آموزش اینستاگرام برای کسب و کار ؛ از صفر تا صد با جلال

2

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار به یکی از مهم ترین ها و استفاده از شبکه های اجتماعی به گوشه ای از زندگی دیجیتالی ما تبدیل شده که نمیتونیم ازشون دور بشیم. اینستاگرام که بزرگترین شبکه اجتماعی در ایران و جهان به حساب میاد، بهترین فضا برای رشد و دیده شدن کسب و کارهاست. در ادامه همراه با جلال ترابی باشین.

قبل از اینکه بخوام درباره اینستاگرام مارکتینگ صحبت کنم بهتره تا با محیط این شبکه اجتماعی بیشتر آشنا بشیم و بعد سراغ بازاریابی اینستاگرام بریم. اگه به مباحث دیجیتال مارکتینگ علاقه داری پیشنهاد میکنم صفحه آموزش دیجیتال مارکتینگ رو دنبال کنی تا از آخرین آموزش هایی که میزارم استفاده کنی.


آموزش دیجیتال مارکتینگ


اینستاگرام با بیش از ۱ میلیارد کاربر در جهان در جمع محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان قرار داره که سهم ایران از این شبکه، حدود ۴۰ میلیون کاربر هست پس میشه گفت گزینه خیلی مناسبیه برای کسب و کارها تا خودشونو تو این فضا نشون بدن و مخاطب بگیرن. ولی برای استفاده بهتر از این شبکه باید ابتدا اونو به خوبی بنشاسین و بتونین باهاش کار کنین که در ادامه آموزش اینستاگرام برای کسب و کار رو قرار میدم.

فهرست مطالب

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

قبل اینکه بریم سراغ اینستاگرام مارکتینگ ، نیازه تا اصطلاحات رو بدونین و بعد نحوه کارکردن با اینستاگرام را یادبگرین. هرچیزی مرحله به مرحله …

اصطلاحات اینستاگرامی

پست (Post) :

یکی از پایه ای ترین اصطلاحات در اینستاگرامه. پست میتونه عکس یا عکس باشه.

فید (Feed) :

همون صفحه هوم در اینستاگرام که شامل پست‌ ها و استوری‌ ها میشه؛ کاربران معمولا با فید اینستاگرام بیشتر از هر بخش دیگه ای سروکار دارن.

فیلتر (Filter) :

همون افکت‌ های رنگی که برای انتشار عکس‌ و فیلم در دسترس کاربر قرار میگیره. از این فیلتر ها برای زیبایی بیشتر پست‌ها استفاده میکنن.

لایک کردن (Like) :

معادل فارسی لایک کردن، پسندیدنه. وقتی پستی توی اینستاگرام برای شما جلب توجه میکنه و حس میکنین که مفیده میتونین با کلیک روی آیکون قلب اونو لایک کنین. امکان لایک کردن پست با دوبار تپ (ضربه زدن) روی عکس و ویدیوی منتشر شده وجود داره.

کامنت گذاشتن (Comment) :

اگر درباره موضوعی بخواید بحث و گفت و گو با کامنت گذاشتن یا همون نظر دادن درباره اون پست میگن.

لایک کردن کامنت و پاسخ دادن به کامنت :

صاحب پست و فالوورها میتونن کامنت‌ ها رو بخونن و در صورتی که خواستند، اونها رو لایک کنن.

بستن کامنت (Turn Off Commenting) :

بستن کامنت در اینستاگرام به معنای غیرفعال کردن این بخش در پست‌ ها هست. با این کار دیگر افراد قادر به گذاشتن کامنت در پست‌های مشخص شده نخواهند بود.

شر کردن (Share) :

Share کردن یکی از اصطلاحات اینستاگرام بوده که برای اشتراک گذاری پست‌، صفحه پروفایل و استوری با افراد دیگر به کار میره.

کپشن (Caption) :

کپشن به متنی گفته میشه که پایین هر پست قرار میگیره.

پروفایل (Profile) :

صفحه‌‌ ای که پست‌ های پیجتون  در اون قرار گرفته، پروفایل بهش میگن. در پروفایل اطلاعات دیگری مثل بیوگرافی و تعداد فالوورها هم نمایش داده میشه.

فالو (Follow) :

فالو به معنای دنبال کردن صفحات مختلفه. برای اینکه به لیست دنبال کنندگان اکانت خاصی وارد بشین، باید صفحه مورد نظرتونو فالو کنین.

فالو بک ( Follow Back) :

اگه فردی شما رو در اینستاگرام دنبال کنه و شما هم اونو فالو کنین، در واقع شخص را فالو بک کردید. فالو بک یکی از پر استفاده‌ ترین اصطلاحات اینستاگرامی به حساب میاد.

فالوور (Followers) :

یکی از اصطلاحات اینستاگرام که برای کاربران بسیار پراهمیت بوده، فالوور هست. فالوور به تعداد دنبال کنندگان یه صفحه در اینستاگرام گفته میشه و تعداد بالای اون به معنای محبوبیت اون صفحه به حساب میاد.

فالووینگ (Following) :

این اصطلاح اینستاگرام از نظر معنایی دقیقا مقابل فالوور قرار داره و نشون میده که پیج مدنظر چند پیج رو داره دنبال میکنه.

K (کا) در فالوور و فالووینگ :

K به معنای هزار بوده و اینستاگرام در بخش فالووینگ و فالوور صفحات از اون استفاده میکنه. مثلا اگه صفحه ای ۱۰۰ هزار دنبال کننده داشته باشه اونو به شکل ۱۰۰K نشون میده.

صفحات میلیونی هم به شکل M در کنار عدد نشون داده میشن. به فرض مثال اگه یه صفحه دارای ۱ میلیون کاربر باشه، درواقع ۱M رو اینستاگرام نشون میده.
صفحات کمتر از ۱۰ هزار فالوور هم به طور دقیق عدد واقعی اون نمایش داده میشه.

صفحه پرایوت (Private) و پابلیک (Public) :

به اکانت‌ هایی که در حالت خصوصی قرار دارن و برای دسترسی به اونا باید تایید صاحب صفحه رو گرفت، پرایوت گفته میشه درمقابل صفحات پابلیک آزاد هستن و افراد میتونن حتی بدون فالو کردن هم محتوای اون صفحه رو ببینن. برای فالو کردن صفحات پابلیک نیاز به تایید صاحب پیج نیس.

بلاک کردن (Block) :

در صورتی که فردی را در اینستاگرام بلاک کنین، از لیست فالوور و فالویینگ هم خارج میشه. علاوه بر این، فرد بلاک شده نمیتونه به صفحه شما دسترسی داشته باه  و تنها راه برای مشاهده شدن پیج، آنبلاک کردن هست.

ریپورت کردن (Report) :

ریپورت کردن درواقع یه قابلیت خیلی خوبه که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده تا صفحات غیر مرتبط و مشکل دار رو کاربران به اینستاگرام گزارش کنن. در صورتیکه ریپورت صحیح و به جا باشه اینستاگرام رسیدگی میکنه و اون صفحه از دسترس خارج میشه.

ریکوئست دادن (Request) :

در صورتی که می‌خواهید صفحه‌ای پرایوت رو فالو کنین، باید به اون درخواست فالو یا ریکوئست بدید. برای اینکار باید وارد صفحه فرد مورد نظر بشیت و روی Follow کلیک کنین تا عنوان دکمه آن به Requested تغییر کنه. افرادی هم که قصد فالو کردن صفحه شما رو دارن، باید به شما ریکوئست بدن و بعد از Confirm شدن توسط شما میتونن محتوای صفحه شما رو ببینن.

ریکوئست دادن تنها برای اکانت های پرایوت امکان پذیره و پیج های عمومی این طور نیستند.

