کارآغازیان ؛ رویداد استارتاپی و یک دورهمی برای علاقه مندان استارتاپی

32 3,057

کارآغازیان یک رویداد استارتاپی برای افراد علاقه مند در اصفهان است. وجود فضای کارآفرینی، اشتراک و انتقال تجربه های استارتاپی در هراکوسیستم یکی از بهترین راه برای پیشرفت و راه اندازی کسب وکار های نوپای جدید است. در ادامه همراه با آی تی من، جلال ترابی باشید.

رویداد کارآغازیان، یک بنیاد رسمی و مرجع است که به صورت دورهمی هر پنج شنبه در شهر های مختلف ایران به میزبانی داوطلبانه یک شرکت، موسسه یا نهاد برگزار می شود. در این دورهمی، موسسین استارتاپ ها و علاقه مندان به کارآفرینی دورهم جمع شده، انتقال تجربه کرده و شبکه سازی می کنند.

معنی اسم چیست؟

فرهنگستان زبان و ادب فارسی به صورت رسمی پیشنهاد داده تا به جای کلمه بیگانه استارتاپ از کار آغازیان به عنوان معادل فارسی استفاده شود که این پیشنهاد با نقد کاربران و مدیران استارت آپ‌ها در فضای مجازی روبرو شده است.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی وظیفه معادل سازی واژه‌های بیگانه را دارد و در اولویت این سازمان واژه‌های پر کاربرد برای 

معادل سازی قرار دارند که یکی از این واژه‌ها استارت آپ یا همان شرکت‌های نوپا است.

این درحالی است که با رسانه‌ای شدن فعالیت فرهنگستان زبان و ادب فارسی به عنوان یکی از نهادهای جنجالی، کاربران و مدیران شرکت‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی و توییتر مخالفت خود را با ثبت واژه کار آغازیان به عنوان معادل فارسی استارت آپ در زبان فارسی نشان داده‌اند و خواستار تدوین و بازنگری در این واژه شده‌اند چرا که امروزه کلمه استارت آپ یا شرکت نوپا بسیار رایح است و باید برای آن اهمیت خاصی قائل شد.

در هفتمین دورهمی استارتاپی چه گذشت؟

هفتمین دورهمی کارآغازیان، به میزبانی کلینیک آرتین بود که در این دورهمی درباره تجارت الکترونیک، دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین صحبت کردم. یکی از حاضرین درباره ایده ای استارتاپی اش با موضوع ” نظردهی درباره محصولات و خدمات ”  سخن گفت، طوفان فکری خوبی در این زمینه شد و چالش های ایده توسط حاضرین بیان شد.

درآخر نیز یکی فعالین استارتاپی در زمینه سفارش آنلاین میوه سخن گفت و از مشکلاتی که بر سر راهش بود و منجر به شکست استارتاپ اش شد، سخن گفت. 

 

نظر شما درباره اینجور دورهمی ها مثل این رویداد چیست؟ آیا میتواند به انتقال دانش و تجربه کمک کند؟ اگر شما اصفهان باشید در این جور دورهمی ها شرکت میکنید؟ نظرات خودتون را برایم کامنت کنید در اولین فرصت جوابگوی آنها هستم.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
32 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x