خصوصیات اخلاقی افراد و چیزی درباره‌ی نرمال بودن آدمها

0 16,967

خصوصیات اخلاقی افراد در جامعه که بررسی میکنیم میل به نرمال بودن داره! حالا چرا؟ تو این یادداشت بهت میگم.

نرمال چیزی هست که مردم بهش بی توجهی میکنن، تا وقتی اوضاع تغییر کنه. و بعد، ما نمیتونیم کتمان کنیم که چقدر از توجه به اون غافل بودیم. کسی که در لیست انتخاب قرار میگیره، کسی که از شرایط شک و تردید سود میبره، کسی که شروع مطمئنی داره… ما به چنین افرادی توجه میکنیم که به صورت ساختگی انتخاب شدن تا افرادی درست به نظر برسن. کسانی که قراره بعداً بهتر بشن و به عنوان «نرمال» معرفی بشن…

نرمال یه توزیع به حساب میاد نه یه شخص!

خصوصیات اخلاقی افراد و میل به عادی بودن

وقتی دوست داری وضعیت موجودت رو حفظ کنی، وقتی میخوای کاری رو بکنی که از بقیه تایید گرفتی، وقتی دنبال این هستی که از بقیه تایید بگیری تا یه کارو انجام بدی و وقتی که منفی بافی میکنی درباره هرچیزی این یعنی افسار زندگیت رو دادی دست یه عنصر دیگه (شخص – زمان – مکان) تا اون برات هدایتت کنه!

خیلی از افراد به این موضوع اصلا توجهی نمیکنن یا وقتی متوجه میشن سعی میکنن خودشونو بزنن به بی خیالی تا این موضوع کمتر اذیتشون بکنه، اما وقتی که درک میکنی این کار اشتباهه و به خودت میای بازی دیگه تغییر میکنه. اینجاست که دیگه اجازه نمیدی کسی برات تصمیم بگیره یا قاعده بازی زندگیت رو به نقع خودش تغییر بده.

چاره چیه؟ تو هر شرایطی که هستی ( از نظر خودت چه بد و چه افتضاح) باید تصمیمت رو جدی بگیری، بخوای که تغییر کنی و از همین الان شروع کنی. شروعی که هیچ رحمی به خودش نداره و دنبال ” یه خورده بهتر کردن اوضاع ” نیست بلکه دنبال ” عالی کردن اوضاع ” خودشه.

چقدر برای عالی بودن تلاش میکنی؟ به خودت از ۲۰ چه نمره ای میدی؟ برام تو کامنت ها بگو.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x