رقابت سالم در کسب و کار ؛ رقابت‌ کردن در کنار با وادارکردن، کدوم بهتره؟

0 20,220

رقابت سالم در کسب و کار چطور باید باشه؟ آیا واقعا رقابت سالم در کسب و کار میتونه رشد دهنده باشه؟ تو این یادداشت از رشد کسب و کار با من همراه باش.

به ندرت پیش میاد که افراد خلاق و نوآور، مشکل رقابت داشته باشن. چالش این نیست که مردم به جای بازار شما، از دیگری میخرن، چالش اینه که آنها از هیچ‌ کس نمیخرن! اگه به دنبال وادار کردن مخاطب به انجام یه کار یا خلق یه فعالیت باشیم، کارهایی که میکنیم و داستان‌ هاییکه میگیم، تفاوت واضحی با ذهنیت رقابت خواهند داشت.

ولی هنوز هم درس‌ هایی از فرهنگ‌ مون (ورزش، عمده‌ فروشی‌ های بزرگ، سیاست) به ما میرسن که همگی درباره‌ی رقابتن، “ما از آنها بهتریم ”  این یه شعار برای رقابت هست…

شعار فوق، بسیار متفاوت از این هست که بگیم :

امور میتونن بهتر باشن

یا

این راه جدید رو از قلم انداختی!

یا

مردمی که شما آنها رو تحویل میگیرین، قبل از شما هم فلان چیز رو مصرف میکرن!

اگه میخواین رشد کنین، نه تنها باید به مردم به قبولانین که کار شما، زمان و پول مخاطب رو ارزشمندتر میکنه، بلکه باید مردم رو برای اقدام فوری تحریک کنین نه اینکه زمان بخرین برای بعدا!

رقابت سالم در کسب و کار

بعضی وقتا حسادت با رقابت در کسب و کار جاشو عوض میکنه، این میشه که به جای سالم کار کردن از کارهای غیر اخلاقی برای رسیدن به خواسته ها در بیزینش استفاده میشه. وقتی میتونیم توی بیزینس و حوزه کاری خودمون موفق باشیم که از اخلاق هم بویی برده باشیم.

اگه کل تمرکز ما بر این باشه که فقط پول دربیاریم، ممکنه از خیلی از موارد اخلاقی چشم پوشی کنیم یا کم فروشی داشته باشیم! این یه واقعیت هست… خیلی باید مراقب باشین… رقبای شما هرچقدر خوب یا هرچقدر بد کار کنن، وظیفه ی شما اینه که درست کار کنین.. مردم بین خوب و خوب تر و بد و بدتر انتخاب میکنن!

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x