نکات طراحی گرافیک سایت و شبکه های اجتماعی که حتما باید بدونی

0 54,395

نکات طراحی گرافیک سایت و شبکه های اجتماعی به ما کمک میکنه که بهتر عمل کنیم و بیشتر دیده بشیم. تو این مقاله از رشد کسب و کار قصد دارم تا این نکات رو براتون بازگو کنم.

چطور میشه در طراحی گرافیک، بهتر از قبل شد؟ امروزه نسبت به هر وقت از تاریخ بشر، طراحان گرافیک تازه‌ کار و نیمه‌ حرفه‌ ای بیشتری مشغول به کار هستن. ارائه‌ ها، پست‌ های اینستاگرام، وبسایت‌ ها یا لوگوی پادکست. هر کسی که درحال لمس یه صفحه گوشی یا یه کامپیوتر هست، انگار اولین چیزی که چشماش میبینه و نظرشو جلب میکنه طراحی هست. خیلی از ما قادر به «بهتر‌شدن» در طراحی هستیم.

  • یه طراحی گرافیک خوب، چیزی متفاوت از رسم ساده‌ی یه ایده روی کاغذ هست؛ فرق اونا رو بفهمید
  • بدونید که شما خواهان «بهترشدن» در طراحی هستین و درک کنین که شما از پسِ اینکار برمیاین
  • تصویر رو در ذهنتون تکمیل کنین
  • برای واقعی‌ کردنِ اون تصویر، مهارتهای لازم رو یاد بگیرین

تفاوت رو درک کن از نکات طراحی گرافیک سایت

ارائه‌ی یه نوشته یا عکس، قطعاً اطلاعات را پیشِ چشم مخاطبان قرار میده ولی میزان اهمیت، بینش و حرفه‌ ای‌ گری که شما میخواید و برای مخاطب لازمه، انتقال نمیاد. ما اشتباهات تایپی محصولات تبلیغاتی رو تحمل نمیکنیم. بازار هم همین حس رو به طراحی‌ های کم‌ رمق و نابجا داره.

طراحی گرافیک، نشانگر یه تعهد عاطفی به کار هست. ما خیلی قبل‌ تر از خواندن کلمات و فهمیدن عکس، متوجه چیدمان و طراحی میشیم. قبل از اینکه ما تصمیم بگیریم معنای کلمات موجود در تصویر رو واقعا بفهمیم، فاصله‌ی بین حروف، رنگ، سنگینی و شکل (form) هست که به مغز ما میرسه. شما برای یه مصاحبه‌ی شغلی، لباس دلقک به تن نمیکنین ولی هنوز هم مردم، ایده‌ هاشون رو  در هر فرصتی در شمایلِ لباس‌ های ناموزون و بدقواره‌ی یه دلقک ارائه میدن!!!!

بهترشدن وظیفه ی توست از نکات طراحی گرافیک سایت

اگه مطمئنید که به اندازه‌ی کافی خوب هستید و عبارت «بهترشدن»، ناراحت‌ تون میکننه، شاید خوندن این پاراگراف برای شما لازم نباشه. ولی بقیه‌ی ما این شانس رو داریم که بگیم :

من همیشه درحال رفتن به یک سطح بالاتر هستم و این یعنی درحال پشت‌ سر گذاشتن سطح فعلیم

با انتقاد های دست‌ و‌ دل‌ بازانه از کارتون دفاع نکنین. همه‌ی هدفِ «بهترشدن»، ترکِ مشتاقانه‌ی رویکرد های‌ فعلی تون به سبک و سیاقی هست که برای کسب مهارت‌ های جدید و موثرتر در پیش گرفته بودین.

نکات طراحی گرافیک سایتتصویری که در ذهن شماست

این یه قدم خیلی بزرگ به حساب میاد. اگه چیزی که طراحی میکنین، به نظرتون درست و بجاست، پس دیگه هرگز بهتر نخواهد شد. برای جهش در این‌ گونه موارد، باید سراغ خرید رفت:

  • ده وبسایت پیدا کنین که با هر متر و معیاری که دارین، موفق محسوب میشن
  • به کتابفروشی برید و ده کتاب با جلد‌ هایی پیدا کنین که نشانگر سطح قدرت و حرفه‌ ای‌ گری دلخواه شما باشن.
  • تفاوت بین عکس‌ هایی که خودتون میگیرید و اوناییکه در موفق‌ ترین وبسایت‌ های خرده‌ فروشی وجود دارن رو پیدا کنین
  • چند قهرمان برای خودتون پیدا کنین
  • نوع و جنس(genre، ژانر) کاری که میکنین رو درک کنین

تصویر رو واقعی کنین

برای شروع، طرح ببینید و حتی از رو دست بقیه هم کپی زدین هیچ اشکالی نداره! قدم‌ به‌ قدم، یاد بگیرین که برای ساختن چیزی به همون خوبی کار قهرمان تون (شخصیتی که دوست دارین بهش تبدیل بشین)، نیاز به آموختن چه مواردی دارین؟ اینجور کپی‌ کاری مستقیم برای این نیست که انتشارش بدین ولی حداقل میفهمین که با ارتقاء، نشانه‌ گذاری و درک ژانر، چطور میتونین منظورتون رو از طریق عناصر احساسی انتقال بدید.

درست در همون لحظه‌ ای که بخوبی بدونید چگونه نورپ ردازی کنین، رنگ انتخاب کنین و حروف‌ چینی (Typography) انجام بدید، زمان ترک این روش‌ ها فرا میرسه. ولی قطعاً ارزشش رو داره که بدونین چگونه این رها سازی رو باید انجام بدید و ارزشش رو داره که انتخاب شما همین ترک‌ کردن باشه.

طراحی گرافیکی، پایه و اساس دیجیتال مارکتینگ به حساب میاد. پس اگه به بازاریابی دیجیتال علاقه داری، پیشنهاد میکنم که بخش آموزش دیجیتال مارکتینگ رو یه سری بزنی.

نکات طراحی گرافیک سایت و شبکه های اجتماعی چقدر به کارت اومد؟ آیا واقعا این نکات رو میشه در طراحی سایت و گرافیک شبکه های اجتماعی به کار برد؟ نظرتو باهام به اشتراک بذار.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x