آی تی من
همراه با دنیای فناوری و رشد کسب و کارها

چطور یک شبکه سازی درست وحسابی در لینکداین داشته باشیم؟

نحوه ایجاد یک شبکه از دوستان خوب در لینکداین

12

دنیای صفرویک ها و اینترنت جذابیت خاص به خود را دارد، خصوصا اگردر شبکه های اجتماعی بخواهیم فعال باشیم. اما هرشبکه اجتماعی، موضوع و دستور خاص به خود را برای فعالیت دارد. اکثر ما با لینکداین آشنا هستیم اما نمیدانیم چطور وچگونه درآن به فعالیت بپردازیم. در ادامه همراه با آی تی من، جلال ترابی باشید.

لینکداین که حالا به بزرگترین شبکه اجتماعی کسب وکاردر ایران وکل دنیا تبدیل شده، پاتوق خوبی برای شبکه سازی با افرادیست که همکارو همرده شما درکسب وکار و حرفه تان هستند. موضوع مهمی که در لینکداین باید به آن توجه کرد، پذیرش درخواست هایا همان Accept است.

اما چطور یک درخواست را رد کنیم یا قبول کنیم؟ اصلا نیاز است که یک درخواست را Accept کنیم؟ به این فکر می‌کنید دعوت فردی را در لینکدین (LinkedIn) بپذیرید یا نه؟ قبل از آنکه دست به کار شوید، جواب این سوال را صادقانه از خودتان بپرسید :

آیا پس از برقراری ارتباط احساس آرامش میکنید یا دلهره؟

ارتباط موثر و مناسب، قطعا تاثیرات مثبتی در پیدا کردن شغل و ارتقای آن دارد. وجود یک شبکه سازی قوی و قدرتمند در لینکداین، بهترین دارایی شما برای ادامه مسیر کسب وکارتان است. 

دید شبکه سازی به لینکداین داشته باشید

فعالیت در لینکداین، مثل دیگر شبکه های اجتماعی نیست. در لینکداین باید به دید شبکه سازی جلو بروید و تا میتوانید کانکشن های قوی بسازید. توصیه من به شما، شروع شبکه سازی با افرادیست که آنها را میشناسیدو اعتماد دارید. این افراد می توانند افراد حیطه کاریتان با ارتباط و نفوذ های مختلف باشند.

بنابراین هرارتباطی در شبکه لینکداین به بهبود آیند‌ه‌ی شغلی تان کمک ویژه خواهد کرد. شکل این بهبود میتواند به صورت یک پیشنهاد شغلی شگفت انگیز یا نصیحتی برای ادامه‌ی زندگی حرفه‌ای کاری باشد. روی افرادی هدف گذاری کنید که باصنعت بیشتر در ارتباط هستند؛ مانند دانشگاه، شرکت، صنعت و افرادی که مطالبی درزمینه‌ی علایق و شغل شما نشر می‌دهند.

لینکداین
لینکداین

باهر ارتباط (Connection) جدید در لینکدین میتوانید ارتباطات آن فرد رابا سایر ببنید که همین مسئله میتواند فرصت‌های شغلی متعددی رابه روی شما کند. درضمن این را فراموش نکنید:

معرفی درست و کامل خودتان در بیوگرافی لینکداین میتواند به ارتقای سطح ارتباطات شما کمک شایانی بکند.

به فکر کیفیت باشید

داشتن ارتباط های زیاد در لینکداین به معنی توسعه‌ی روابط مؤثرو پایدار نیست. ارتباطات شما باید به گونه ای باشد که برایتان ارزش آفرینی کند. اگر فردی را نمی‌شناسید، بهتر است وی را دنبال (Follow) کنید و ایجاد ارتباط را فراموش کنید. با دنبال‌کردن افراد نیز می‌توانید تمام پست‌های منتشرشده‌شان را مشاهده کنید.

علاوه بر این موضوع اگر درخواستی از طرفی شخصی که آنرا نمیشناسید داشتید، میتوانید آنرا به طورکلی درنظر نگیرید وبا رد درخواست، آن فرد مطلع نخواهد شد. همچنین، اگر مطمئن نیستید که درخواست ارتباط فردی را بپذیرید یا نه،‌ می‌توانید ازطریق گزینه‌ی دادن پیام، اطلاعات بیشتری از زمینه‌ی کاری وی جویا شوید.

