تعریف هویت و اشتباه‌ گرفتن هویت با استراتژی در زندگی

0

تعریف هویت چیست؟ چرا هویت با استراتژی اشتباه گرفته میشه؟ آیا واقعا این دوتا باهم فرق میکنن؟ تو این یادداشت از رشد کسب و کار میخوام دربارش صحبت کنم.

ما همون کارهاییکه انجام میدیم، نیستیم! ولی گاهی، کارهاییکه انجام میدیم، میتونن ما رو تغییر بدن.

هویت ما، شخصی که در آیینه میبینیم رو توصیف میکنه، گروه‌ هاییکه با آنها هم‌ ذات‌ پنداری میکنیم و نسخه‌ ای از حودمون (و واقعیت) که بارها و بارها به اون برمیگردیم. جملات “من نویسنده نیستم” یا “من کارآفرین نیستم” یا “من لیدر نیستم” بیان‌ هایی قطعی هستن!

تعریف هویت به شکل دیگه

ولی وقتی کلمات عوض بشن، فرصت‌ ها هم تغییر میکنن. همه‌ی ما، وقتی هویت مون با واقعیات جهان اطراف هماهنگ نباشه، به تقلا کردن میوفتیم. در مواجهه با چنین سردرگمی‌ هایی، رهاکردن یه امکان و ترک یه فرصت، فقط به این دلیل ساده که در حال حاضر، با اون کسی که ما هستیم سازگار نیست، وسوسه‌ کننده به نظر میرسه.

ولی در اغلب اوقات، فقط اقدام به یه کار تازه‌، شروعی برای تبدیل‌ شدن به یک فرد تازه شدن هست!

چکار کنیم که خودمون باشیم؟ خیلی وقتا پیش اومده که خواستیم بهترین باشیم اما از ترس بهترین بودن، خودمون نبودیم تازه کار بدتر شده! فردی که به خودش قول میده فحش نده و مودبانه حرف بزنه (این کار خیلی خوبه) ولی وقتی فشار بهش میاد که به جای گفتن ” خفه شو ” بگه ” لطفا ساکت باش و درباره من نظر نده ” ، باعث میشه تا حس خوبی از اینکه خودش نیست نکنه. پس سعی تو هرکاری خود واقعیت باش اما سعی کن هرروز و هرلحظه یکی از اشتباهات خودتو درست کنی.


جملاتی از بزرگان

افراد معروف درباره خودباوری و خودِواقعی بودن حرف های خوبی زدن :

بودا :

تا زمانی که برای خودتان ارزش قائل نشوید، ارزش وقت خود را نخواهید دانست. تا زمانی که برای وقت خود ارزش قائل نشوید، نمی توانید هیچ کاری با آن انجام دهید

 M . Scott Peck :

یک مرد بدون تایید خود نمی‌ تواند راحت و آسوده باشد

Mark Twain :

هرگز به سکوت تهدید نشوید. هرگز به خودتان اجازه ندهید قربانی شوید. تعریف کسی از زندگیتان را قبول نکنید، بلکه خودتان از خود تعریف کنید.

Harvey Fierstein :

ابتدا خود را دوست بدارید، چیزهای دیگر در جایگاه بعدی قرار می‌گیرد. شما واقعا باید خودتان رو دوست داشته باشید تا بتوانید کاری در این دنیا انجام دهید.

Lucille Ball :

همیشه به خاطر داشته باشید که شما نه تنها حق داشتن یک نفر را دارید، بلکه باید تعهد نیز داشته باشید.

 Eleanor Roosevelt :

کاش فقط می توانستید درک کنید که چقدر در زندگی برای کسانی که ملاقات می کنید مهم هستید؛ چقدر می توانید برای افرادی مهم باشید که حتی تصورش را هم نمی‌توانید بکنید به آن ها برسید. شما چیزهایی در وجودتان دارید که در ملاقات با فرد دیگر تاثیر میگذارید.

 Fred Rogers :

عزت ‌نفس پایین مانند رانندگی در زندگی با دست شکسته است.

Maxwell Maltz :

آن چه در پشت سر ما قرار دارد و چیزی که پیش رویمان است، در مقایسه با آن چه در درون ما نهفته ‌است، بسیار کوچک است.

Ralph Waldo Emerson :

وقتی چیزی پیدا کردید که روح شما را تغذیه می‌ کند و شادی را به ارمغان می ‌آورد، به اندازه کافی به خودتان توجه داشته باشید که در زندگی خود جایی برای آن بسازید.

Jean Shinoda bolen :

خود مراقبتی نه تنها یک عمل خود خواهانه نیست  بلکه نظارت و محافظت خوب تنها هدیه ‌ای است که داریم، هدیه ‌ای که برای عرضه به دیگران بر روی زمین گذاشته شده است.

نظرت درباره خودِ واقعی بودن چیه؟ آیا تعریف هویت برای ما، معنای واقعی خودشو از دست داده؟ برام کامنت کن.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments