روز دوم جشنواره وب و موبایل ۹۶ ؛ گزارش تصویری از جشنواره وب و موبایل

34

روز دوم جشنواره وب و موبایل ۹۶ چطور بود ؟ با دومین قسمت از گزارش اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل فارسی از آی تی من درخدمت شماهستم. در ادامه با آی تی من همراه باشید تا گزارش روز دوم را با هم مرور کنیم.

روز دوم نیز همانند روز اول، راس ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه و ۱۰ ثانیه بااجرای آرش سروری شروع شد و مراسم با شروع صحبت های فعالین حوزه وب و موبایل ایران آغازشد. روز دوم شاهد اجرای پنل بیت کوین و ارزهای مجازی با حضورفعالین، موافقین و مخالفین ارزهای مجازی بودیم. از اعضای این پنل می توان به سهیل شهیدی مدیر پیمنت ۲۴ ، سعید حسینی مدیر لیون کامپیوتر و رضا قربانی سردبیر راه پرداخت اشاره کرد.

در این پنل ابتدا به مزایا و معایب پول دیجیتالی پرداخته شد و مقایسه‌ای بین پول مجازی و پول الکترونیکی انجام گرفت و همچنین کلاهبرداری‌هایی که از طریق بیت کوین قابل انجام است مورد بررسی قرار گرفتند. در پنل بیت کوین به این نکته اشاره شد که ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین ظرفیت بالایی برای کلاهبرداری دارد اما کلاهبرداری با پول فیزیکی نیز قابل انجام است و این مورد را نمی‌توان از معایب بیت کوین در نظر گرفت. 

اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل

صحبت های علیرضا مجیدی مدیر وب سایت یک پزشک

روز دوم با سخنرانی علیرضا مجیدی مدیر وبسایت یک پزشک آغاز شد. مجیدی درباره رویاپردازی و انسان گرایی در عصر الگوریتم‌های هوش مصنوعی صحبت کرد. وی گفت :

در دنیای امروز به دلیل نبود وقت و همچنین علاقه، مردم بیشتر تمایل به خواندن مطالب کوتاه دارند. هوش مصنوعی و جلوه‌های فناوری می‌توانند در آینده تولید محتوا را به چالش بکشند.

مجیدی در ادامه صحبت هایش نویسندگی و نوشتن را یک موضوع مهم دانست و در این رابطه گفت :

نویسندگان بزرگ کل زندگی خود را صرف نوشتن کرده‌اند و  ۴ دلیل می‌تواند برای نوشتن وجود داشته باشد:

  1. خودابرازی
  2. حس زیبایی شناسی و تلاش برای بیان آن
  3. علاقه به کشف دنیای طبیعت و آفرینش
  4. ایجاد آرمان شهرها

محی سنیسل مدیرعامل دونیت دومین سخنران دومین روز اختتامیه جشنواره وب بود که درباره داشتن اقتصادی بهتر در آینده سخن گفت. سنیسل در مورد تامین مالی کسب و کارها مطالبی را بیان نمود و نحوه این تامین را در گذشته و کنون مورد مقایسه و بررسی قرار داد.

ژوبین علاقه بند نائب رئیس هیات مدیره اسنپ، سومین سخنران بود که در مورد رشد و توسعه با تکیه بر منابع داخلی سخن گفت. او همچنین آمار جالبی از پیشرفت های مجموعه اسنپ ، آینده مجموعه اسنپ و فعالیت های صورت گرفته تا به اکنون داد.

اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل

فرید اسدی در روز دوم جشنواره وب و موبایل ۹۶

فرید اسدی که مشاور دیجیتال مارکتینگ است سخنران بعدی در دومین روزبود. ارائه او درباره مورد ترافیک بیشتر یا وب سایت بهینه‌تر بود. اسدی درادامه صحبت هایش به اهداف یک شرکت و نحوه دستیابی به آنها صحبت هایی را ارائه نمود.پس از اسدی نوبت به پشوتن پورپزشک، مدیرعامل بامیلو رسید که صحبت هایش در مورد کسب و کار بود؛ او صفر تا ۳۰ توسعه یک کسب و کار را مورد بررسی قرار داد.

سخنرانی بعدی مربوط به سینا جناب، مدیر پروژه جشنواره بود. جناب در صحبت هایش از روند اجرای جشنواره و کارها و فعالیت‌های انجام شده سخن گفت. سینا جناب در مورد تغییرات ایجاد شده در جشنوره امسال نسبت به سال های قبل توضیح داد و گفت :

برای دهمین سال برگزاری جشنواره وب و موبایل، وب سایت دوباره طراحی و از نظر ظاهری تغییراتی در آن ایجاد شده بود، در گروه‌های جشنواره بازبینی‌هایی صورت گرفته بود، فرایند داوری بهبود یافته و اطلاع رسانی در مورد جشنواره نیز به شیوه‌ای بهتر در دهمین سال انجام گرفته است. امسال گروه‌های ویژه‌ای اضافه شده بودند، مسابقه طراحی پوستر در نظر گرفته شده و تعدادی از استارتاپ‌های نوپا نیز توانسته‌اند در اختتامیه جشنواره حضور یابند.

اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل

صحبت های شایان شلیله در روز دوم جشنواره وب و موبایل ۹۶

اما آخرین سخنران روز دوم اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل فارسی، شایان شلیله بنیانگذار جشنواره وب بود. او که قرار بود در مورد مشکلات قانونی کسب و کارهای آنلاین سخن بگوید، انتقاد هایی به فضای کارآفرینی ایران و کارآفرینان کرد و گفت :

یک کارآفرین نباید هیچ وقت ناامید شود؛ کارآفرین می‌تواند خسته شود ولی ناامید نه!

سخنان کامل شایان شلیله را در مطلبی جدا به صورت کامل منتشر خواهم کرد.

پوسترهای برگزیده جشنواره و اهداء جوایز به آنها

امسال مسابقه‌ی طراحی پوستر با موضوع زندگی دیجیتال بود که تغییر خوب جشنواره دهم نسبت به سال های گذشته بود. برای این مسابقه ۲۴۰ پوستر طراحی وارسال شده بود که ۳۰ پوستر برای نمایش در جشنواره انتخاب شده و ۳ پوستر به عنوان برندگان نهایی اعلام شدند و هدایای نفیسی به آنها تعلق گرفت.درپایان روز دوم و در آخرین ساعات جشنواره از خانواده شهید امیر کریمی شهید راه علم تقدیر شد. سایت جشنواره وب و موبایل

در ادامه عکس های منتخب اختتامیه جشنواره را باهم مرور می کنیم.

عکس یادگاری دهمین جشنواره وب و موبایل

اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل
اختتامیه دهمین جشنواره وب و موبایل

نظر شما درباره روز دوم جشنواره وب چیست ؟ درباره روند جشنواره چه نظری دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
34 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
34
0
Would love your thoughts, please comment.x