پیام رسان سروش ، تلگرام ایرانی یا حمایت از تولید داخلی ؟

64

پیام رسان سروش واقعا مناسب است؟ مدتیست که بازار مسنجر های بومی برای رقابت با تلگرام بسیار داغ شده است. از گپ افزار آسیاتک ، قاصدک تبیان ، لنزور شرکت صبا ایده که بگذریم پیام رسان سروش توانسته جایگاه نسبتا مطلوبی را میان ایرانیان و خصوصا جوانان پیدا کند .در ادامه همراه با آی تی من باشید.

درمقاله که قبلا منتشر کرده بودم نقدی بر پیامرسان سروش و مشکلات آن داشتم. اما در این بررسی قصد دارم تا گوشه ای از امکانات این پیامرسان را بررسی کنم. این پیامرسان باامکاناتی مشابه تلگرام، سرعت به نسبت خوب ارسال پیام و انواع مدیا، قابلیت های تماس صوتی با کیفیت بالا و البته مصرف کم دیتا تنها گوشه ای از ویژگی ها و امکانات این پیام رسان بومی است .

قبل از ادامه بررسی دعوت می کنم تا مقاله قبلی که در آی تی من منتشر کردم را بخوانید :


سروش یا تلگرام؟

از محدود شدن تلگرام تا ضرر مالی غیرقابل جبران برای کسب و کارها


بررسی امکانات پیام رسان سروش

طبق بررسی هایی که از اپ سروش داشتم و با توجه به توضیحات توسعه دهندگان آن ، این مسنجر دارای امکانات زیر است :

  •  ایجاد گروه های با عضو بالا
  • قابلیت جابه جایی سریع پیام ها
  • ارسال هرگونه فایل برای دوستان
  • استیکر های زیبا و متنوع
  • قابلیت ایجاد کانال های تعاملی
  • ارسال بازخورد به مدیر کانال
  • ثبت نظر و لایک به محتوای منتشر شده
  • ارسال هرگونه مدیا ( تصویر ، صدا ، ویدیو )
  • شرکت در مسابقات و نظرسنجی ها با قابلیت ایجاد
  • تماس صوتی رایگان

طبق گفته های توسعه دهنده سروش ، این پیام رسان یک کانال تعاملی است و تمرکز اصلی سروش ، در بخش کانال های عمومی قرار دارد .

بررسی گذرای پیام رسان سروش

در ابتدای ورود به سروش با ظاهر گرافیکی ساده و شیک آن روبه رو میشوید . البته سنگینی رابط کاربری و هنگ های گاه و بیگاه هنگام استفاده از پیام رسان ، کمی تو ذوق مخاطب می زند .اما وجود تماس صوتی از مزیت های بسیار خوب این مسنجر ، نسبت به دیگر رقبای داخلی خود به حساب می آید .

سروش یا تلگرام ؟ کدام بهتر است ؟

تلگرام چند سالیست که مهمان ایرانیان شده است و توانسته با ارائه سرعت خوب ، قابل قبول و البته امنیت بسیار بالا در تبادل پیام ها و مدیا ، اعتماد ایرانیان را به خوبی جلب کند . در مقابل پیام رسان سروش که یک مسنجر بومی و ایرانیست هم اکنون با ارائه امکانات مشابه تلگرام ، توانسته رضایت نسبی کاربران ایرانی را در استفاده از خود نشان دهد .

توصیه آی تی من به کاربران عزیز ایرانی ، اینست که در کنار پیام رسان تلگرام ، پیام رسان سروش را نیز نصب و استفاده کنند و سعی در رواج و حمایت از تولیدات داخلی داشته باشند و کمک به رفع مشکلات فنی آن کنند .

نظرات و پیشنهادات خود را درباره استفاده از این اپلیکیشن با  آی تی من درمیان بگذارید. همچنین می توانید امتیاز خود به این اپلیکیشن را از پایین همین بررسی ارسال کنید.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

64 نظر
Inline Feedbacks
View all comments