جلال ترابی
رشد کسب و کار با سئو

آمار استفاده از فضای مجازی در جهان ؛ در هر ثانیه در اینترنت چی میگذره؟

آخرین آپدیت : ۹ بعداز ظهر

آپدیت بعدی : ۹ صبح

در یک ثانیه

در یک ثانیه چه اتفاقی میوفته؟

۰
توییت ارسال شده
۰
پست ارسال شده در اینستاگرام
۰
پست ارسال شده در تامبلر
۰
تماس صوتی در اسکایپ
۰
GB (گیگابایت) ترافیک اینترنت
۰
سرچ در گوگل
۰
مشاهده ویدئو در یوتیوب
۰
ایمیل ارسال شده

امروز

امروز چه اتفاقاتی توی اینترنت افتاده؟

۰
تعداد کاربران اینترنت
۰
مجموع کل سایت های در جهان
۰
ایمیل های ارسال شده
۰
سرچ در گوگل
۰
پست بلاگ
۰
توییت ارسال شده
۰
مشاهده ویدئو در یوتیوب
۰
عکس و فیلم آپلود شده در اینستاگرام
۰
پست تامبلر
۰
کاربر فعال در فیس بوک
۰
کاربر فعال در توییتر
۰
کاربر فعال پینترست
۰
تماس اسکایپ
۰
وب سایت هک شده
۰
کامپیوتر / لپ تاپ فروخته شده
۰
اسمارت فون فروخته شده
۰
تبلت فروخته شده
۰
GB (گیگابایت) ترافیک اینترنت
۰
(مگاوات/ساعت) برق مصرفی برای اینترنت
۰
تُن کربن دی اکسید تولید شده از اینترنت

آی تی من

تعریف فضای مجازی

فضای مجازی یک مفهوم فردی و همچنین بین‌المللی است که یک فناوری دیجیتال گسترده و به هم پیوسته را توصیف می‌کند. این اصطلاح از داستان‌های علمی و هنری وارد فرهنگ عامه شد، اما اکنون توسط استراتژیست‌ های فناوری، متخصصان امنیتی، رهبران دولت، ارتش و صنعت و کارآفرینان برای توصیف حوزه محیط جهانی فناوری استفاده می‌شود. برخی دیگر فضای مجازی را فقط یک محیط مفهومی می‌دانند که در آن ارتباط از طریق شبکه‌های رایانه‌ای اتفاق می‌افتد.

این واژه در دههٔ ۱۹۹۰ رواج پیدا کرد که استفاده از اینترنت، شبکه و ارتباطات دیجیتال همه به طرز چشمگیری در حال رشد بود و اصطلاح فضای مجازی توانست بیانگر ایده‌ها و پدیده‌های جدیدی باشد که در حال ظهور بودند. اصطلاح والدین فضای مجازی سایبرنتیک است که از یونان باستان κυβερνήτης (kybernētēs، به معنی «steersman»، «فرماندار»، «pilot» یا «rudder derived») گرفته شده‌است و توسط نوربرت وینر برای کارهای پیشگام در ارتباطات الکترونیکی معرفی شد. واژهٔ فضای مجازی برای نخستین بار در سال ۱۹۶۸ در اثر هنری به همین نام توسط هنرمند دانمارکی سوزان اوسینگ ظاهر شد.

فضای مجازی به معنای واقعی

به عنوان یک تجربه اجتماعی، افراد می‌توانند با استفاده از این شبکهٔ جهانی، تعامل، تبادل ایده، به اشتراک‌گذاری اطلاعات، ارائهٔ پشتیبانی اجتماعی، انجام کار، اقدامات مستقیم، ایجاد رسانه‌های هنری، بازی کردن، مشارکت در بحث‌های سیاسی و غیره را انجام دهند. از آن‌ها بعضاً به عنوان سایه‌بان سایبری یاد می‌شود. اصطلاح فضای مجازی به ابزاری معمولی برای توصیف هر چیزی که با اینترنت و فرهنگ متنوع اینترنت مرتبط است، تبدیل شده‌است.

دولت ایالات متحده فناوری اطلاعات بهم پیوسته و شبکهٔ وابسته به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را که در سراسر این رسانه فعالیت می‌کند، به عنوان بخشی از زیرساخت‌های مهم ملی ایالات متحده می‌شناسد. اعتقاد بر این است که در بین افراد موجود در فضای مجازی، کد قوانین و اصول اخلاقی مشترک وجود دارد که همهٔ از آن‌ها پیروی می‌کنند و از آن به عنوان سایبرتیک یاد می‌شود. بسیاری از حق رازداری را مهم‌ترین کد عملکردی سایبرتیک می‌دانند. چنین مسئولیت‌های اخلاقی هنگام کار آنلاین با شبکه‌های جهانی، به ویژه هنگامی که نظرات با تجربیات اجتماعی آنلاین درگیر می‌شوند، دست به دست هم می‌دهند.

طبق گفته‌ های Chip Morningstar و F. Randall Farmer، فضای مجازی بیشتر از تعامل‌های اجتماعی درگیر شده‌است تا اجرای فنی آن. از نظر آن‌ها، رسانهٔ محاسباتی در فضای سایبر تقویت کانال ارتباطی بین افراد واقعی است؛ ویژگی اصلی فضای مجازی این است که محیطی را ارائه می‌دهد که شامل بسیاری از شرکت‌کنندگان با توانایی تأثیرگذاری و تأثیرگذاری بر یکدیگر است. آن‌ها این مفهوم را از این نتیجه می‌گیرند که مردم به دنبال ثروت، پیچیدگی و عمق درون یک دنیای مجازی هستند.

اینترنت دنیای پرهیاهویی داره و اینو میشه از حجم اطلاعاتی که داخلش بارگذاری و رد و بدل میشه فهمید. ولی دونستن اینکه چه اتفاقی در هر لحظه ، هر ساعت و هر روز میوفته میتونه برای خیلی از ما هیجان انگیز باشه. تو این صفحه میتونین آمار استفاده از فضای مجازی در جهان رو به صورت لحظه ای و روزانه ببینین و از میزان رشد هر لحظه ای اون با باخبر بشین. اگه از این صفحه خوشتون اومد، اونو با بقیه دوستانتون هم به اشتراک بذارین و به رشد بیشتر و دیده شدن این صفحه کمک کنین. در صورتیکه ایده ای برای توسعه ی این صفحه دارین از بخش تماس با من ایده خودتونو برام بفرستین.