بی آبرو کردن در شبکه های اجتماعی + مواد لازم برای بی آبرو کردن

58

بی آبرو کردن در شبکه های اجتماعی چقدر راحت شده است! تلگرام را باز میکنی: ” فیلم تازه پخش شده از فلان بازیگر! سریع رو لینک بزن تا پاک نشده ! ”  تا حالا فکر کردید با چه حجمی از دروغ رو به رو هستیم ؟ در ادامه همراه با آی تی من باشید.

از این کانال به آن کانال میرویم، تبلیغ ها پشت سرهم می آیند و می روند، از فیلم های شخصی لو رفته فلان بازیگر تا رباتی که نشان می دهد چند نفر پروفایلتان را دیده اند ! یا رباتی که ۲۰ گیگابایت اینترنت بدون محدودیت زمانی می دهد!

اصلا چقدر در قید و بند اخلاق درفضای مجازی هستیم ؟ تاحالا سوالات زیر برایتان پیش آمده ؟!

  • چند بار روی چنین لینک هایی کلیک کرده ایم و به سرمنشاء رسیده ایم ؟ 
  • چقدر وقتمان را برای سرچ فیلم هایی که وجود ندارند و صرفا یک لینک تبلیغاتی بوده اند گذاشته ایم؟
  • چند نفر را به ربات شارژ رایگان دعوت کرده ایم اما هیچ سودی برایمان نداشته است ؟

آیا واقعا سوالات بالا را باخودتان مرور کرده اید ؟ 

بی آبرو کردن در شبکه های اجتماعی ؛ دروغ ، ابزار رایج تبلیغات

ما به کاربران تنبل شبکه های اجتماعی تبدیل شده ایم و عادت به دروغ های شیرین کرده ایم، دروغ هاییکه می دانیم دروغ هستند اما تا ته آن را دنبال می کنیم به امید آنکه شاید راست باشد !

این روزها دروغ نه تنها درزندگی روزمره بلکه درزندگی مجازی هم به یک عادت تبدیل شده و دیگر برای کسب وکارها و افراد دارای اسم و رسم مهم نیست که چه چیزی را چه طوری تبلیغ می کنند، مهم افزایش فالور و ممبرهای کانال و صفحات اینستاگرام شده است.

انگار یادمان رفته که آبرویی و حرمتی وجود دارد!به هرقیمتی دیگران را بی آبرو میکنیم و از بقیه پله ای به سوی موفقیت های کاذب خودمان می سازیم.شاید آن موقع که پاول دوروف به فکر اضافه کردن کانال به تلگرام افتاد ، این نکته را فراموش کرد که برخی از ایرانی ها جنبه استفاده درست از ابزار های ارتباط جمعی را ندارند !

روزانه با تبلیغاتی روبه رو می شویم که صرفا تبلیغ است نه کمتر و نه بیشتر !

مواد لازم برای بی آبرو کردن دیگران در شبکه های اجتماعی

مدیران کسب وکار ها ، کانال ها و صفحات اینستاگرام !  بله ! با شما هستم !

شمایی که برای یک خبر دروغ و بالارفتن تعداد دنبال کنندگان تان دست به هرکاری میزنید، شمایی که وعده دروغ به کاربران تان می دهید ولی به آن عمل نمی کنید !

اخلاق رسانه ای تان کجا رفته ؟ صداقت و روراستی با کاربرانتان به کجا سفرکرده؟ مگرنه اینکه رو راست بودن و صداقت درگفتار، باعث اعتماد هرچه بیشتر می شود ؟! از آن روزی که رسوایی به بار بیاید و کاربران از ذات درون تان پی ببرند بترسید!

به قول حاج یوسف :

خودمان خودمان را تکان دهیم قبل از آنکه خدا مارا تکان بدهد. از ما گفتن بود… خود دانی !

 

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

58 نظر
Inline Feedbacks
View all comments