۲۰ کسب وکار کوچک که بدون نیاز به شریک می توانید راه اندازی کنید !

بررسی 20 کسب وکار تک نفره ای که خودتان به تنهایی می توانید راه اندازی کنید

50 17,715

برای راه اندازی کسب وکار و کسب درآمد همیشه به دنبال راه های اصولی و البته پرهزینه و حوصله سربر هستیم. درحالیکه اگر به دوربرمان کمی نگاه کنیم متوجه این می شویم که درآمد در یک قدمی ماست. در ادامه همراه با آی تی من باشید.

امروزه درکنار کسب وکار های پرسود و پرهزینه برای راه اندازی، کسب وکارهایی نیز وجود دارند که با هزینه کم و یا حتی صفر هم میتوان راه اندازی کرد و ازآنها درآمدزایی کرد. خوبی این کارها اینست که حتی می توانید تک نفری و بدون نیاز به شریک آن را راه اندازی کنید.

«باید پول خرج کنید تا پول به دست بیاورید»

جمله بالا کمی ناامید کننده به نظر می رسد؟! اشکالی ندارد در ادامه به ۲۰ کسب وکاری اشاره می کنم که شما را شگفت زده می کند ! کسب وکار هایی که نه سرمایه راه اندازی نیاز دارند و نه شریک برای اجرای آن !

20 کسب وکار کوچک که بدون نیاز به شریک می توانید راه اندازی کنید !

۱ – سازمان‌دهی حرفه‌ای برای کسب وکار های نوپا

شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای فعالیت اقشار مختلف جامعه خصوصا استارتاپ ها یا همان کسب وکار های نوپا شده است. به وسیله این شبکه ها میتوانید کسب وکار های نوپا را سازماندهی کنید و البته درآمد خوبی را کسب کنید.

۲ – نگهداری از خانه همسایه هایتان

اکثر مردم به دنبال افراد قابل اعتماد برای نگه داری وسایل با ارزش خود هستند و روزهاییکه بیرون هستند مواظب خانه و زندگیشان باشند. پس این شغل خیلی راحت میتواند زمینه ساز درآمد خوبی برای شما باشد.

۳ – نگه داری از کودکان و نوزادان

حوصله بچه و نوزاد را دارید ؟ از دیدن آنها به شوق می آیید ؟ پس حتما شغل نگه داری کودکان و نوزادان برای شما می تواند گزینه مناسبی باشد . این کار که بدون هزینه هست، به راحتی می توانید با هیچ سرمایه ای شروع کنید و درآن موفق باشید.

۴ – بلاگ نویسی و کسب درآمد

ساخت و داشتن یک بلاگ به نسبت یک سایت از دردسر بسیار کمی برخوردار است. با ساختن یک وبلاگ وتولید محتوا در زمینه ای که به آن تسلط یا علاقه دارید، دیر یا زود بلاگ شما را پرمخاطب می کند و این فرصت مناسبی است تا با استفاده از سرویس های کلیکی، درآمد خود را داشته باشید.

۵ – بازاریابی و همکاری در فروش برای وبسایت های تجاری

برخی از شرکت های بازرگانی با داشتن وبسایت هایی به اصطلاح همکاری درفروش ، سعی درجذب بازاریاب و فروش بیشتر محصولات خود هستند. غالبا فعالیت این وبسایت ها براساس فروش است و البته هرچه فروش بیشتر باشد، درآمد شما نیز بیشتر است.

۶ – خرید و فروش کتاب‌های دست‌دوم

کتاب های دست دوم خواهان و خواستار زیاد تری نسبت به کتاب های نو دارند. چراکه باقیمت پایین تر قابل تهیه هستند و به راحتی پس از خوانده شدن قابل فروش مجدد هستند. اگر قفسه های کتابخانه تان سنگینی می کند یا دوست دارید تجربه کتاب های جدید را داشته باشید، الان وقت فروش کتاب های دست دوم تان است.

۷ – تمیزکاری وخدمات منزل

با خرج کمتر از ۱۰۰ هزار تومان می توانید وسایل تمیزکاری و خدمات منزل تهیه کنید و خانه های مشتریان را با قیمت مناسب تمیز کنید و ساعتی دستمزد دریافت کنید.

۸ – تاکسی شخصی با استفاده از تاکسی های آنلاین

اگر ماشین خوب و تمیزی دارید، بهترین گزینه برای راه اندازی یک کسب وکار کوچک و البته یک نفره مسافرکشی است. باوجود سیستم های آنلاین رزرو تاکسی می توانید با ارائه چند مدرک به این شرکت ها کار خود را آغاز کنید و جریان درآمد خود را داشته باشید.

