آی تی من جلال ترابی
رشد کسب و کار در فضای دیجیتال
درباره این بلوک

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی یک نوع آگهی تبلیغی است که به صورت یک مقاله ی خبری نوشته می شود. عبارت ریپورتاژ آگهی از دو واژه advertisement و editorial به معنای «سرمقاله‌ی تبلیغی» گرفته شده است. به بیان ساده ریپورتاژ آگهی یک خبر تبلیغی است که شامل تیتر ، چند پاراگراف متن ، عکس و لینک و نشانی محصول مورد تبلیغ می باشد. شما این خبر تبلیغی را در صفحه اول خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر خواهید کرد.

یک ریپورتاژ آگهی بیشتر جنبه ی علمی دارد و ابتدا بدون این که نامی از برند خاصی برده شود، به ارائه اطلاعات مفید در مورد محصول (اعم از کالا و خدمات) می پردازد و سعی دارد با پاسخ به سوالات و نیاز های مخاطب او را همراه مقاله کند. سپس در زمانی که ذهن مخاطب اقناع و آماده ی خرید شد یا بهتر است بگوییم زمانی که مشتری تشنه و مشتاق شد، محصول مورد نظر یا لینک فروشگاه مورد نظرش را به مخاطب معرفی می کند.

می توان گفت ریپورتاژ ارتباط تنگاتنگی با تبلیغات داشته و به نوعی یک روش نوآورانه در تبلیغات است. ریپورتاژ و سایر روش های تبلیغ یک هدف مشترک دارند. با این تفاوت که ریپورتاژ در قالب اطلاع رسانی نگارش می شود و کار تقویت برند را به طور نامحسوس انجام می دهد.

بنابراین مهم ترین تمایز ریپورتاژ با یک آگهی تبلیغی در این است که مخاطب در تمام طول مدت مطالعه، احساس می کند برای یک مطلب عادی در جهت رفع نیاز و یا پاسخگویی به سولات خودش روبه رو بوده است! و فقط شما هستید که می دانید این یک تبلیغ زیرکانه بود! همین کارکرد نامحسوس و غیرمستقیم است که تاثیرگذاری ریپورتاژ را بالا می برد.

ریپورتاژ آگهی های مرتبط با حوزه آی تی، تکنولوژی و فناوری اطلاعات را در اینجا می بینید