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

کانفریم کردن (Confirm) :

اگه شخصی به شما درخواست فالو بده، میتونین اونو با گزینه Cofirm تایید یا با Decline رد کنین.

بایو (Bio) :

بایو که توسط برخی کاربران با عنوان «بیو» هم شناخته میشه، یه نوشته‌ چند کلمه‌ ای هست که افراد برای معرفی خودشون در پروفایل قرار میدن. بایو هم مانند فالوور و فالووینگ به همه نشون داده میشه.

آی‌دی (ID) یا یوزرنیم (Username) :

آی‌دی یکی دیگه از پرکابردترین اصطلاحات اینستاگرام بوده و برای ارتباط افراد در این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیره. آی دی هر کاربر با دیگری فرق داره و افراد برای وارد شدن به صفحات مختلف، باید از اون استفاده کنن. دسترسی به صفحات از طریق آیدی به دو صورت قرار دادن اون در انتهای آدرس اینستاگرام مانند Instagram.com/ID و نوار جستجو امکان پذیره.

منشن کردن (Mention) :

در صورتی که فردی در پست، استوری یا کامنت، آیدی شما رو به صورت ID@ قرار بده، اصطلاحا شما رو منشن کرده، افراد برای اینکه به شما اشاره کنن یا بخوان نظرتونو به پست خاصی جلب کنن، شما رو مشن می‌کنن. فرد منشن شده از طریق اعلان در اینستاگرام متوجه این موضوع میشه.

تگ کردن (Tag) :

تگ کردن دراینستاگرام مشابه اصطلاح قبل بوده، با این تفاوت که فقط برای عکس‌ ها و ویدئوها به کار برده میشه. برای مثال اگه در عکس گروهی شخصی حضور داشته باشین، اون فرد برای نشون دادن حضورتون، با قرار دادن آی‌ دی پیجتون در تصویر شما رو تگ میکنه.

ذخیره پست‌ ها (Save to Collection) :

Save to Collection یکی از ویژگی‌ های نسبتا جدید اینستاگرام بوده که توسط اون میتونید پست‌ ها رو در یه محل خاص جمع آوری کرده و به اونا برای دفعات بعدی هم دسترسی داشته باشین.

دایرکت (Direct) :

اصطلاح دایرکت فرستادن به معنای ارسال پیام خصوصی در اینستاگرامه. دایرکت بخشی هست که از طریق اون پیج ها میتونن باهم به صورت خصوصی گفتگو کنن.

هشتگ (Hashtag) :

هشتگ (#) حاوی برچسبی هست که افراد برای شناخته شدن بهتر پست از اون استفاده میکنن. برای مثال اگه میخواین عکسی از پیتزا منتشر کنین، می‌توانین از Food# استفاده کنین تا پست شما بهتر دیده بشه. استفاده از هشتگ برای پست، استوری و بایو آزاد هست.

هشتگ یه جور دسته بندی هم به حساب میاد و ما از طریق هشتگ ها به اینستاگرام و کاربران میفهمونیم که موضوع پست ما درباره چی هست.

استوری (Story) :

توسط قابلیت استوری اینستاگرام میشه عکس، فیلم و تصاویر متحرک رو برای مدت زمان محدود (حدود ۱۵ ثانیه برای ویدیئو در هر استوری) منتشر کرد. استوری‌ ها برای ۲۴ ساعت در اینستاگرام قرار در دسترس هستن و در این مدت، فالوورها میتونن اونا رو ببینن.

میوت کردن (Mute) :

Mute کردن استوری و پست به معنای بی‌خبر ماندن از انتشار محتواهای جدیده. برای مثال در صورتی که نمیخواین از گذاشتن استوری شخص خاصی مطلع شین، میتونین اکانت شخص رو Mute کنین.

