آی تی من جلال ترابی
رشد کسب و کار در فضای دیجیتال
درباره این بلوک

آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال به شما یاد می دهد که ارزهای رمز پایه چگونه کار می کنند و از آنها چگونه استفاده کنید. ارز دیجیتال یا Cryptocurrency شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره‌مند شدن از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می‌کنند.

ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که هیچ نهاد، گروه یا سازمانی آن‌ها را کنترل نمی‌کند. کریپتوکارنسی‌ها را می‌توان به صورت مستقیم و بدون دخالت هرگونه واسطه‌ای در اینترنت به شخص دیگری ارسال کرد. یعنی برای ارسال ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ها یا هر سازمان واسطه‌ دیگری نخواهید داشت.

 ارزهای دیجیتال همانند ریال و دلار پول‌هایی هستند که با سازوکار مختلفی ایجاد و توزیع می‌شوند. فرایند خلق برخی از این پول‌ها مانند بیت کوین با ماینینگ انجام می‌شود و برای تعدادی دیگر از آن‌ها، تمامی سکه‌ها از قبل به صورت استخراج شده در شبکه قرار می‌گیرند.

ارزهای دیجیتال بر روی فناوری‌ دفترکل توزیع شده ساخته‌ شده‌اند که یکی از محصولات مهم آن، فناوری بلاک چین است. بلاک چین‌های عمومی که اکثر ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌کنند، قابلیت مشاهده تمامی تراکنش‌ها را چه برای افرادی که در شبکه حضور دارند و چه برای افراد خارج از شبکه فراهم می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر درباره ارز دیجیتال و پول مجازی مقاله ” از پول دیجیتال تا کریپتوکارنسی – ارزهایی که به چشم نمی بینیم ” را بخوانید.

در آکادمی آموزش آی تی من، با آموزش ارز دیجیتال قصد دارم تا اطلاعات عمومی و تخصصی علاقه مندان به پول های رمز نگاری شده را بالا ببرم. آخرین آموزش ارز دیجیتال را می توانید به صورت اختصاصی از طریق همین لینک دنبال کنید.