آی تی من
همراه با دنیای فناوری و رشد کسب و کارها

اتوکام ۲۰۱۸ : متفاوت ترین اتوکام اصفهان با سالن فرصت ها و استارتاپ های فعال

12

اتوکام ۲۰۱۸ نمایشگاهی متفاوت بود. نمایشگاه اتوکام، هرساله در آخرین روزهای آبان و آذر در محل دائمی برگزار می شود امسال با تغییرات چشمگیر و قابل توجهی برگزار شد که نظر متخصصین و بازدیدکنندگان عمومی را به خود جلب کرد. در ادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

امسال با تیم ویرا کلیک که حامی رسانه ای نمایشگاه اتوکام بود، پوشش خبری و مصاحبه را برعهده داشتیم که سالن فرصت هارا پوشش داریم. شاید جذاب ترین بخش امسال، همین سالن فرصت ها بود. سالنی که در آن حدود ۶۰ الی ۸۰ استارتاپ فعال حضور داشتندو به ارائه کار خودشان می پرداختند.

مهم ترین تغییر نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته، وجود سالن فرصتها بود. چراکه این سالن تنها یک سالن برای ارائه استارتاپ ها نبود. بلکه محلی برای آشنایی، شبکه سازی موثر میان تیم ها و البته برگزاری هرچه بهترو جذاب تر برنامه های جانبی مثل تداکس، استارتاپ گرایند و دورهمی هایی مثل پنل سرمایه گذاری جسورانه و پنل اینفلوئنسر مارکتینگ بود.

سالن فرصت ها = الکام استارز اصفهان

وقتی صحبت از استارتاپ و سرمایه گذاری میکنیم، یاد شتابدهنده ها و صندوق های سرمایه گذاری جسورانه میافتیم. همین طور وقتی اسم نمایشگاه و خصوصا الکامپ تهران را میشنویم، بلافاصله یاد الکام استارز و سالن پرشور و هیجان معرفی و ارائه استارتاپ ها میافتیم.

به جرات میتوانم بگویم، سالن فرصت ها چیزی کم از الکام استارز نداشت. امسال اولین سال برگزاری این سالن بود که به استارتاپ های حاضر در این سالن، اجازه معرفی خودشان به علاوه ارسال پرپوزالشان به ۱۴۰ سرمایه گذار را می داد. با وجود کم و کاستی هایی که در حین برگزاری بود، اما نقطه قوت نمایشگاه اتوکام بود. شاید نبود سالن فرصت ها، نمایشگاه اتوکام را خالی از محتوا وهیجان و پراز پیشنهاد های مختلف، پرزرق و برق ارائه سرویس های اینترنتی می کرد.

اتوکام 2018

استقبال امسال از اتوکام ۲۰۱۸ چطور بود؟

به نظرمن، نسبت به پارسال با توجه به اینکه تعداد غرفه شرکت ها خیلی کمتر شده بود و البته شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت و ADSL بیشتر به چشم می آمدند، با این حال نسبت به سال های قبل با وجود سالن فرصت ها خیلی بهتر بود.

از استارتاپ ها در اتوکام ۲۰۱۸ چه خبر؟

استارتاپ ها فارغ از موضوع و خدماتی که ارائه میدادند، مهم ترین قدم را برداشته بودند که آن هم معرفی خود و سرویس هایی بود که ارائه می دادند. در ادامه به برخی از استارتاپ هایی که به نظرم جذاب آمدند میپردازم:

استارتاپ کد آموز – CODEAMOOZ

کیارش که ازدوستان صمیمی من، از بچه های فعال اکوسیستم و دوسالی میشه میشناسمش، امسال با استارتاپ کدآموز در سالن فرصت ها حضور پیدا کرده بود. کدآموز یک سامانه آنلاین برای یادگیری زبان برنامه نویسی هست، با این ویژگی که مسابقه، چالش و کد درکنارهم لذت یادگیری زبان های برنامه نویسی رو دوچندان میکند.