بومرنگ (Boomrang) :

بومرنگ تصویر متحرکیه که از تکرار چند فریم کوتاه ایجاد میشه. قابلیت بومرنگ به طور پیش فرض در بخش استوری قرار گرفته. برای استفاده از بومرنگ در پست‌ های معمولی، باید اپلیکیشن اختصاصی اینستاگرام رو دانلود و استفاده کنین.

فوکوس (Focus) :

فوکوس یکی دیگه از اصطلاحات اینستاگرام بوده که به بخش استوری مربوط میشه. با این قابلیت سوژه از پس زمینه جدا شده و از این طریق میشه عکس پرتره انداخت.

لایو (Live) :

با استفاده از قابلیت لایو در اینستاگرام میتونید به صورت زنده به ضبط ویدیو یا صحبت کردن با فالوورهای خودتون بپردازین. در این حالت فالوورها میتونن به صورت بیننده به لایو وارد بشن. امکان ارسال کامنت و لایک در بخش لایو هم وجود داره.

اضافه شدن به لایو (Join to Live) :

قابلیت گذاشتن لایو به صورت دونفره در اینستاگرام فراهم شده. با توجه به این قابلیت شما میتونین برای اضافه شدن به لایو افراد درخواست بدید و یا افراد جدید رو به لایو خودتون بیارین.

آموزش اینستاگرام برای کسب و کارفیلتر چهره (Face Filters) :

فیلتر چهره به شکلک‌ هایی گفته میشه که روی چهره قرار میگیرن. دسترسی به این فیلترها از بخش استوری اپلیکیشن اینستاگرام امکان پذیر هست.

استیکر (Stickers) :

استیکر یکی از اصطلاحات استوری اینستاگرامه که توسط اون میتویند راحت‌ تر به بیان احساسات تون بپردازین. استیکرهای اینستاگرام شکل‌ های گوناگونی دارن و کارایی برخی از اونا باهم متفاوته. گذاشتن موزیک در استوری، نظر سنجی، لوکیشن و مواردی از این قبیل، توسط استیکرها امکان پذیره.

هاید کردن استوری (Hide Story) :

هاید کردن استوری به معنای پنهان کردن اون از برخی اکانت‌ های خاص هست. این ویژگی توسط گزینه …Hide Story From در منوی تنظیمات اینستاگرام در دسترسه.

هایلایت کردن استوری (Highlight) :

در صورتی که میخواین استوری که میزارین بیشتر از ۲۴ ساعت در دسترس فالوورها باشه، می‌توانین از قابلیت هایلایت استفاده کنین.

اکسپلور (Explore) :

در بخش اکسپلور اینستاگرام، پست‌ های پیشنهادی این شبکه اجتماعی به کاربر براساس علایق و سلیقه ای که دارن نشون داده میشه.

جستجو (Search) :

نواری در اینستاگرام  برای جستجو بین اکانت‌ها، تگ‌ ها و مکان‌ ها هست که کاربر رو در یافتن موارد مدنظرش کمک میکنه.

اکانت بیزینسی (Business Account) :

کاربر میتونه با تبدیل اکانت معمولی به اکانت بیزینسی، از قابلیت‌ های اختصاصی اینستاگرام که برای کسب و کارها در نظر گرفته و در زمینه فروش محصول و تجارت الکترونیکی کمکش میکنه استفاده بکنه.

اکانت کریتور یا سازنده (Creator Account) :

اکانت های کریتور، امکاناتشون مثل اکانت های بیزینسی بوده با این تفاوت که برای هنرمندان ، سلبریتی ها، اینفلوئنسر ها و کساییکه برنامه ساز هستن کارایی داره.

پست کروسل (Carousel Post) :

پست اسلایدی یا کروسل به پست هایی میگن که بیشتر از یک عکس در یک پست وجود داره.

آی‌ جی تی وی (IGTV) :

آپلود فیلم در اینستاگرام در حالت معمولی محدودیت زمانی داشته و کاربر قادر به آپلود ویدیو های بیشتر از یک دقیقه تو هر اسلاید نیست. آی جی تی وی به کاربر اجازه میده تا ویدئوهای بالاتر از یک دقیقه رو بارگذاری کنه.

