آی تی من جلال ترابی
رشد کسب و کار در فضای دیجیتال

کارآغازیان، یک دورهمی برای علاقه مندان استارتاپی

معرفی رویداد استارتاپی کارآغازیان

32

وجود فضای کارآفرینی، اشتراک و انتقال تجربه های استارتاپی در هراکوسیستم یکی از بهترین راه برای پیشرفت و راه اندازی کسب وکار های نوپای جدید است. در ادامه همراه با آی تی من، جلال ترابی باشید.

رویداد کارآغازیان، یک بنیاد رسمی و مرجع است که به صورت دورهمی هر پنج شنبه در شهر های مختلف ایران به میزبانی داوطلبانه یک شرکت، موسسه یا نهاد برگزار می شود. در این دورهمی، موسسین استارتاپ ها و علاقه مندان به کارآفرینی دورهم جمع شده، انتقال تجربه کرده و شبکه سازی می کنند.

معنی کارآغازیان چیست؟

فرهنگستان زبان و ادب فارسی به صورت رسمی پیشنهاد داده تا به جای کلمه بیگانه استارتاپ از کار آغازیان به عنوان معادل فارسی استفاده شود که این پیشنهاد با نقد کاربران و مدیران استارت آپ‌ها در فضای مجازی روبرو شده است.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی وظیفه معادل سازی واژه‌های بیگانه را دارد و در اولویت این سازمان واژه‌های پر کاربرد برای 

معادل سازی قرار دارند که یکی از این واژه‌ها استارت آپ یا همان شرکت‌های نوپا است.

این درحالی است که با رسانه‌ای شدن فعالیت فرهنگستان زبان و ادب فارسی به عنوان یکی از نهادهای جنجالی، کاربران و مدیران شرکت‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی و توییتر مخالفت خود را با ثبت واژه کار آغازیان به عنوان معادل فارسی استارت آپ در زبان فارسی نشان داده‌اند و خواستار تدوین و بازنگری در این واژه شده‌اند چرا که امروزه کلمه استارت آپ یا شرکت نوپا بسیار رایح است و باید برای آن اهمیت خاصی قائل شد.

 

نظر شما درباره اینجور دورهمی ها چیست؟

۰ ۰ vote
امتیازه به این مقاله
منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
32 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x