همایش کسب درآمد از اینترنت ؛ همزمان با قطعی اینترنت!

10

امروز همایش کسب درآمد از اینترنت با وجود قطعی اینترنت به همت کانون کارآفرینی در دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان برگزار شد. 

باوجود قطعی گسترده اینترنت در سراسر ایران، همایش کسب درآمد از اینترنت امروز با تاخیر برگزار شد. این همایش قراربود زودتر برگزار بشود که به خاطر اتفاقات دیرتر برگزار گردید اما با استقبال بسیار خوب دانشجویان به همراه بود.

هدف از برگزاری، آشنایی دانشجویان با حوزه کسب و کار های اینترنتی و نحوه کارآفرینی در این فضا بود

همایش کسب درآمد از اینترنت ؛ از نورومارکتینگ تا روش های کسب درآمد

اولین سخنران همایش، سرکار خانم هاشمی از استاتید دانشگاه و کارشناس پرداخت الکترونیک سامان کیش بود که درباره تاثیر بازاریابی عصبی در کارآفرینی و فروشگاه های اینترنتی صحبت کرد.

همایش کسب درآمد از اینترنت دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان - 4 آذر 98

بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ با استفاده از علوم عصب‌شناسی، روانشناسی و بازاریابی به افزایش بازدهی بازاریابی کمک می‌کند که می‌توان گفت، ترکیبی از دو علم بازاریابی و عصب‌شناسی است. به بیان دیگر بازاریابی عصبی، بررسی رفتار مشتری مبتنی بر عملکرد مغز، با استفاده از ابزارهای علمی مدرن به ویژه ابزار پزشکی است. این حوزه از بازاریابی، از تکنولوژی‌های پزشکی مانند FMRI و EEG برای بررسی واکنش مغز، به یک محرک بازاریابی استفاده می‌کند.

یکی از اهداف استفاده از بازاریابی عصبی کاهش هزینه و افزایش درآمد است، به عبارتی دیگر، با استفاده از بازاریابی عصبی و شناخت دقیق کارکرد مغز، می‌توان هزینه‌ها را به‌شدت کاهش داد و از طرف دیگر، به افزایش درآمد کمک کرد، یعنی هزینه‌های مربوط به تبلیغات و … به‌نوعی بهینه می‌شود. اما شاید مهم‌تر از آن، بررسی واکنش‌های مغز، به محرک‌های بازاریابی است.

بازاریابی عصبی بیشتر به دنبال این است که مشخص کند چرا مشتریان، هنگام خرید، تصمیم‌های خاصی می‌گیرند و چه قسمت‌هایی از مغز آنها، این تصمیمات را اتخاذ می‌کند. با بررسی این موارد، به‌راحتی می‌توان رفتار مشتریان را شناسایی کرد و پیشنهادهایی بهتر ارائه داد.

همایش کسب درآمد از اینترنت دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان - 4 آذر 98

کارآفرینی در زمان دانشجویی

دومین سخنران سرکار خانم دکتر واعظی فر استاد مشاور کانون کار افرینی، مدیر کارافرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور اصفهان درباره روند کارآفرینی دانشجویی صحبت کرد. ایشان درباره ضرورت کارآفرینی در زمان دانشجویی و روند ایجاد یک کسب وکار در این زمان گفتند.

پس از آن نوبت به امیرحسین علیشاهی مدرس و مشاور کسب و کارهای نوپا رسید، او تجربیاتش را از راه اندازی استارتاپ به اشتراک گذاشت. او معتقد بود که قبل از راه اندازی استارتاپ نیاز است تا اول کارمند باشیم و بعد به فکر کارآفرینی و راه اندازی استارتاپ بیافتیم.

چهارمین سخنران همایش ، سعید شجاعی مشاور کسب و کارهای اینترنتی و مدیر عامل ایران رادا بود که درباره نحوه کسب درآمد از سایت های اینترنتی و پتانسیل های نهفته در اینترنت برای درآمد زایی صحبت کرد. ایشان درباره شبکه ها و پیامرسان های داخلی توضیح داد که چگونه میتوان از آنها زمان قطعی اینترنت استفاده کرد و البته از آنها کسب درآمد داشت.

در آخر ، همایش با سوال و جواب از سخنرانان و پذیرایی از حضار به پایان رسید.

همایش کسب درآمد از اینترنت دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان - 4 آذر 98

و اما تشکر می کنم از همه بچه های کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور اصفهان خیلی خیلی ممنونم که تو این مدت کلی زحمت کشیدن برای همایش و سنگ تموم گذاشتن خصوصا خانم شیروانی (دبیر کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان)، خانم ثامری و آقای سرجویی که همه جوره پای برگزاری همایش بودند.
 از مجری خوب برنامه علی ارفه برای اجرا و هدایت خوبش و عکاس همایش خانم یوسفی که زحمت عکس های همایش رو کشیدن ممنونم

عکس های همایش همایش کسب درآمد از اینترنت

 

در صفحه پوشش خبری ، گزارش سایر سمینار و همایش ها را قرارداده ام که می توانید مطالعه کنید. نظر شما درباره برگزاری اینجور همایش ها چیست؟ ایا می تواند به دانش افزایی دانشجویان و علاقه مندان کمک کند؟ 

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

10 نظر
Inline Feedbacks
View all comments