاه کردم باد نکرده بود دوباره گذاشتم سرجاش و ۳ درصد شارژ کم شده بود!!
واقعا مشکل از چیه؟

sasha
مهمان عزیز
sasha

سلام.من گوشیم هاوایی Y5 ی ماهی هست خریدمش اولا زود شارژ خالی نمیکرد یعنی توی کل روز کار میداد فقط شبا میزدمش اما گوشیو ۷٪یا۶۱٪ میزدمش شارژ،الان نمیدونم چرا زود شارژ خالی میکنه و کاراییش از ۲۴ساعته شده ۵ – ۶ ساعت.چرا ؟تروخدا بگید

a_arends
مهمان عزیز
a_arends

سلام
من گوشی حواسم نبوده گذاشتم‌ شارژ شده ۱۴% بعد زدم شارژ شد ۹۰% از برق کشیدم بعد یه لحظه استفاده کردم شد ۸۹% از چی
خواهش میکنم راهنمایم کنید؟

رسول
مهمان عزیز
رسول

سلام گوشی من j3 2016 است چند روز که گوشی غیر فعال باشه شارژ خالی می کنه . من همه برنامه هارا می بندم و وای فای یا داده ها یا جی پی اس هم فعال نیست و صفحه نمایش هم خاموش شارژ گوشی خالی میشه ، منظورم این که اگه باش کار نکنم بازم شارژ گوشی خالی میشه لطفا راهنمای ام کنید با تشکر

ارسلان
مهمان عزیز
ارسلان

باتری گوشیم باد کرده زود زود شارژخالیرمیکنه چیکارش کنم گوشیمم سامسونگه

اردلان
مهمان عزیز
اردلان

باتری گوشیم باد کرده زود زود شارژخالیرمیکنه چیکارش کنم

ارشام
مهمان عزیز
ارشام

من ی ماهی میشه گوشی J 7 سامسونگ خریدم اما خود به خود باطریش کم میشه بدون اینکه از گوشی استفاده کنم

باران
مهمان عزیز
باران

سلام.من گوشیم گلکسیA5 باتریش باد کرده بود دیروز عوضش کردم ولی از دیروز سیم کارتمو نمیخونه هی میزنه No service چرا اینطوری شده؟؟

1020
مهمان عزیز
1020

سلام من یه گوشی s3دارم زود به زود شارژ خالی میکنه شب صد درصده از شارژ در میارم صفر درصد
باتری را عوض کردم
سوکت شارژ عوض کردم ولی دوباره همینجوری هست
اگه کسی این مشگل را داره و حل کرده ممنون میشم به منم بگید

بقایی
مهمان عزیز
بقایی

سلام گوشیم s7 متاسفانه چند روزیه خیلی زود شارژ خالی میکنه و چند باری هم خود به خود قبل از استفاده کردن شارژش به صفر رسیده توروخدا کمکم کنین دارم دیوونه میشم خدا تومن پول بهش دادم ???

باقری
مهمان عزیز
باقری

سلام گوشیم مدتی وقتی باهاش کار می کنم شارژ باطری ناگهانی کم میشه وبعد از ری استارت کردن دوباره به حالت اول بر میگرده میخواستم کمکم کنید

بهرام پور
مهمان عزیز
بهرام پور

سلام .
من گوشی A5 2016دارم بعد هفت ماه باطری گوشیم باد کرد زود شارژ خالی میکرد. رفتم عوضش کردم باطری نو خریدم. الان دو روز نشده باز رو ۲۰ درصد خاموش میشه. دقیقا مثل باطری قبل از ۲۰ درصد شروع شد خاموش کرد و بعد هم باطری باد کرد مشکلش چیه ؟ لطفا زود جواب بدید ممنون . تا قبل اینکه باطری جدید خریدم خراب نشه باد کنه

شهرام
مهمان عزیز
شهرام

امروز گوشیم رو برای اولین بار بعد از اینکه شارژش ۱۰۰% پر شده بود از برق کشیدم،بلافاصله۲% از شارژش کم شد! علت این مشکل چی میتونه باشه؟ یعنی ممکنه بعد از یکسال و نیم استفاده باتری گوشی داره خراب میشه؟ در ضمن من همه موارد در رابطه با کالیبره بودن باتری گوشی و زمان زدن به شارژ و کشیدن از شارژ رو تقریبا بیشتر اوقات رعایت میکنم

