مفید و کاربردی
لینک های مفید و کاربردی برای شما

در استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان منتظرتونم :)

برگزاری استارتاپ ویکند گردشگری سلامت به میزبانی شهرک سلامت اصفهان

8

گردشگری انسان‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کند و آنها را در مواجهه با یکدیگر بردبار و شکیبا می‌کند. در نتیجه آنان می‌آموزند چگونه در یک محدوده کوچک در کنار هم زندگی کنند، بدون آنکه حقوق یکدیگر را نقض کنند و باعث آزار هم شوند. در ادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

پیشنهادی :

از طرف دیگر گردشگری فرصت‌های بی‌نظیری برای کاهش بیکاری، افزایش درآمد، توزیع عادلانه درآمد و در نتیجه همه این‌ها رونق اقتصادی شهرها را با خود به همراه دارد. توسعه زیرساخت‌های شهری لازم و ملزوم یکدیگرند و گردشگری در بسیاری از مکان‌ها منجر به افزایش خدمات شهری شده است.

اما آنچه در کنار همه این‌ها برای بسیاری از گردشگران و افراد جامعه محلی ملموس است برخی تاثیرات منفی ناشی از حضور گردشگران است؛ برای مثال، تعداد بی‌شمار گردشگران در فصول پربازدید و عواقب این ازدحام جمعیت مانند ترافیک یا گرانی کالاها و خدمات که گریبان‌گیر ساکنان شهرها نیز می‌شود.

آنچه نباید از نظر برنامه‌ریزان دور بماند این نکته است که منتفع شدن از گردشگری و توزیع عادلانه درآمدهای آن در میان مردم، نیازمند برنامه‌ریزی‌های بسیار است و سیستم اقتصادی یکپارچه و قدرتمندی را می‌طلبد.

اگر چنین نباشد تنها عده اندکی از دست‌اندرکاران گردشگری که عمدتا در صف اول و دوم عرضه‌کنندگان کالاها و خدمات قرار می‌گیرند از این جریان بهره‌‌مند خواهند شد و باقی اهالی شهر تنها بابت رونق گردشگری متحمل هزینه‌های گوناگون می‌شوند.

بنابراین در برنامه‌ریزی گردشگری شهری برنامه‌ریزان باید به دنبال یافتن پاسخی برای پرسش‌های زیر باشند:

  • چطور می‌توان اثرات اقتصادی گردشگری روی شهرها را اندازه‌گیری کرد؟
  • چه گام‌های علمی و عملی باید برداشته شود تا توسعه گردشگری با کمترین میزان اثرات مخرب محیط‌زیستی همراه باشد و شهرها از گردشگری سبز که حافظ محیط‌زیست است بهره‌مند شوند؟
  • چگونه می‌توان شمار روزافزون گردشگران شهری را مدیریت کرد و آنها را به سوی مسیر آگاهی پیشبرد تا بتوان گردشگری مسوولانه را جایگزین شیوه‌های ناپایدار توسعه گردشگری کرد؟
  • چگونه می‌توان از گردشگری برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بهره برد؟

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

گسترش صنعت گردشگری علاوه بر نقش و تاثیر آن در ابراز هویت ملی، موجب ارتقای ابعاد وسیع اقتصادی از جمله ایجاد فرصت‌های شغلی، درآمدزایی، کاهش فقر و گسترش عدالت اجتماعی و رفاه در جامعه می‌شود. در ﻣﯿﺎن ﺣﻮزه ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﮔﺮدﺷﮕﺮی، ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﺳﻼﻣﺖ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ و ﻣﺰﯾﺖ ﻫﺎی رﻗﺎﺑﺘﯽ از ﺗﻮﺟﻪ زﯾﺎدی ﺑﺮﺧﻮردار ﺷﺪه اﺳﺖ.

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت، یک آموزشی- تجربی (Experiential Education) است که طی ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌گردد. در این برنامه شـرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل فعالان حوزه گردشگری، هتل‌داری و صنایع وابسته، برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

در این رویداد ۵۴ ساعته منتظر شما هستم. برای ثبت نام در رویداد از طریق ایوند و لینک زیر اقدام کنید:

ثبت نام در استارتاپ ویکند گردشگری سلامت اصفهان

منبع جلال ترابی آی تی من

8
دیدگاه بگذارید

avatar
4 فعالیت های نظردهی
4 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
5 نویسندگان نظرات
جلال ترابیجعفریسلیمانیکارآفرینمهیار آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
مهیار
مهمان عزیز
مهیار

خیلی خوشحالم که شما منتور هستید

کارآفرین
مهمان عزیز
کارآفرین

پرقدرت مثل همیشه

سلیمانی
مهمان عزیز
سلیمانی

خیلی هم عالی

جعفری
مهمان عزیز
جعفری

ویکند خوبیه