آی تی من جلال ترابی
رشد کسب و کار در فضای دیجیتال

دهمین جشنواره وب و موبایل ایران از دید آی تی من – قسمت اول

دردهمین جشنواره وب و موبایل ایران چه گذشت ؟

22

ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه و ۱۰ ثانیه پنج شنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ مراسم اختتامیه دهمین دوره‌ی جشنواره وب و موبایل ایران در پژوهشگاه نیرو آغاز شد. در ادامه با آی تی من همراه باشید.

روز اول راس ساعت، آرش سروری مجری برنامه ضمن خوش آمد گویی به حضار برنامه های روز اول جشنواره را اعلام کرد. شروع برنامه های روز اول با  سخنرانی رضا الفت نسب دبیر اجرایی جشنواره آغاز شد و در ادامه با سخنرانی مهمان ویژه مراسم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای محمد جواد آذری جهرمی و اهدای تندیس به برگزیدگان بخش داوری و مردمی و … ادامه یافت.

رضا الفت نسب در سخنرانی خود اشاره به زحماتی که برای برپایی دهمین جشنواره وب وموبایل شده بود کرد و در ادامه صحبت هایش از تمامی عواملی که برای بایی دورروزه این اختتامیه و خود جشنواره تلاش های فراوان کردند، تشکر ویژه کرد.

وی درمورد روند داوری ها گفت :

کیفیت وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که امسال در این رقابت شرکت کرده‌اند بسیار بالا بوده است. در این رویداد ۳۰۰۰ داور وظیفه داوری را برعهده داشته‌اند و بخشی از داوری‌ها در شهر مشهد برگزار شده است. ۸ تا ۱۰ ماه تیم اجرایی درگیر وظایف مربوط به جشنواره وب و موبایل بوده‌اند و پلیس فتا نیز در این راه کمک‌های بسیاری نموده است.

سخنان مهم وزیر ارتباطات در اختتامیه جشنواره وب

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای محمد جواد آذری جهرمی، مهمان ویژه روز اول اختتامیه بود. او از وجود جوانان در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات ابراز خوشحالی نمود و در ادامه گفت :

توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات از سال ۱۳۹۲، یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بوده که در این زمینه سرمایه‌گذاری‌هایی نیز انجام شده است. نوع نگاه به اینترنت و فناوری اطلاعات بسیار مهم است، که قبلا لوکس بوده ولی اکنون به عنوان یک نیاز در زندگی احساس می‌شود.

وزیر ارتباطات به رشد نجومی وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل در چند سال گذشته اشاره کرد و اعلام نمود که دولت تاکنون جلسات متعددی را درهمین رابطه برگزار کرده که این خود نشان از تلاش دولت برای پیشرفت و سرمایه گذاری در این عرصه دارد.

وزیر ارتباطات همچنین افزود :

رشد کشور در این چند وقت در عرصه حمل و نقل، گردشگری و تجارت الکترونیک بسیار خوب بوده و پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در این عرصه دیده شده است.  داشتن آماری از پیشرفت‌های کشور در عرصه تکنولوژی کمک خواهد کرد که رشد و پیشرفت‌های بیشتری در این عرصه اتفاق افتد.

میلاد احرام‌پوش، بنیان‌گذار جشنواره اپلیکیشن موبایل و صحبت هایش در مورد رشد صنعت اپلیکیشن موبایل در ایران

پس از سخنرانی وزیر ارتباطات، به تعدادی از برندگان جشنواره وب و موبایل ایران تندیس‌هایی اهدا شد. در ادامه مراسم، میلاد احرام پوش بنیانگذار جشنواره اپلیکیشن موبایل در مورد رشد صنعت اپلیکیشن موبایل در ایران صحبت هایی را ارائه کرد.

احرام پوش درصحبت هایش به این نکته اشاره کرد که تعداد اپلیکیشن های ثبت شده در این دوره به نسبت دوره های قبل برای اولین بار بیشتر از تعداد وبسایت ها بود و حدود ۴۲۴۹ اثر به ثبت رسیده است. وی در ادامه گفت :

در این چند سال رشد اپلیکیشن‌ها بسیار چشمگیر بوده است که البته به گفته وی در سل ۹۲ تعداد گوشی‌های هوشمندی که مردم از آن استفاده می‌کرده‌اند ۲ میلیون بوده ولی اکنون ۱۱۰ میلیون گوشی هوشمند در حال استفاده توسط مردم است.در کل جهان حدود ۸۵ درصد مردم از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، ۱۴ درصد از سیستم عامل IOS و ۱ درصد باقی مانده از سایر سیستم عامل‌ها استفاده می‌کنند اما در ایران حدود ۹۰ درصد مردم از سیستم عامل اندروید و ۱۰ درصد نیز از سیستم عامل IOS استفاده می‌کنند.

امسال همزمان با برگزاری اختتامیه ، درسالن های مجاور نیز کارگاهای تخصصی درحوزه های دیجیتال مارکتینگ، سئو و موضوعات مرتبط با دنیای وب برگزارشد. از دیگر سخنرانی های روز اول جشنواره می‌توان به سخنرانی مدیرعامل علی بابا در مورد فرهنگ سازمانی و کار اشاره کرد.

مدیر عامل علی بابا در صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که:

تیمی می‌تواند موفق باشد که ایده را بهتر اجرا کند نه اینکه ایده را اول ارائه و پیاده کرده باشد. علی بابا می‌تواند رقبایی داشته باشد اما چون به شیوه‌ای بهتر توانسته ایده خود را پیاده کند، موفق‌تر است و سازمان‌ها باید دارای فرهنگ سازمانی و فرهنگ کار باشند.

نظر شما درباره روز اول جشنواره وب چیست ؟ درباره روند جشنواره چه نظری دارید ؟ نظرات و پیشنهادات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

۰ ۰ vote
امتیازه به این مقاله
منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
22 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x