استارتاپ باکس – BOKS

استارتاپ باکس، یکی دیگر از استارتاپ های حاضر در سالن فرصت ها بود. باکس، یک سیستم تبلیغات تعاملی هست که کاربر با بازی کردن و به دست آوردن امتیاز، میتواند کد تخفیف استفاده از سرویس یا خدمات کسب وکار را دریافت کند. فرض کنید یک دستگاه بزرگ لمسی، درگوشه ای از خیابان قرار دارد، و با لمس کردن صفحه و قطع کردن درخت به اصغرآقای داستان ما( همین عکسی که بالا دارین میبینین) کمک میکنید. 

از طرفی هرچی بیشتر بازی کنید، و سعی کنید امتیاز خود را بیشتر کنید کد تخفیف بیشتری از دستگاه دریافت میکند. ایده جالبی که زیرمجموعه گوریلا مارکتینگ میشود وبرگرفته از کمپین های گوریلا مارکتینگ کوکاکولا برای ماندگار کردن برند خود است.

ویرگول – VIRGOOL

درعصر تکنولوژی و فناوری اطلاعات، وجود شبکه های اجتماعی کار ارتباط گرفتن میان انسان ها را بسیار راحت کرده است. البته دراین میان، وجود شبکه هایی مثل تلگرام و اینستاگرام توانسته جوامع مختلفی را باخود و فرهنگ خود همراه کند. اما خلا مهم این شبکه ها اینست که آنچنان به محتوا توجهی سپرده نمیشود و تنها جایگاهی برای دیده شدن شخص و یا شاخ بودن تلقی میشود!

اینجاست که میتوان گفت، ویرگول تولد و تحول جدیدی برای شبکه های اجتماعی است. در ویرگول لایک، کامنت  وفالو وجود دارد، اما باتوجه به طراحی که این سیستم دارد توجه بیشتر برروی محتواست تا موارد حاشیه ای! 

استارتاپ های دیگر هم جالب و درجایگاه خودشان مورد توجه بودند. اما بیشتر از این توضیح نمیدهم تا گزارش های تصویری در بخش رسانه ویرا کلیک آماده شود، ویدیو های مصاحبه به خوبی توضیح هر استارتاپ را بیان میکند. پس منتظر گزارش های تصویری باشید!

دانلود عکس های اتوکام از آی تی من

دانلود عکس های باکیفیت اتوکام از ویرا کلیک

تشکر ویژه از تیم پوشش خبری اتوکام ۲۰۱۸ :

همه دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه اتوکام، خصوصا سالن فرصت ها: آقای محمد کرمانی، میلاد تائبی عزیر ( دبیر اجرایی سالن فرصت ها) و همه بچه ها و تیم برگزاری، و بچه های پشت صحنه رسانه ویرا کلیک :

  • محمد مهدی جعفری
  • ریحانه خودسیانی
  • شقایق محمدی
  • میثم سنایی

تیم رسانه ویرا کلیک

که هرچند تو عکس ها و گزارش ها نیستند اما با جون و دل زحمت کشیدند. امسال نمایشگاه اتوکام شرکت کردید؟ نمایشگاه امسال را چطور دیدید؟

دیگه چه خبر ؟

12
دیدگاه بگذارید

avatar
6 فعالیت های نظردهی
6 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
7 نویسندگان نظرات
منصورجلال ترابیهاتفسیمرغامیر آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین بازدید
هشدار از طریق:
نوا
شما
نوا

خدا قوت خسته نباشین

ریحانه
شما
ریحانه

گزارش تون عالی بود
هم شما را خوندم هم ویرا کلیک

امیر
شما
امیر

مثل همیشه عالی

سیمرغ
شما
سیمرغ

عالی بود. چقدر دوست داشتم

هاتف
شما
هاتف

حیف شد امسال نتونستم بیام

منصور
شما
منصور

انشاالله همیشه موفق و پیروز باشید