پرورش شبکه را شروع کنید

داشتن ارتباطات موثر، درست وکارا نشانه پرورش درست واستفاده صحیح از شبکه سازی است. همیشه سعی کنیدبا همکار، دوستان وافراد بانفوذ صحبت کنید و همیشه دردسترس باشید.

محتوای مرتبط با شغلتان را درشبکه بگذاریدو نسبت به محتوای دیگر کاربران واکنش نشان دهید، این کار راه مؤثری برای آغاز گفت‌وگو با افرادی است که درزمینه‌ی شغلی شما فعالیت می‌کنند. حتی میتوانید در صفحه لینکداین خودتان درخواست کمک یا سوال برای یک پروژه خاص بکنید و زمینه را جهت آشنایی با افراد جدید بازکنید.

ارتباطات خودرا روز به روز قوی تر و بیشتر کنید تا جاییکه با افراد همکارو حرفه ای قرار ملاقات بگذارید. شاید این گفت‌وگو اثری پیش‌بینی‌ناپذیر و شگفت‌انگیزی داشته باشد!

لینکداین

تمیزی و هرس کردن شبکه را به یاد داشته باشید

درادامه مسیر، با پیشرفت و رشدهایی روبه رو میشوید که دیگر افراد شبکه برای شما ارزش آفرینی خاصی را به همراه ندارند، پس درعین حال نیازمند بازبینی کانکشن های خود هستید. از زمانیکه به لینکداین وارد شده اید ممکن است با افرادیکه ارتباط گرفته باشیدکه با شغل شما مرتبط نباشند پس به راحتی میتوانید به چنین ارتباط هایی به راحتی پایان دهید.

برای حذف هر ارتباطی، از قسمت Manage Connections می‌توانید تمام Connection‌ های خود را مشاهده کنید و درصورت تمایل از قسمت Remove Connection قطع ارتباط بزنید.

رابطه بین تعداد افرادو کیفیت افراد در شبکه سازی لینکداین

درنظر داشته باشید که قطع ارتباط بایک نفر، به اون هیچ اطلاعی داده نمیشود و درصورت جستجو آن فرد متوجه میشود که باشما هیچ ارتباط (Connection) ندارد. که واکنش به این موضوع باتوجه به سطح ارتباط شما باطرف مقابلتان میتواند متفاوت باشد. اگر این موضوع برایتان اهمیت خاصی دارد یک پیشنهاد جالب برای آن دارم:

می‌توانید به‌راحتی به‌جای Remove Connection‌ او را Unfollow کنید

با این کار، همچنان ارتباط شما پابرجا خواهد بود؛ اما دیگر مطالب آن فرد را در قسمت فید مشاهده نخواهید کرد.

داشتن ارتباطات خوب وموثر، میتواند دررشد شخصی شما و ارتباطات شغلی تان تاثیرات شگرفی را به جای بگذارد. هرچه این ارتباطات قوی‌تر باشد، در این مسیر بیشتر پیش خواهید رفت. موفق باشید! شما چطور به این قضیه فکر میکنید؟

نظر شما درباره لینکداین چیست؟ آیا لینکداین میتواند در ارتباطات شغلی ومسیر آینده کسب وکارمان تاثیر بگذارد؟ منتظر نظرات شما هستم.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟

12
دیدگاه بگذارید

avatar
6 فعالیت های نظردهی
6 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
7 نویسندگان نظرات
جلال ترابیکیهانکاکتوسشقایقعاشوری آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
علی خانی
مهمان عزیز
علی خانی

مطلب عالی بود ممنونم

خاطره
مهمان عزیز
خاطره

واقعا عالی بود. بیشتر درباره لینکداین بنویسید

عاشوری
مهمان عزیز
عاشوری

سایتتون عالیه . ممنونم از توجهتون

شقایق
مهمان عزیز
شقایق

مثل همیشه عالی و جذاب

کاکتوس
مهمان عزیز
کاکتوس

مقاله و وبسایت خیلی خوبی دارین
اولین وبسایت شخصی هست که میبینم انقدر فعاله
تبریک میگم بهتون

کیهان
مهمان عزیز
کیهان

مقالات خوبی دارین
ممنونم از مقالاتی که میگذارید