گزارش تصویری روز اول الکامپ ۹۷ و بررسی مهم ترین اتفاقات

8 12,967

گزارش تصویری روز اول الکامپ ۹۷را اینجا میبینید. در این گزارش قصد دارم تا مهم ترین اتفاقات روز اول الکامپ ۹۷ را به همراه گزارش های تصویری امروز را باهم بررسی کنیم.در ادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

روز اول الکامپ ۹۷ با استقبال بسیار خوب فعالان حوزه آی تی و استارتاپ مواجه شد. فعالان از سراسر تهران و ایران به این نمایشگاه آمدند تا با آخرین دستاور های حوزه فناوری و آخرین استارتاپ های لانچ شده آشنا بشنوند. اما در کنار همه این اتفاقات، سلسله نشست ها و جلساتی هم در این نمایشگاه برگزار شد که به نوبه خودش دیدنی بود.

از روز اول الکامپ ۹۷ چه خبر؟

مهم ترین اتفاقات روز اول الکامپ ۹۷ را میتوان اینگونه به  : 

اشاره کرد. درادامه برخی اتفاقات مهم دیگر را بررسی میکنم.دقایقی از افتتاح نمایشگاه الکامپ به دست وزیر ارتباطات

در الکام‌ تاکز مطرح شد : بیت‌کوین، طلای فضای مجازی است

الکامپ 97

علی میزانی کارشناس حوزه بلاکچین در نشست تخصصی در خصوص آینده پژوهی در مبحث بلاک‌چین در بخش الکام‌تاکز نمایشگاه الکامپ با بیان این مطلب گفت: روند تغییرات در جهان طی سال‌های اخیر با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد به گونه‌ای که روند رشد تکنولوژی از ابتدا زمان خلقت تاکنون از حالت خطی به حالت نمایی تبدیل شده و خط مماس آن سال ۲۰۶۰ خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه سرعت تحولات در ۲۰۰ سال گذشته سرعت بیشتری گرفته، افزود: بر همین اساس شاهد شکل گیری انقلابات صنعتی متفادت هستیم.

میزانی عنوان کرد:

در انقلاب صنعتی سوم طی سال های ۱۹۸۰ به بعد شاهد تحولاتی در زمینه‌های انقلاب دیجیتال، ترانزیستور، رایانه‌های شخصی، اینترنت و فناوری اطلاعات بودیم که این تحولات در انقلاب صنعتی چهارم به مسائلی همچون پردازش کوانتومی، زیست فناوری، اینترنت اشیا، خودروهای خودران، رباتیک، هوش مصنوعی، بلاکچین و نانو تکنولوژی هستیم.

این کارشناس حوزه فناوری دد خصوص انقلاب صنعتی پنجم گفت:

پیش بینی می‌شود در این دوره زمانی دانلود مغز یکی از گزینه های مهم ان باشد.

میزانی با بزرگ خواندن تحولات فناوری بلاکچین گفت:

بلاکچین باعث سیستماتیک کردن صداقت، تغییر شاسی نظام اقتصادی جهان، غیر متمرکز کردن نظام‌های قدرت و دارای پتانسیل جلوگیری از شکل گیری قدرت‌های مطلق می‌شود.

وی با اشاره به تحولات بزرگ اقتصادی با ورود سیستم بلاکچین و بیت کوین گفت:

بیت کوین را می‌توان به عنوان طلای فضا مجازی خواند.

این کارشناس حوزه فناوری درباره تاثیرات اجتماعی و سیاسی گسترش بیت کوین گفت:

استفاده از این فناوری باعث از بین رفتن انحصار آمریکا روی اینترنت و پول، به وجود آمدن کشورهایی روی بلاکچین و عدم امکان شکل گیری دیکتاتوری‌ها خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در الکام‌پیچ چه گفت؟

الکامپ 97

در این بازدید محمد جواد آذری جهرمی با ۱۰ها استارتاپ گفت‌وگو کرد و با محصولات و البته چالش‌ها و مشکلات آنها بیش از پیش آشنا شد. وی همچنین در بخش الکام‌پیچ حضور یافت و ضمن تماشای ارایه استارتاپ‌ها، در سخنان کوتاهی گفت:

وظیفه ما به عنوان دولت زمینه‌سازی و رفع موانع است. از این که از مجال استفاده کردیده و برای آبادی کشور تلاش می‌کنید ممنون زحمات‌تان هستم.

کمیسیون نظارت بر حفاظت از اطلاعات شخصی مردم در فضای مجازی تشکیل می شود

الکامپ 97

کاظم جلالی در مراسم رونمایی از پیش نویس لایحه صیانت و حفاظت از داده های شخصی کاربران در فضای مجازی که در سالن دولت الکترونیک با حضور وزیر ارتباطات و نمایندگان مجلس برگزار شد، تاکید کرد:

صیانت از داده های شخصی مردم در فضای مجازی امروز قابل توجه است و قانونگذار باید تلاش کند از آسیب های این فضا پیشگیری کند.

وی تصریح کرد:

بررسی تجارب دنیا نشان می دهد قوانین در این عرصه گسترش یافته و تمامی کشورها برای صیانت از حریم خصوصی کاربرانشان در تلاش هستند. در کنار این موضوع فتوای رهبری برای صیانت از داده های مردم نیز تاثیرگذاربوده و به همین دلیل مرکز پژوهش ها با همکاری پژوهشگاه قوه قضائیه و وزارت ارتباطات، لایحه صیانت از اطلاعات و داده های شخصی مردم در فضای مجازی را آماده کرده اند.

پیش بینی شده برای اجرایی شدن این لایحه، کمیسیون نظارت بر حفاظت از داده های شخصی مردم در مجلس و با حضور نمایندگان سه قوه تشکیل شود تا این لایحه به جمع بندی نهایی برسد.

ما موافقیم که این موضوع به جای طرح، به صورت لایحه به مجلس ارائه شود و پس از آن قوانین مشترکی که در حال تدوین است نیز به شکل لایحه در حوزه حقوق فضای مجازی ارائه شود.

حوزه ICT زن و مرد نمی‌شناسد

محمد جواد آذری جهرمی ابتدا به اتاق شتاب رفت. مسوولان بخش اتاق شتاب الکام‌استارز به وزیر فاوا گفتند: طبیعتا همیشه متخصصان و مربیان بخش‌های مختلف کسب و کار، همواره در دسترس یک کسب و کار نیستند.

در الکامپ این فرصت فراهم است که هر استارتاپ، با تعداد زیادی از منتورها در بخش‌های مختلف ملاقات کرده و از آنها مشاوره بگیرند. در نمایشگاه الکامپ، هر روز ۵۰ استارتاپ اینجا می‌آیند و هر کدام در طول دو ساعت انواع مسائل تجاری و حقوقی را بررسی می‌کنند. ما پارسال هم در نمایشگاه این ایده را اجرا کردیم و توصیه می‌کنیم که این روند در طول سال هم ادامه‌دار باشد.

وزیر ارتباطات هم با تاکید بر ادامه‌دار بودن حضور این بخش برای کمک به استارتاپ‌ها گفت: طرح ما این است که کل مراکز توانمندسازی که در کل کشور داشتیم را با شیوه جدید بازتعریف کنیم و به جای دانشگاه‌ها به بخش خصوصی بدهیم.

 

منتظر پوشش ها و اخبار بعدی نمایشگاه باشید.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
8 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x