پوشش خبری

الکامپ ۹۷ – روز اول : فیلترینگ را بستر دست اندازی برای کسب کار ها نکنید !

باچهارمین گزارش از اولین روز الکامپ ۹۷ باشما همراه هستم. این بار بازهم به سراغ صحبت های وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ و موانع برای کسب وکار ها رفتم. در ادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ خبر داد که تلاش‌هایی را چه در خارج و چه در داخل برای متوقف کردن مسیر توسعه دیجیتالی مشاهده می‌کند.

وی عنوان کرد که در حوزه خارجی، تحریم‌هایی در زمینه فناوری اطلاعات به کسب‌وکارهای نوپای ایران وارد شده است. در داخل نیز فیلترینگ‌های غیرکارشناسی‌شده و بی دلیل، مانع رشد کسب‌وکارهاست:

«گروه‌هایی در خارج تلاش می‌کنند حوزه فناوری اطلاعات ایران را منزوی کنند. پیام روشن ما این است که جوانان ایرانی ثابت‌ کرده‌اند پشت هیچ در بسته‌ای نمانده‌اند و نخواهند ماند.»

گروه دومی که به کسب‌وکارهای نوپا ضربه می‌زنند، به گفته جهرمی افرادی هستند که به شکل غیر کارشناسی شده کسب‌وکارها را فیلتر می‌کنند. او در همین رابطه گفت:

«به گروه‌های داخلی شفاف عرض می‌کنم؛ کِی از اقتصاد و فرایند رانتی به مطلوبیت رسیده‌اید که این بار هم برسید؟ اجازه بدهید جوانان با استعدادشان، در یک فضای رقابتی، تحول را در کشور رقم بزنند.

شاید با شکایت بردن به دادگاه و گرفتن حکم فیلترینگ، به تصور خودتان توانسته باشید دست‌اندازی را ایجاد کنید. اما بدانید که اگر خودتان را با کسب‌وکارهای نوپا تطابق ندهید، یک فرصت بی‌نظیر برای کنار این حوزه بودن را از دست می‌دهید.

تحول دیجیتال در هر صورت شکل خواهد گرفت و ناگزیر خواهید بود به این سمت حرکت کنید. تکالیف کشور در حوزه اشتغال هم در همین مسیر قرار دارد.»

آذری جهرمی با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ به عنوان مسیری برای رسیدن به تحول دیجیتال در کشور، خبر داد که مسیر پیش گرفته شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در الکامپ، مسیر درستی است و حضور پررنگ کسب و کارهای نوپا در این نمایشگاه، همین موضوع را نشان می‌دهد.

به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، امسال فضای استارتاپ‌ها در الکام استارز در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است.

منتظر پوشش ها و اخبار بعدی نمایشگاه باشید.

10
دیدگاه بگذارید

avatar
5 فعالیت های نظردهی
5 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
6 نویسندگان نظرات
جلال ترابیمنیژهکاظمیکافینیلوفر آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
مارانی
مهمان عزیز
مارانی

خخخخخخخخ

نیلوفر
مهمان عزیز
نیلوفر

کی گوش میکنه؟

کافی
مهمان عزیز
کافی

همه فکر خودشونن

کاظمی
مهمان عزیز
کاظمی

کارآفرین همیشه ضرر میکنه این وسط

منیژه
مهمان عزیز
منیژه

همه صحبت میکنند اما کو عمل؟

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن