برنامه ریزی کوتاه مدت و تجربه یه همکاریِ بد در کسب و کار!

0 22,956

برنامه ریزی کوتاه مدت هم میتواند خوب باشد هم بد! تو این یادداشت از رشد کسب و کار قصد دارم تا شما را با این مقوله بیشتر آشنا کنم.

موسساتی شامل دولتی‌ ها و شرکت‌ های بزرگ، مخصوصاً آنهاییکه سهامی عام هستن، به سمت تدابیر کوتاه‌ مدت، قلدرمابی، رفتار غیر رقابتی و کُند شدن پیش میرن. پادزهر این مسئله، یه مراقبت مداوم و یه لیدر شجاع هست.

قواعد سازمانیِ قانع‌ کننده‌ از این قرارن: وقتی یه کارمند بی‌ مسئولیتی سر راه بقیه سبز میشه، شاید کنار اومدن با بی‌ عرضگیش، روش آسانتری برای همکارانش باشه.  و زمانی که کارمندان به خاطر اقدامات کوتاه‌ مدت جایزه بگیرن که آنهم منجر به سود های سهام کوتاه‌ مدت بشه، رفتار های بد باهم ترکیب میشن.

برنامه ریزی کوتاه مدت در کار

عده‌ ای اینگونه نظریه‌ پردازی کردن که بازار های رقابتی بی‌ رحم، پادزهر سازمان پوسیده بودن. از اینها گذشته، اگه تیم شما در حال باختنِ یه بازی هست، ناچارید که دست به یه سازماندهی موثرتر بزنین. کاری که در بازی بیسبال، خوب جواب میده. مسئله اینجاست که بازارهای رقابتی کوتاه‌ مدت، به تفکرِ رقابتی کوتاه‌ مدت جایزه میدن. این کار ممکنه از کندی آنها کم کنه ولی در بلند مدت، کمک ناچیزی میکنه…

عدم قطعیت در سازمان‌ ها به این معناست که گفتگو های سخت و تغییر مثبت فرهنگیِ خود‌ به‌ خودی در یه سازمان، اتفاقِ بعیدیست… اما یه گزینه‌ی جایگزین وجود داره و آنهم وجود یه لیدر (بدون در نظرگرفتنِ عنوان یا قدرتی که داره) هست.

او میگه:

تا زمانی که من هستم، نمیذارم اتفاق بدی بیوفته

او کسی هست که میفهمه توی کار، قرار نیست امروز هرگز دوباره اتفاق بیوفته و چنین فرصتی برای بهتر‌ کردن امور، در زمانی دیگه خودنمایی نمیکنه. البته که کاری فرسایشی و خسته‌ کنندست. چون هر روز باید انجام بشه. ولی به همین خاطر هست که یه فرصت خارق‌ العاده به حساب میاد نه به عنوان یه رقابت‌ کننده، بلکه به عنوان یه انسان برای بهترکردن امور.

نظرت چیه؟

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x