آی تی من
دنیای متفاوتی از استارتاپ و فناوری

چگونه در رسانه های اجتماعی یک نفوذگر تاثیر گذار باشیم ؟

توجه ویژه به محتوا و استراتژی های محتوایی

48

قبل از اعلام حضور در شبکه های اجتماعی، باید هدف دقیق و بلندمدت خود را مشخص کنید و بدانید که دقیقا چه کاری میخواهید انجام دهید؟ در ادامه همراه با آی تی من باشید.

پیشنهاد من به شما

همه‌ی کسب‌وکارها می‌خواهند نفوذ زیادی در رسانه‌های اجتماعی داشته باشند، زیرا رسانه‌های اجتماعی سطح آگاهی از برند و اعتبار آن را به‌شدت ارتقا می‌دهند. مسئله این است که چگونه می‌توان به چنین هدفی دست‌یافت؟

تیموتی سایکس، کارآفرین و متخصص ارتباطات کسب‌وکار، در مقاله‌ای با تأکید بر اینکه تاکنون استراتژی‌های مختلفی را برای افزایش تعاملات امتحان کرده است، دو نکته‌ی ساده را در این زمینه به اشتراک می‌گذارد:

محتوای انحصاری و مدیریت شده

شاید فکر کنید که این مسئله بدیهی است. همه‌ی کارشناسان و مشاوران در مورد اهمیت محتوای منحصربه‌فردی که ویژگی‌های خاص برند شما را به تصویر می‌کشد، صحبت می‌کنند. اما در عمل چگونه می‌توان چنین محتوایی تولید کرد؟ تیموتی سایکس می‌گوید که تصاویر و ویدیوهایی را از زندگی شخصی خود ارسال می‌کند که در آن‌ها نکته‌ای برای کمک به دیگران وجود داشته باشد. درنتیجه کسی نمی‌تواند این محتوا را کپی کند و مخاطبان فقط با مراجعه به صفحات رسانه‌های اجتماعی او می‌توانند محتوای مذکور را ببینند.

شما هم می‌توانید همین روال را برای کسب‌وکار خود در پیش بگیرید. توجه داشته باشید که هدف از به اشتراک گذاشتن تصاویر زندگی واقعی، شوآف نیست، بلکه باید به‌طور واضح و شفاف نشان دهید چگونه کار می‌کنید. چه پروسه‌هایی را برای پیشبرد پروژه‌ها در پیش می‌گیرید، چگونه کار باکیفیت به مپفقیت شما منجر می‌شود. مطمئن شوید که محتوای شما مفید، منحصربه‌فرد و کاربردی است. همیشه پیش از آنکه دکمه‌ی «ارسال» را فشار دهید، از خودتان بپرسید آیا کسی، در هر گوشه‌ی دنیا، از این محتوا سود می‌برد؟

استراتژی هوشمندانه در شبکه های اجتماعی

چرا می‌خواهید نفوذتان را در رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید؟ این سؤال به‌قدری بدیهی است که شرکت‌های بزرگ، هرگز مجبور نمی‌شوند به آن پاسخ دهند. اما جالب اینجا است که اغلب مدیران، واقعاً پاسخ این سؤال را نمی‌دانند. آن‌ها فقط می‌خواهند موج روز را دنبال کنند.

شما چرا می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی نفوذ مؤثری داشته باشید؟ جلب‌توجه دیگران، به‌تنهایی پاسخ قانع‌کننده‌ای نیست. اغلب کامنت‌هایی که دریافت می‌کنید، حتی یک شهرت ربع ساعته نیز به برند شما نمی‌دهند. به این موضوع فکر کنید که چگونه باید کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را با استراتژی کلی کسب‌وکار خود همسو و هماهنگ کنید. هدف اصلی شما از حضور در رسانه‌های اجتماعی چیست؟ این فعالیت‌ها باید به افزایش فروش و سود شما منجر شود.

بنابراین پیش از اینکه محتوای خود را طراحی کنید، به این موضوع فکر کنید که از بازار هدف چه می‌خواهید. شاید می‌خواهید مشتریان با شما تماس بگیرند، یا بخشی از محتوای شما را از وب‌سایت شرکت دانلود کنند. درک و مرور هدف اصلی به شما کمک می‌کند محتوایی خلق کنید که برای پلتفرم وب اصلی شما مناسب باشد.پس استراتژی ویژه‌ای برای حضور در رسانه‌های اجتماعی تنظیم کنید و تاکتیک‌های آن را به طرح کسب‌وکار شرکت وارد کنید.

دونکته بالا به روشنی بیان می کند که چگونه و چطور باید در شبکه های اجتماعی حضور خود را داشته باشید. البته باید بدانید که موارد دیگر نیز تاثیر گذار هستند. به نظر شما چه راه های دیگری برای نفوذ پذیری هرچه بیشتر در شبکه های اجتماعی وجود دارد ؟ نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

نوشته شده توسط جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟

48
دیدگاه بگذارید

avatar
24 فعالیت های نظردهی
24 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
25 نویسندگان نظرات
جلال ترابیخواجویکامیار فرمیثمناهید آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
ahmadsob
مهمان عزیز
ahmadsob

پول باشه حله !

احمدرضا
مهمان عزیز
احمدرضا

خیلی عالی بود

احمدرضا
مهمان عزیز
احمدرضا

سلام
کپی رایتینگ درست هم نفوذ رو میبره بالا

حمید
مهمان عزیز
حمید

عالی بود

زینعلی
مهمان عزیز
زینعلی

جالب نوشتین

حامد نژاد
مهمان عزیز
حامد نژاد

خیلی خوب و کاربردی بود

hiram
مهمان عزیز
hiram

جالب و کاربردی بود

سام
مهمان عزیز
سام

به نکات درستی اشاره کردید

ahmad
مهمان عزیز
ahmad

خوب بود آی تی من جان

غزل
مهمان عزیز
غزل

عالی بود
خیلی استفاده کردم

امانی
مهمان عزیز
امانی

درباره رسانه های اجتماعی بیشتر بگین

علیرضا
مهمان عزیز
علیرضا

خیلی عالی نوشتی

محسن حاجی
مهمان عزیز
محسن حاجی

بیست بود بیست

سمانه
مهمان عزیز
سمانه

مثل همیشه دوست داشتم

حسن زاده
مهمان عزیز
حسن زاده

اصل های مهمی رو اشاره کردین که همگی درست بودند

حمید هدایت
مهمان عزیز
حمید هدایت

منتظر مقالات بعدیت هستم

کامران
مهمان عزیز
کامران

مهم پوله بقیه الکیه

irani
مهمان عزیز
irani

خیلی عالی نوشتی

جوان
مهمان عزیز
جوان

مثل همیشه دوست داشتم

john
مهمان عزیز
john

بسیار به جا و پسندیده بود

ناهید
مهمان عزیز
ناهید

سلام ممنونم از مطلب خوب شما

میثم
مهمان عزیز
میثم

جالب نوشتی

کامیار فر
مهمان عزیز
کامیار فر

میتونم از مطلبتون در وبلاگم استفاده کنم ؟

خواجوی
مهمان عزیز
خواجوی

مرسی بابت این مطلب