۹ – ارائه مشاوره درزمینه های مختلف

اگر درزمینه های مختلف تخصص یا آشنایی کامل دارید مثلا ( استارتاپ ها، کسب وکارها، خرید و فروش و… ) بهترین پیشنهادی که به شما دارم، ارائه مشاوره به افراد نیازمند است. البته این کار نیاز به مجوز های مختلف نیز دارد، اما با گرفتن مجوز ها میتوانید با خیال راحت این کاررا ادامه دهید. مطمئن باشید درآمد خوبی نصیب شما می شود.

۱۰ – آموزش و تدریس تخصص

بازار کار همیشه نیازمند تربیت نیرو است. اگر درزمینه های مختلف تخصص دارید ، می توانید با تدریس و آموزش حرفه خود به درآمد زایی فکر کنید.

20 کسب وکار کوچک که بدون نیاز به شریک می توانید راه اندازی کنید !

۱۱ – ترجمه متون مختلف

ترجمه مقالات یکی دیگر از راه هاییست که به جرائت می توان از آن درآمدزایی کرد. سایت های خبرگزاری و علمی برای تولید محتوای خود نیازمند افراد مسلط به ترجمه هستند. پس اگر قدرت ترجمه بالایی دارید این راه را امتحان کنید.

۱۲ – نویسندگی و تولید محتوا : نویسنده / ویراستار / ژورنالیست

نویسندگی نیاز به علم خاصی ندارد بلکه علاقه می خواهد. درباره موضوعاتی که علاقه به آنها دارید بنویسید و سعی کنید آنها را دریک وبلاگ یا وبسایت برای خود باهدف رزومه سازی منتشرکنید. حال می توانید با ارائه رزومه آنلاین و زنده خود به وبسایت هایی که نیازمند نویسنده و تولید محتوا هستند ، درآمد خود را داشته باشید !

۱۳ – راهنمایی دادن به توریست‌ها

محله و شهر شما محل تردد توریست های مختلف است ؟ باید بگویم که بزرگترین منبع درآمدزایی درکنار شماست ! شما با راهنمایی دادن به توریست هایی که وارد شهر و محله شما می شوند می توانید درآمدزایی داشته باشید. 

۱۴ – ساخت ، تولید و فروش دست سازه ها

محصولات دست سازه از شاهکارهایی است که افراد هنرمند دوست برای آن هزینه می کنند. اگر هنرمند و خلاق هستید، حتما دست سازه های خود را برای فروش آماده کنید.

۱۵ – خدمات پیک موتوری باشید

اکثر ما ، یک موتور یا دوچرخه برای مسیر های نزدیک داریم. اما از آن تنها برای جابه جایی و یا سفرهای کوتاه استفاده می کنیم. تاحالا به این موضوع فکر کرده اید که با دوچرخه یا موتورتان هم می توانید درآمد داشته باشید ؟ شما میتوانید برای شرکت های خدماتی پیک موتوری باشید، خرید های آنها را انجام دهید و به ازای هر مسیر پورسانت دریافت کنید. 

۱۶ – مدیریت شبکه های اجتماعی یک برند

شیرین ترین و البته جذاب ترین پیشنهادی که به شما می توانم بکنم : مدیریت شبکه های اجتماعی یک برند یا استارتاپ !

در روز چقدر از وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی می کنید؟ چقدر مطالعه می کنید ؟ چقدر فکر می کنید وقت شما هدر می رود ؟ آیا فکر نمی کنید وقت آن رسیده که از شبکه های اجتماعی هم درآمد داشته باشید ؟ 

۱۷ – خرید های دیگران را انجام دهید

بسیار از افراد مشغله های زیادی در زندگی خود دارند به حدی که وقت خرید مایحتاج روزانه خود را ندارند. پس این فرصت مناسبی ست برای شما تا بتوانید با خرید برای دیگران کسب درآمد بکنید.

۱۸ – جابه جایی بسته یا افراد

اگر وسیله نقلیه مثل موتور ، ماشین و یا حتی دوچرخه دارید می توانید روی جابه جایی بسته های پستی یا بسته های کوچک فکر کنید.

۱۹ –  اظهار نامه مالیاتی تنظیم کنید

امور مالیاتی یکی دیگر از زمینه هاییست که به تنهایی از پس آن می توانید بربیایید. اگر با اظهارنامه مالیاتی آشنایی ندارید از موتور های جستجو کمک بگیرید. 

۲۰ – بازارچه های محلی را فراموش نکنید

اگر اجناس قابل فروش و ارائه دارید، بازار و بازارچه های محلی را از یادنبرید. این بازار ها برای ارائه اجناس و کسب درآمد بسیار مناسب هستند.

به نظر شما چه کسب وکار هایی تک نفره دیگری میتوان راه انداخت ؟ آیا این کسب وکار ها باهزینه همراه خواهند بود ؟ نظرات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

منبع مقاله INC
نوشته شده توسط جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
50 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x