تماس تصویری (Video Call) :

اینستاگرام در جدیدترین آپدیتش قابلیت تماس تصویری رو به کاربر ارائه میکنه و افراد میتونن از این طریق باهم در ارتباط باشن. در تماس تصویری اینستاگرام به صورت گروهی تا چهار نفر به صورت همزمان حضور داشته باشن.

هک اینستاگرام (Instagram Hack) :

امنیت در فضای آنلاین یک مسئله جدی به حساب میاد، اگه این موضوع رو برای اکانت اینستاگرامی خودتون در نظر نگیرید ممکنه به دردسر بیوفتید، توی پست زیر درباره این موضوع بیشتر صحبت کردم.

هک اینستاگرام

خب حالا که اصطلاحات رو مرور کردیم، بریم سراغ کارکردن با اینستاگرام :

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار : ثبت نام و شروع کار با اینستاگرام

برای استفاده از اینستاگرام اول باید اکانت بسازین. پس اگه اندرویدی هستین برنامه اندروید اینستاگرام و اگه IOS هستین، برنامه IOS اینستاگرام را باید دانلود کنید.

نکته اول : برای حذف اکانت اینستاگرام نیاز هست که از طریق خود سایت اینستاگرام اقدام نمایید.
نکته دوم : اگر پسورد خورد را در اینستاگرام فراموش کرده اید می توانید آن را با جیمیل یا شماره تماس خود بازگردانی کنید و پسورد جدید بسازید.

روش های ثبت نام، ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام

پس از اجرای برنامه اینستاگرام، سه گزینه برای ثبت نام و ورود ظاهر میشه ؛

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار
Register with Facebook

زمانی این گزینه رو انتخاب می کنین که حساب کاربری فیس بوک داشته و قصد دارین که حساب کاربری اینستاگرام رو به اون وصل کنین. با انتخاب این گزینه صفحه دیگری باز خواهد شد که کلمه کاربری و رمز عبور فیس بوک رو از شما میپرسه که با وارد نمودن اون، به راحتی حساب اینستاگرام شما فعال میشه.

Register with Email

راه دوم برای ثبت نام، انتخاب این گزینه و معرفی یه آدرس ایمیل معتبر هست. در ادامه روش ثبت نام از این طریق به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

Log In

این گزینه رو زمانی انتخاب خواهید کرد که قبلا حساب کاربری را ایجاد نمودید و قصد ورود به اینستاگرام رو دارین.

مراحل ثبت نام در اینستاگرام

۱ –  اگه برای ثبت نام از گزینه ثبت نام با ایمیل ” Register with Email ” رو انتخاب کنین، صفحه زیر باز میشه:

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار۲ – اطلاعات خواسته شده که شامل نام و نام کاربری،رمز و تلفن را کامل کرده و دکمه تیک را بزنید.

۳ – در این مرحله آدرس ایمیل باید توسط تائید شود.

۴ – در ادامه به شما پیشنهاد می دهد که دوستان خود در فیس بوک که از اینستاگرام استفاده می کنند را پیدا کنید.

اجازه دسترسی به اینستاگرام برای جستجو در دفترچه تلفن

با انتخاب این گزینه صفحه ای مثل زیر باز میشه که با انتخاب گزینه + در سمت راست هر نام، میتونین اونارو دنبال (Follow) کنین. منظور از دنبال یا فالو کردن اینه که میتونین عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده اونا رو ببینید.

با زدن دکمه پیکان آبی رنگ بالا، به صفحه ای به شکل زیر و با عنوان Suggested Users منتقل میشین که به صورت تصادفی نام و نمایه اشخاصی که در اینستاگرام عضو هستن رو به شما نشون میده که در صورت تمایل میتونین  وارد صفحات اونا شده و اونا رو دنبال کنین.