ناصرزاده
مهمان عزیز
ناصرزاده

سلام
دوستان بیشترین مشکل در تخلیه شارژ باطری دو برنامه ی سیستمی به نام هایsystem_server و media_server هستند که در حالت استند بای گوشی هم مدام در حال کار هستند ، من که هر کار کردم نتونستم از کار بندازمشون ، اگر کسی در این مورد اطلاعات بیشتری داره خوشحال میشم نظرشو بدونم. تشکر

مریم
مهمان عزیز
مریم

با سلام.
اول تشکر از مطالب خوبتون.
گوشی من الجی جی ۳ هستش.یه مدتی هس باتریش رو تعویض کردم.و از زمانی ک باتری رو تعویض کردم بعد از هر بار شارژ چه به اینترنت وصل باشه و چه نباشه بعد از تقریبا ۲ الی ۳ ساعت شارژش زود خالی میشه.وقتی ک به قسمت تنظیمات و قسمت مصرف باتری میرم برنامه های ک بیشترین استفاده از باتری رو داره نوشته ک “سیستم آندروید”و همیشه ۵۰ الی ۶۰ درصد استفاده میکنه.
خواستم بپرس ببینم مشکل از کجاس…از گوشی هست یا باتری؟
اگه بتونین بهم کمک کنید خیلی ممنون میشم.

میثم
مهمان عزیز
میثم

من چند وقته گوشی هواوی y520خریدم‌ ازش واقعا راضیم . ولی چند وقته ک وقتی از وای فای استفاده میکنم‌ ، وقتی شارژ گوشیم خالی میشه میخوام بزنم تو شارژ تو یک لحظه شارژ پر میشه که بعضی اوقات اینجور میشه. وقتی از نت استفاده نمیکنم و به صورت عادی استفاده میکنم یه ۳۰ساعت شارژ میده و خوبه اگه راهی و یا نرم افزاری هست ک بتونه بهم کمک کنه بگید ممنون میشم

یوسف
مهمان عزیز
یوسف

با این تفاسیر که گفتید بهترین گزینه، خرید یازده دو صفر هستش….

Mina
مهمان عزیز
Mina

سلام.من گوشیمو هشت ماهه خریدم.قبلا خوب شارژ نگه میداشت با وجود اینکه نت گوشیم اکثر مواقع روشن بود الان چند روزه هر چند دقیقه از درصد باطریم کم میشه باید چیکارش کنم؟ با کالیبره کردن حل میشه؟

دلارام
مهمان عزیز
دلارام

سلام گوشی من Galaxy A5 هست حدود یکساله خریدم و واقعا خیلی خوب شارژ نگه میداشت ولی الان حدود یکماهه که خیلی زودتر شارژ خالی میکنه .همه راهکارهایی که گفتید هم انجام دادم اثری نداشت.باید چیکار کنم؟

دلارام
مهمان عزیز
دلارام

سلام خسته نباشید هر از چند وقت باید باتری گوشی رو کالبیره کرد؟

محمد
مهمان عزیز
محمد

سلام من وقتی سیمکارت رو دراوردم باتری از ۲۱درصد اومد ۱۱درصد.
ولی اصلا باتری کم نمیکنه گوشیم ولی فقط همین مشکلو دارم سیمکارت رو ک برمیدارم یهو میره ۳۰درصد بعد ک سیمکارتو میزارم یهو میاد رو ۲۰ درصد !
اینطوری درصدها عوض میشن دلیلش چیه ؟ ممنون

نوید
مهمان عزیز
نوید

سلام روزتون بخیر.من یه گوشی سامسونگ مدل J5 دارم.چند روز پیش گوشی رو طبق اعلانی که داشت به روزآوری کردم وچندتا از برنامه ها رو ولی متاسفانه قسمت پیامک ها دچار مشکل شده وقتی قسمت پیام ها رو باز میکنم تا پیامی بدم برنامه بسته میشه و میگه پیام ها مرتب متوقف میشود.
و اقعا دچار مشکل شدم چون من به این قسمت نیاز دارم .توی گوگل سرچ کردم و چندتا راهکار که گفته بود رو انجام دادم که متاسفانه درست نشد.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که دچار معضل بزرگی شدم

LOGAN. wolverin
مهمان عزیز
LOGAN. wolverin

سلام. خسته نباشید. ببخشید اگر حافظه گوشی پر باشه باتری هم زود خالی می کنه؟