نامه ای به خودم در آینده و انتظاراتی که از خودم باید داشته باشم…

0 6,335

نامه ای به خودم در اینده یا گذشته یا حال، هیچ فرقی نمیکنه ! مهم اینه که با چیزهایی رو از خودمون میخوایم که گاها به دور از شخصیت واقعی و حقیقی خودمون هست. در این یادداشت از رشد کسب و کار با من همراه باش.

ما نامه‌ های استعاری خیلی زیادی برای سرزنش انتخاب‌ هایی که در گذشته کردیم، به خودِ گذشته‌ مون مینویسیم و بابت فرصت‌ هایی که سوزوندیم و ازش استفاده نکردیم یا اشتباهاتی که کردیم، اظهار پشیمانی میکنیم. سرزنش خودِ جوان‌ ترمون برای وضعیت نابسامانی که فعلا در اون قرار داریم کار خیلی آسونی هست.

راستی در اون نامه، به خودِ آینده تون چه میخواید بگید؟  وقتی نامه رو در چند ماه یا چند سال آینده بخونین، چه حسی به شما دست میده؟

شاید در نوشتن نامه به خودِ آینده‌ تون، به این کشف نائل بشین که بحران‌ ها یا فجایعی که همین حالا با اونها مواجه هستید، اونطوری که میترسید، چندان هم براتون بد نشد. شاید درباره‌ی اینکه تونستید دست به اقدام بزنین، اظهار نظر خوشبینانه‌ ای داشته باشین. شاید هم  بخواید با خودِ گذشته‌ تون کمی همدلی کنین که هرچی تو توانم بود اجرا کردم…

نامه ای به گذشته خودم

سلام جلال! امیدوارم همین الان که داری این نوشته رو برا دوستات مینویسی حالت خیلی خیلی خوب باشه. گذشته ای که پشت سر گذاشتی پر از پستی و بلندی های زیادی بود… از شب بیداری هاییکه میکشیدی تا فرصت هاییکه درست ازشون استفاده کردی. گاهی هم فرصت های خوب پیش میومد اما ازشون بیخیال گذشتی و خلاصه سوزوندی! اما هنوز هم دیر نشده… به قول معروف مشکلی تو رو نَکُشه حتما رشدت میده!!!

نامه ای برای حال

جلال! الان تو جایگاهی هستی که بهت توجه میکنن، تاثیرگذار هستی و روی بسیاری از آدم ها میتونی تاثیر بذاری. پس حالِ تو بستگی داره به اینکه حال دلت چطوری باشه؟! اگه خوشحالی، خوشحالی میاد سراغت و اگه غمگین باشی غمگینی میاد سراغت! پس تا میتونی بخند و متفاوت فک کن که خدا تو رو یه آدم متفاوت آفریده.

نامه ای به خودم در آینده

سلام! من جلالِ آینده ی تو هستم! صدای منو از آینده ی خودت میشنوی. میخواستم بگم که امروزت رو دریاب و غصه ی فردات رو نخور که واقعا آدم از فرداش خبری نداره. از کجا معلوم که حال خوب امروز رو فردا هم داشته باشی و دو برابر شده باشه؟! اگه اینطوری باشه که خیلی خیلی خوشبحالت ! خلاصه حال خودت رو خیلی دریاب و به حس درونت خیلی احترام بذار.


دوست خوب من، همین الان که داری این متن رو میخونی میدونم که حس درونیت خیلی خیلی خوب شده و خیلی حالت بهتر شده. هیچ چیزی بهتر از احساس خوب و داشتن حس خوب برای جلو رفتن نیست! همیشه سعی کن لبخند روی لبت باشه و زیاد به خودت سخت نگیری که از قدیم گفتن :

خوش باش که هرکه راز داند / داند که خوشی خوشی کشاند

شیرین چو شکر تو باش شاکر / شاکر هر دم شکر ستاند

تو چطور با خودت حرف میزنی؟ اگه بخوای نامه ای به خودت بنویسی چطوری باخودت حرف میزنی؟ برام کامنت کن.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x