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

ثبت نام شما در اینستاگرام به پایان رسیده و شما یه حساب کاربری رو در این شبکه ساحتید. پروفایل های اینستاگرام به صورت پیش فرض در حالت Public یا عمومی قرار دارن؛ به این ترتیب هر کسی با داشتن نام کاربری اینستاگرام شما قادر هست که مدیاهای شما رو ببینه.

اما اگر نمیخواین به همه این اجازه رو بدید میتونین با ورود به دکمه اول از سمت راست و انتخاب Edit your profile و سپس تیک زدن Posts are Private تصاویرتون رو خصوصی کنین. به این ترتیب تنها افرادی که با اجازه شما اکانتتون رو دنبال می کنن (Follower) میتونن مدیا شما رو ببینن.

ساخت حساب کاربری از طریق دسکتاپ

اینستاگرام این قابلیت رو فراهم کرده که ساخت حساب کاربری هم از طریق مرورگر دسکتاپ هم فراهم باشه و الزامی به نصب اپلیکیشن روی گوشی نباشه.

  • برای اینکار به آدرس instagram.com مراجعه کنین
  • روی دکمه signup کلیک کنین
  • ایمیل و مشخصات خود را وارد کنین
  • سپس روی signup کلیک کرده و وارد اکانت خودتون بشین

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار و کار با اون

برای کار با اینستاگرام کافیست که شما را با ۵ دکمه یا آیکون اصلی این برنامه آشنا کنم :

آیکون Home

آموزش اینستاگرام برای کسب و کارانتخاب این گزینه، شما رو به صفحه خانگی این برنامه منتقل میکنه. در این صفحه آخرین پست هاییکه دوستاتون به اشتراک گذاشتن رو میبینید.

آیکون Explore

آموزش اینستاگرام برای کسب و کاردر این صفحه ، مدیاهای محبوبی که سایر کاربران دیدن و البته شما دوست دارین رو بهتون نشون میده.

آیکون Camera

آموزش اینستاگرام برای کسب و کاربا انتخاب این گزینه ، میتونین روی پیج تون پست جدید ایجاد کنین. پست ها میتونه شامل عکس یا ویدئو یا ترکیبی از این دو باشه.

آیکون Notification

آموزش اینستاگرام برای کسب و کارزمانی که پستی رو ایجاد کنین و مخاطبین شما روی آنها لایک و کامنت بزارن یا داخل پست های دیگه تگ بشین، اطلاع رسانی اون از طریق این قسمت برای شما انجام میشه.

آیکون Profile

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار
کلیه تنظیمات عمومی و خصوصی حساب کاربری یا پروفایل شما در این قسمت انجام میشه. همچنین در قسمت بالایی این صفحه، تعداد و صفحه پست های شما (posts)، تعداد و افراد دنبال کننده شما (followers) و همچنین تعداد و افرادی که شما آنها را دنبال می کنید (following) نشون داده میشه.

وارد کردن تصاویر و ویدئو در اینستاگرام

برای وارد کردن تصاویر در اینستاگرام روی آیکون دوربین (camera) کلیک کنین و بعد از کلیک کردن دو حالت برای شما به نمایش در میاد. روش اول تصویر برداری توسط دوربین گوشی در همان لحظه ست و روش دوم وارد کردن تصاویری که در گالری تصاویر شما از قبل وجود داره.

اینستاگرام برای گرفتن تصاویر به صورت پیش فرض از دوربین اصلی یا همان دوربین عقب گوشی شما استفاده می کنه و در صورتی که دستگاه شما از دوربین جلو پشتیبانی می کنه، میتونید از این دوربین هم استفاده کنین.

مزیت دوربین جلو در این اپ اینه که شما میتونین بدون ترک محیط اپ تصاویر خودتونو بگیرین و همون لحظه تصویر رو برش داده و توی اینستاگرام منتشر کنین.

