چگونه در کسب و کار شکست بخوریم؟ پایانی برازنده یا پایانی غم انگیز؟!

2

چگونه در کسب و کار شکست بخوریم؟ این سوال شاید مسخره به نظر برسه ولی میتونه واقعیت داشته باشه! چطوری؟ تو این یادداشت از رشد کسب و کار بهت میگم.

تقریباً همه‌ی کسب و کار ها، همه‌ی کار های خلاقانه و پیش‌ رو و همه‌ی مداخلات، دیر یا زود به شکست میرسه… از آنجاییکه این یخ حقیقت واضحِ پیش روی ماست، ارزشش رو داره که قبل از رسیدن لحظه‌ی شکست، به چگونه‌ شکست‌ خوردن‌ مون فکر کنیم…

میتونین خودتونو به هر آب و آتیشی بزنین، در هر گامی که برمیدارین با تمام وجود بجنگین. خانه و اعتبارتون رو گرو بذارین و در عین‌ حال، باز هم شکست بخورین یا شاید با کمترین احساس آزردگی تسلیم شده، صحنه رو ترک کنین.

بهترین روش چیه؟ جواب سادست : بهترین شیوه، جایی بین این دوتاست. ولی هنوز هم در اغلب اوقات، ما این گزینه رو بررسی نمیکنیم. تصمیم‌ گیری در مورد اینکه چه موقع و چگونه پایان کار رو اعلام کنیم آنهم قبل از شروع کار، بسیار آسان‌ تر و موثرتر از زمانیست که مجبور بشیم، تصمیماتی رو تحت فشار بگیریم.

چگونه در کسب و کار شکست بخوریم؟

چنین سوالی مسخره به نظر میرسه، اما گاها همین سوال جدی جدی مطرح میشه. چه زمانی؟ زمانی که دلمون به کار کردن و ادامه دادن نیست، زمانی که میخوایم کار رو سرهم بندی کنیم و نمیخوایم وقت کافی برای اون بذاریم یا زمانی که ایده رو درست اجرا نمیکنیم باید منتظر شکست کسب و کار باشیم.

خیلی از افرادیکه وارد دنیای بیزینس ها خصوصا بیزینس های آنلاین میشن، دل به ایده و اسم برندشون میبندن و فقط خودشو دوست دارن اما به فکر رشدش نیستن! مشکلاتش رو حاضر نیستن حل کنن و فقط میخوان وقت بخرن… این کار تنها باعث میشه تا تسکین موقتی به مدیر کسب و کار بده اما بعدش چی؟ بازم مشکل وجود داره !

بهترین راه برای جلوگیری از شکست چیه؟ جواب سادست : با مشکلات رو به رو بشیم و سعی در حل کردنش داشته باشیم. نظرت چیه؟ برام کامنت کن.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

2 نظر
Inline Feedbacks
View all comments