انتظارات از الکامپ ۹۸ باید در چه سطحی باشد؟ مواردی که باید بدانیم …

10 32

نمایشگاه الکامپ ، بزرگترین نمایشگاه صنعت دیجیتال و فناوری اطلاعات کشور است که هرساله اواخر تیر ماه و اوایل مرداد ماه در پایتخت ایران برگزار می شود و در این پست قصد دارم تا انتظارات از الکامپ ۹۸ را برای شما بیان کنم. در ادامه همراه با آی تی من باشید.

نمایشگاه الکامپ هر ساله با شعار و رویکرد خاصی برای علاقه مندان و فعالان برگزار می شود. کمتر نمایشگاهی را میبینیم که مثل الکامپ از شور و شوق خاصی قبل و بعد برگزاری بر آن حاکم باشد. از تبلیغات محیطی گسترده آن گرفته تا تبلیغات داغ و رنگارنگ آن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی…

الکامپ در هرسال از برگزاریش کوشیده تا بهترین برنامه ها را برای معرفی غرفه داران به کار بگیرد. البته شور و شوق الکامپ به برنامه های جانبی و البته سالن های جذاب آن هم مربوط میشود. الکام استارز که سالنی پر از استارتاپ های جدید که هرکدام حرفی برای گفتن دارند و آمده اند تا مشکلی را به خلاقانه ترین و تکنولوژیزه ترین حالت ممکن برطرف کنند.

الکامپ از یک چادر بادی شروع شد…

نمایشگاه الکامپ، برای اولین بار در سال ۱۳۶۹ با نام نمایشگاه بین المللی کامپیوتر، برق، الکترونیک و ارتباطات در یک چادر بادی برگزار شد. وبعد از گذشت یک دهه، به تدریج صنعت مخابرات از نمایشگاه الکامپ جدا شد و نمایشگاهی مستقل با نام تلکام برگزار کرد و همچنین صنعت برق هم به صورت جدا نمایشگاه مخصوص به خود را برگزار کرد و تنها در این نمایشگاه صنایع وابسته به کامپیوتر و الکترونیک باقی ماندند.

بعد از جدایی برق و مخابرات، نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و تجارت الکترونیک نام اختصاصی الکامپ برگزار شد. برگزار کننده آن تا سال ۱۳۷۹ شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران بود و بعد از آن با مشارکت بخش خصوصی، چند سال برگزاری آن به بخش خصوصی داده شد اما هم اکنون سازمان نظام صنفی رایانه ای این نمایشگاه را برگزار می کند.

جالب است بدانید که مسئولان برگزاری درباره روند برگزاری الکامپ گفته اند که تا سال ۱۳۷۹ هیچ گونه نظم و روتین خاصی نداشته است! اما بعد از آن هر سال به صورت منظم برگزار شد و در سال ۷۵ رنگ و بوی جدی، به خود گرفت به طوریکه این نمایشگاه با حضور ۳۹۲ شرکت کننده که ۳۸ تا از این شرکت کننده ها خارجی ها تشکیل داده بودند در وسعتی معادل ۲۰ هزار و ۹۲۵ متر مربع برگزار شد و در یک سال بعد، یعنی در سال ۱۳۸۰ تعداد شرکت کننده های خارجی افزایش پیدا کرد که از ۴۰۰ شرکت کننده، ۸۰ تا از آن را خارجی ها تشکیل دادند.

به این ترتیب این نمایشگاه به صورت منظم برگزار شد تا اینکه، در سال ۱۳۸۹ به دلیل وسعت بسیار بالای آن و افزایش تعداد شرکت کننده ها این نمایشگاه بعد از نمایشگاه صنعت تهران، نفت و گاز، فرش چهارمین نمایشگاه بزرگ ایران شناخته شد.

الکامپ 98
الکامپ ۹۸

با لفظ الکامپ (ELECOMP) بیشتر آشنا بشوید

این کلمه مخفف کلمه ی Electronics, Computer & E-Commerce که نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک نامیده می شود. نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) یکی از حرفه ای ترین نمایشگاه های کل کشور است که بستری برای عرضه محصولات و خدمات صنایع کامپیوتر و الکترونیک را فراهم می کند، در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنعت کامپیوتر و الکترونیک مانند سخت افزار و نرم افزار به تمام علاقه مندان عرضه می شود.

الکامپ پاتوق چه افرادیست؟

افرادیکه به الکامپ می آیند، کسانی هستند که در همین زمینه الکترونیک و کامپیوتر فعالیت دارند مانند: فریلنسرها یا مشتریان استارتاپ ها . و از آنجایی که کسب و کارهای اینترنتی امروزه به طور چشم گیری گسترش پیدا کرده است و استارتاپ های زیادی در این زمینه وجود دارد. بنابراین در این نمایشگاه راهی جدیدی برای این استارتاپ ها و کارآفرینی ایجاد شده است.