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

  • وقتی عکس مورد نظرتونو رو گرفتین وارد صفحه افکت ها میشین و میتونین در پایین صفحه افکت مورد نظرتونو  انتخاب کنین و از دکمه های بالای صفحه برای افزودن قاب، قابلیت Tilt-shift، چرخاندن تصویر و … استفاده کنین.
  • در صفحه بعد می توانید توضیحی برای تصویرتون بنویسین و در این توضیح از هشتگ ها استفاده کنید. با قراردادن علامت # پیش از یک کلمه (مثلاً #باران) اون کلمه لینک میشه و اگه کسی در اینستاگرام هشتگ باران رو جستجو کنه به عکس شما میرسه.
  • همچنین در قسمت تصاویر (و یا نظرات) میتونین با قرار دادن علامت @ پیش از نام کاربری شخص خاصی از دوستانتان او را اصطلاحاً Mention کنین تا هشداری برای شخص ارسال بشه.
  • اگه تصویر شما یه عکس دسته جمعیه میتونین با انتخاب Add people و لمس چهره های اشخاص اونو تگ کنین. سپس میتونین تگ رو با کشیدن و رها کردن جابجا کرده و یا با لمس حذف کنین.
  • گزینه Add to Photo Map مکان فعلی شما رو به تصویر اینستاگرامتون اضافه می کنه تا در قسمت نقشه تصاویر یا Photo Map دوستانتون بتونن روی نقشه عکس هایی رو که در جاهای مختلف دنیا گرفته اید مشاهده کنن.

تغییر عکس حساب کاربری در اینستاگرام

برای اینکه عکس نمایه رو در اینستاگرام تغییر بدیم بایستی از قسمت Profile بر روی عکس نمایه که در قسمت بالا سمت چپ مشخصه، انگشتتونو نگه دارین تا پنجره زیر رو مشاهده کنین. حالا می تونین با استفاده از گزینه های مختلف در پنجره زیر تصویر پروفایل خودتونو تغییر بدید.
آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

اعلان ها یا نوتیفیکیشن ها

با مراجعه به تنظیمات و انتخاب گزینه Push Notification Settings مبتونبن تنطیم کنین که هنگامی که فردی تصویر شما رو لایک میکنه، نظری میزاره، شما رو دنبال می کنه و یا در عکسی تگ میشین به شما اعلانی داده بشه.

کلوز فرند در اینستاگرام ” Close friend “

کلوز فرند قابلیتی در استوری اینستاگرام هست که با استفاده از اون میتونین یه سری از استوری هاتونو فقط به لیست خاصی از فالوورهاتون نشون بدید. وقتی روی کلوز فرند میرید، میتونین اکانت هایی که میخواهید در این حالت باشند رو Add کنین و سپس تغییرات رو ذخیره کنین.

آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

وقتی میخواهید استوری رو به حالت کلوزفرند بزارین، به جای زدن روی آیکون ارسال استوری روی گزینه ستاره رنگ (سبزرنگ) بزنین ، حال مشاهده میکنین که استوری به صورت کلوز فرند ارسال شده است.

دایرکت و اشتراک گذاری پست های اینستاگرام

آموزش اینستاگرام برای کسب و کاردایرکت اینستاگرام، بخشی هست که از طریق اون میتونین با پیج های دیگه به صورت خصوصی چت کنین.


آموزش اینستاگرام برای کسب و کار و سوالات متداول

چطوری اطلاعات پروفایلم مثل اسم، نام کاربری و ایمیل رو بروز رسانی کنم؟

برای بروز رسانی اطلاعات پروفایل شامل نام کاربری و آدرس ایمیل مربوط به حسابتون:

۱. به پروفایلتون برین

۲. روی Edit Profile یا Edit your Profile بزنین

۳. اطلاعات خودتونو تایپ کرده و روی Done یا Save در بالا سمت راست بزنین.

