آی تی من جلال ترابی
رشد کسب و کار در فضای دیجیتال
درباره این بلوک

کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد از اینترنت ! حتما اسم سایت‌هایی را شنیده‌اید که درآمد بسیار بالایی دارند و یا کانال‌های تلگرامی یا صفحات اینستاگرامی را دیده‌اید که درآمد روزانه بسیار بالایی دارند. تمام این‌ها شاخه‌های در آمد اینترنتی می‌باشند و شما می‌توانید از تمامی این‌ها درآمدزایی کنید. شما در هر حوزه‌‎ای بخواهید وارد شوید باید در آن شاخه تخصص یا تجربه کسب کنید. مثلا :

  • برای فروش محصول خود در مارکت‌های مختلف و یا مشارکت در فروش، باید به بازار و اصول بازاریابی آشنا باشید؛
  • برای راه‌اندازی یک صفحه‌ی اینستاگرام، باید بتوانید ارتباط خوبی را با دنبال کننده‌های خود برقرار کنید؛
  • اگر برای خودتان کار می‌کنید و فریلنسر هستید، باید رزومه‌ی خوبی از خود داشته باشید؛
  • و اگر یک طراح اپلیکیشن موبایل هستید، باید به دانش برنامه نویسی مسلط باشید.

شما در هر کسب و کاری بخواهید فعالیت کنید نیاز به دانش و تخصص آن کار را دارید و باید برای آن ایده پردازی کنید و توانایی‌های خود را در این کار به‌کار گیرید. پس برای فعالیت در این حوزه ایده پردازی کنید و توانایی خود را در فضای مجازی پیاده کنید. اگر خود را آنقدر توانا میبینید و انگیزه و پشتکار لازم را دارید، باید بگوییم که شما حتما موفق می‌شوید.

آیا کسب درآمد از اینترنت برای همه ممکن است؟

ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که آیا همه می توانند در این کسب و کار موفق شوند و یا این کسب و کار درآمدزا خواهد بود؟ قطعا بله. کسب درآمد از اینترنت محدود به سن و سال یا افراد خاص نمی‌شود و هر کسی که به توانایی هایش ایمان داشته باشد و بتواند ایده پردازی کند می تواند به این نوع کسب و کار وارد شود. اما مانند هرکار دیگر نیازمند پشتکار، تلاش و انگیزه شما است و سختی ها مخصوص خود را دارد.

در اینجا راه های کسب درآمد اینترنتی را باهم مرور کنیم.