چرا باید الکامپ شرکت کنیم؟

نمایشگاه الکامپ می تواند برای فریلنسرها (افرادی که به صورت شخصی و دور کاری پروژه های کارفرمایان را انجام می دهند) یک بنگاه کاریابی محسوب شود، تا بتوانند با کارفرمایان وارد مذاکره شوند و برای خود ایجاد اشتغال کنند.

نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و تجارت الکترونیک اهدافی مانند فراهم کردن ارتباط با بخش های مختلف برای همکاری با همدیگر و رفع نیازهای جامعه را برعهده دارد و هدف اصلی آن عرضه رقابت پذیری ایران در بازار جهانی و توسعه پتانسیل های بین المللی بازرگانی ایران می باشد که این هدف تنها با رقابت بین المللی، و استفاده از تکنولوژی های جدید امکان پذیر است. و در نهایت فرصت شرکت کردن در نمایشگاه الکامپ را از دست ندهید.

الکامپ 98
الکامپ ۹۸

انتظارات از الکامپ ۹۸ باید در چه سطحی باشد؟

امسال در الکامپ ۹۸، علاوه بر سالن الکام استارز، الکام تاکز (گفت وگو های تخصصی در زمینه های مختلف تکنولوژی و اینترنت)، توان تک (مخصوص توان خواهان)، الکام جابز (مهارت افزایی)، الکام ترندز (پرداختن به موضوعات داغ روز تکنولوژی و استارتاپ) والکام پیچ نیز از بخش های جانبی نمایشگاه هستند که از جذابیت خاص به خود برخوردار هستند.

الکامپ ۹۸ نسبت به الکامپ های گذشته، تغییراتی در برگزاری داشته که این نوع تغییرات بیشتر در برنامه های جانبی و پرداختن به موضوعات جدید حوزه فناوری است. امسال در الکام استارز شاهد حضور تعداد بیشتری استارتاپ ها به لطف تبلیغات و وسعت بیشتر آن نسبت به سال های قبل خواهیم بود.

حضور فعال شتابدهنده ها در این نمایشگاه نیز از نقاط قوت دیگر آن به حساب می آید. البته به این نکته باید توجه کرد که الکامپ ۹۸ فرصت بسیار مناسبی برای افراد علاقه مند به حوزه فناوری و استارتاپ است که با حضور در آن علاوه بر اطلاع از آخرین شرکت های فعال، میتوانند شبکه سازی خوبی را انجام دهند.

الکامپ 98

الکامپ ۹۸ با شعار “آینده بهتر” از ۲۷ تا ۳۰ ام در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

انتظارات از الکامپ ۹۸ ؛ موضوعات شاخص نمایشگاه الکامپ ۹۸ چیست؟

 • تحلیل داده و داده کاوی (Data Science/Big Data/Data Analytic/Data Mining)
 • شهر هوشمند و اینترنت اشیاء (IOT/IOE/Digital TWIN/Smart City)
 • بلاکچین و ارز دیجیتال (Block Chain/ Crypto Currency)
 • واقعیت افزوده (AI/AR/VR)
 • رایانش ابری (Edge Cloud/Cloud Computing/Virtualization/NFV)
 • فین تک و حوزه مالی (Fintech/RegTech/ InsurTech)
 • رباتیک و پرینتر سه بعدی (Robotics/3D Printing)
 • Open Data
 • نسل جدید شبکه های موبایل (۵G/SDN)
 • رسانه و سرگرمی
 • بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و دولت الکترونیک
 • قطعات و تجهیزات موبایل
 • آموزش و راهکاریابی
 • نرم افزار و سخت افزار
 • هوش مصنوعی
 • پایگاه داده و سیستم های هوشمند
 • دستگاه ها، ماشین آلات و تجهیزات اداری
 • اینترنت
 • اپراتورها
 • امنیت، شبکه و ارتباطات
 • تجهیزات دیجیتال قابل حمل
 • تجهیزات سمعی بصری
 • آموزش و مشاوره

به نظر شما، الکامپ ۹۸ چگونه برگزار می شود؟ نسبت به الکامپ ۹۷ با استقبال بیشتر رو به رو می شود؟ شما در الکامپ ۹۸ شرکت می کنید؟

توجه : دوستانیکه نمایشگاه الکامپ ۹۸ حضور دارند، در کامنت اعلام کنند تا فرصتی پیش بیاید و گپی باهم بزنیم، منتظر نظرات هستم.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
10 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x