این گزینه از طریق وب هم برای شما فعال هست.

اگه یه نام کاربری رو بخوام که ثبت شده ولی بلااستفاده س میتونم ازش استفاده کنم؟

اگه آیدی (نام کاربری) که مدنظر دارین قبلا توسط شخص دیگه ای گرفته شده باشه و یا غرفعال باشه نمیتونین همون آیدی رو بگیرین. اما میتونین آیدی مشابه به اونو با گذاشتن نقطه (.)، زیر خط ( _ )، اعداد (۱۲۳۴) و … اضافه کنین و در صورت آزاد بودن ثبت کنین و برای تغییر نام کاربری باید از قسمت Edit Profile اقدام کنین.

سیاست اینستاگرام درمورد آیدی های غیرفعال چیه؟

فعال بودن حساب ها برای هر شبکه اجتماعی از جمله اینستاگرام مزیت های خیلی زیادی داره. اینستاگرام با پیشنهاد دادن به کاربرها سعی میکنه تا اکانت اونها رو فعال نگه داره. اما در صورتیکه از اکانتی نمیخواهید استفاده کنید میتوانید به نسخه وب اینستاگرام یعنی Instagram.com مراجعه کرده و با زدن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود بشوید.

 به Edit Profile رفته و روی گزینه Temporary Disable Account کلیک کنید.

اگه یه حساب از نام کاربری برند من سواستفاده کنه و اونو ثبت کنه چی میشه؟

نقض قوانین علائم تجاری شامل استفاده از نام شرکت یا تجارت، لوگو یا سایر موارد محفوظ به علائم تجاری به شکلی که باعث سردرگمی مخاطب بشه میشه.

چه چیزی نقض قوانین محسوب نمیشه؟

استفاده از اسم هاییکه قبلا به عنوان برند ثبت نشده باشن یا مختص به خودتون باشه!

ایمیلی دریافت کردم که میگه ” اکانت جدید ” ساختم اما من اصن اکانت اینستامو قبلا ساختم

به احتمال زیاد، شخصی دیگه به هنگام ثبت نام در اینستاگرام به اشتباه آدرس ایمیل شما را وارد کرده. این مورد خیلی مرسومه و ممکنه در فرآیند ثبت با جابه جا تایپ کردن آدرس ایمیل به خاطر وجود اسم های مشابه زیاد در ایمیل باعث بشه تا اکانت با ایمیل شما ساخته بشه.

بهترین راه اینه که از طریق نسخه وب اینستاگرام به حساب کاربری خودتون وارد بشین و حساب رو غیر فعال کنین. (توی دو سوال قبلی این مورد رو کامل توضیح دادم)

نمیتونم یه حساب جدید بازکنم و اینستا میگه ” ایمیل/شماره تماسی که وارد میکنم قبلا ثبت شده” چیکار کنم؟

این موضوع رو از چند نظر باید دنبال کنین :

اگه قبلا شماره تماس و ایمیل خودتونو ثبت کردین، میتونین با زدن Forget Password در اپلیکیشن یا نسخه وب اینستاگرام نسبت به بازیابی رمز عبور خودتون اقدام کنین. (پیشنهادی ترین راه)
اگه حین ثبت نام هستین و شماره تماس و ایمیل خودتونو درست وارد کردین و با این خطا روبه رو شدین ، باید به اینستاگرام این قضیه رو گزارش بدین.

نکته مهم : هر ایمیل/شماره تماس روی یه اکانت میتونه ثبت بشه.

تو این پست آموزشی سعی کردم تا آموزش اینستاگرام برای کسب و کار رو توضیح بدم. البته این آموزش برای کساییکه قصد دارن تا به صورت خصوصی و شخصی با این شبکه کار کنن هم کاربرد داره. اگه سوالی درباره آموزش اینستاگرام برای کسب و کار دارین زیر همین پست برام کامنت کنین.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

2 نظر
Inline Feedbacks
View all comments