آی تی من
همراه با دنیای فناوری و رشد کسب و کارها

الکامپ ۹۷ – روز دوم : جایگاه زنان در اکوسیستم کارآفرینی ایران کجاست؟

بررسی جایگاه زنان در اکوسیستم کارآفرینی ایران

18

با روز دوم نمایشگاه الکامپ ۹۷ درخدمت شما هستم. این بار به سراغ بانوان و نقش آنها در اکوسیستم کارآفرینی رفتم. در ادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

اولین نشست گفتگوی الکام تاکز (Elecom Talks) با عنوان زنان در آینده اکوسیستم استارتاپی برگزار شد. در این جلسه چند تن از زنان فعال در عرصه کسب و کار های اینترنتی، چالش ها و راهکارهای حضور فعال تر زنان در این حوزه را مطرح کردند. طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس دهم و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه حضور داشت.

الکامپ 97

سولماز صادق نیا، نایب رئیس انجمن کسب و کار های اینترنتی در ابتدا گفت زنان کارآفرین با در اختیار گذاشتن تجربیات خود می توانند به توانمندسازی دیگر بانوان کمک شایانی نمایند. او بحث را با صحبت در مورد دغدغه های اصلی حضور بانوان در صحنه کسب و کار کشور آغاز کرد.

نقش های متعدد در خانه و خانواده ، فرصت کارآفرینی را می گیرد

نغمه عقیلی، مهم ترین دغدغه بانوان را کمبود وقت برای حضور در همایش ها و جلسات مختلف دانست. به عقیده او نقش های مختلف و مسئولیت های متعددی که به عنوان یک همسر و مادر روی دوش بانوان قرار گرفته و انتظارات فراوانی که باید برآورده کنند، توانایی حضور آنها در مجامع سودمند و ضروری جهت توسعه کسب و کار را تحت تأثیر قرار می دهد.

آرزو خسروی، مدیر عامل فرش آنلاین هم می گوید مدیریت بانوان در کشور به درستی تعریف نشده و زنان باید با مشقت و دشواری فراوان و با صرف وقت زیاد، خودشان را در اکوسیستم جا بیندازند. البته او معتقد است پافشاری نتیجه می دهد و پس از یکی-دو سال دشواری، به نتیجه مطلوب خواهند رسید.

الکامپ 97

جذب سرمایه یکی از مشکلات اصلی بانوان کارآفرین

رئیس کمیسیون بانوان انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی به عنوان یکی دیگر از اعضای این پنل از فشار فراوان برای ورود به مجامع مختلف و باور نداشتن به زنان گفت.

حمیده حبیبی به مشکل جذب سرمایه توسط بانوان نیز اشاره کرد و گفت حتی در صورت موافقت، سرمایه گذاران رویکرد فرمایشی به مدیران زن دارند. اعضای این پنل به نقش حمایتی اعضای خانواده از جمله پدر، مادر و همسر برای دستیابی به موفقیت در حوزه کسب و کار هم اشاره کردند.

درک مسئولیت های اجتماعی در قبال دیگر اعضای جامعه زنان، به ویژه زنان روستایی که به فعالیت هایی نظیر بافت فرش و تولید صنایع دستی اشتغال دارند یا اقشار آسیب دیده جامعه هم یکی دیگر از محورهای صحبت این پنل بود.

الکامپ 97

وزیر ارتباطات کشورمان هم با حضور در این جمع به صحبت ها و نگرانی های بانوان کارآفرین گوش سپرد و در پاسخ به گلایه از عدم حمایت دولتی گفت خوشبختانه حوزه ICT کاملاً فراجنسیتی عمل می کند و زنان به راحتی می توانند در این فضا از مرزهای سنتی عبور کنند. دولت صرفاً باید زیرساخت های کسب و کار را ایجاد کند تا همه بتوانند از آن استفاده نمایند.

در پایان این جلسه طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم از تلاش دولت برای تسهیل فرایند کاری بانوان خبر داد و گفت کمیته کسب و کار های نوین اینترنتی در مجلس با تمام قوا در رفع موانع موجود سر راه زنان کارآفرین می کوشد.

منتظر پوشش ها و اخبار بعدی نمایشگاه باشید.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟

18
دیدگاه بگذارید

avatar
9 فعالیت های نظردهی
9 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
9 نویسندگان نظرات
جلال ترابیجابریصفورانامداریزرکشی آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
شادی
مهمان عزیز
شادی

چقدر خوب !!!

کوفی گر
مهمان عزیز
کوفی گر

تا حالا دقت کردید چند تا کمیته و اداره و شورا و وزارت و … در مورد فضای مجازی داریم؟
معلوم نیست دست کیه ! همه به هم پاس میدن.

خاکی
مهمان عزیز
خاکی

آفرین، نکته ی اصلی همین جاست !
این طوری هیش کی مسولیت قبول نمی کنه

کارادانی
مهمان عزیز
کارادانی

این خبرها رو میخونم یاد اون دیالوگ مشهور میوفتم:
چرا منه صحنه سازی میکنین؟…
چی رفع فیلتر شد که این دومیش باشه؟ باید بجای اینا خبر بدن چه چیزایی در معرض فیلترینگه که ما آماده باشیم.

زرکشی
مهمان عزیز
زرکشی

دیگه مارو آسفالت کردین…اقا جان بگیرین اینستا و توییتر و تلگرام و واتس اپ و هر چی هست فیلتر کنید خیال همه رو راحت کنید…اینقدر دغدغه هست تو زندگی ملت با این وضع اقتصادی که اینا اصلا مهم نیستن…هر روز شل کن سفت کن و بازی.

نامداری
مهمان عزیز
نامداری

همیشه از فیلترشکن استفاده کنید بزارین بسوزن…اپرا دسکتاپ هم که وی پی ان دخلی داره سرعتش خوبه

صفورا
مهمان عزیز
صفورا

این چیزا دیگه برای مردم اولویت نیست.فعلا مردم به فکر شکمشون هستن تا از گرسنگی نمیرن.

صفورا
مهمان عزیز
صفورا

یعنی اون هایی که منفی الکی میدن کور ترین انسان های روی زمین هستن. کمونیست چینی که حقیقت رو میبینه ولله شرف داره به شما.

جابری
مهمان عزیز
جابری

بنظرم همه شبکه های اجتماعی رو فیلتر کنید.
کلا نرم افزارهای ایرانی و بانکی رو هم فیلتر کنید که هی این قند شکن رو قطع و وصل نکنن ملت. صبح فیلتر شکن رو روشن کنیم تا آخر شب.
نظر خوبیه جای بحث داره