مفید و کاربردی
لینک های مفید و کاربردی برای شما

ایده هایی که پولسازی رویایی را به همراه دارند ! – اجرایی کردن ایده ها از فکر تا عمل

چگونه ایده های خود را عملی کنیم ؟

50

تبدیل ایده های خوبی که می تواند به فرصت های طلایی در زندگی هرکارآفرین تبدیل شود و محصولات نهایی و پولسازی را ایجاد کند، کار آسانی نیست . در ادامه همراه با آی تی من باشید.

پیشنهادی :

سخت ترین بخش برای هرکارآفرین، ورود به موارد ناشناخته است. ورود به زمینه های ناشناخته برای کارآفرینانتضمینی را برای موفقیت و یا شکست ندارد. 

شاید برایتان جالب باشد که ایده های پولساز چه طور به این مرحله از اجرا و ثروت رسیده اند؟ در مقاله می خواهم درباره جسیون سیمونز، موسس و مدیرعامل ددساکسی که یک برند جوراب مطرح است صحبت کنم. این برند به این دلیل به‌وجود آمد که افراد از جوراب‌های پرزرق‌وبرقی که مناسب لباس‌های رسمی نبودند، گله می‌کردند.

ایده هایی که پولسازی رویایی را به همراه دارند ! - اجرایی کردن ایده ها از فکر تا عمل

در ادامه مصاحبه ای با مدیرعامل این برند داریم که می تواند راهگشای بسیار مناسبی برای شما باشد.

از کی به این موضوع پی بردید که ایده شما ارزش اجرایی شدن دارد ؟

تیم ما درابتدا تا آنجایی‌که توانست درمورد جوراب‌ها با مردم صحبت کرد و نظرات و تجربیات آنها را بررسی کرد. طیف افرادی که با آنها گفت‌وگو شد متفاوت بود:

از کسی که در کافی‌شاپ کار می‌کند گرفته تا کسی که داخل یک انجمن رسمی در ردیت یا کورا بود. ما می‌خواستیم تاجایی که ممکن است بدانیم که مردم دقیقا چه‌ می‌خواهند و گله‌ی آنها درمورد محصولات چیست؟ تقریبا همه‌ی آنها گله‌هایی مشابه داشتند:

جوراب آنها در قسمت بالایی ثابت نمی‌ماند و پایین می‌آید؛ و جوراب آنها پس‌ از چندین بار شست‌وشو آب می‌رود. در برخی‌ از موارد این افراد حتی بیش‌ از ۲۰ دلار هم برای جوراب‌ها پرداخت می‌کردند؛ ولی بازهم انتظارات آنها برآورده نمی‌شد.

مشکلات آنها جدی بود و حتی با ضعیف‌تر شدن جوراب‌ها و پایین آمدن آنها درسال‌های متمادی بیشتر هم شده بود. این قضایا نشان می‌داد که ما اگر بتوانیم این مشکلات را حل کنیم، فرصت خوبی نصیب‌مان شده است.

اولین ایده خلاقی که برای برند یا کارخانه خود انجام دادید، چه بود ؟

ما با افراد کافی صحبت کردیم تا مشکل اصلی و عمومی آنها درمورد بازار این محصول را کاملا درک کنیم. باتوجه به شنیده‌هایمان از مشتری‌های بالقوه، فهمیدیم که مشکل عمومی مردم به‌دلیل نحوه ساخت جوراب‌هاست و زمانی‌که درک بهتری‌ از چیزی که مردم می‌خواستند پیدا کردیم، من مسئولیت توسعه‌ی محصول را برعهده گرفتم و روی یادگیری کامل نکات این صنعت تمرکز کردم و درصدد تولید محصول مناسب برآمدم.

این تمامی کاری بود که من در دو سال‌ و نیم ابتدایی (به‌جز شغل روزانه‌ام) انجام دادم. خبری از اسم، رسانه اجتماعی و برنامه‌ نبود و تنها تمرکزم روی یادگیری بی‌وقفه درمورد یافتن محصول مناسب بود.

بخش متمایزکننده‌ی ددساکسی همیشه محصول بوده و خواهد بود. تمرکز برند ما روی محصول است و این محصول است که نسبت‌ به هرچیزی اولویت دارد. من از همان ابتدا می‌خواستم هویت ددساکسی حول‌محور محصولات باکیفیتی بچرخد که از طراحی هوشمندانه و پارچه و جنس فوق‌العاده ساخته شده باشند. نام شرکت ما، پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی، طرح‌های کسب‌وکار، طراحی جوراب، و عکس‌ها تنها جنبه سرگرم‌کننده دارند که هرکسی می‌خواهد این کارها انجام دهد.

ایده هایی که پولسازی رویایی را به همراه دارند ! - اجرایی کردن ایده ها از فکر تا عمل

اولین نقطه فروش یا بهتر بگویم اولین فروش شما چه زمانی اتفاق افتاد؟

اولین فروش بزرگ ما از طریق تماس با یک شرکت بود. من این شرکت را در اینستاگرام پیدا کردم. در ابتدا چندین‌ بار با بخش خدمات مشتری این سایت برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر و بینش‌های این کسب‌وکار تماس گرفتم و پس‌از مدت کوتاهی با اسامی، عناوین، نقش‌ها و بینش‌های این کسب‌وکار آشنا شدم.

پس‌ از چندروز کار و سپس یک استراحت دوروزه، دوباره با آن شرکت تماس گرفتم و تقاضا کردم که من را به رئیس این شرکت وصل کنند. این تماس اولیه باعث به‌وجود آمدن یک سفارش ۲۵ هزار دلاری شد. خوشحالم که هنوز این شرکت یکی‌ از مشتریان ما است و اینکه آن تماس تابه‌حال درآمدی ۲۵۰ هزار دلاری برای ما داشته است. من حتی به‌عنوان موسس و مدیرعامل، هیچ‌گاه از برقراری تماس تبلیغاتی دست نخواهم کشید.

جزئیات و زمان، زوجی کامل و بی‌نقص !

مشکل کار در جزئیات است. این جزئیات محصول هستند که مشکل‌سازترین جنبه‌ی محصول را به‌وجود می‌آورند و جایی هستند که بیشترین امکان نوآوری و ریسک بالا در آن وجود دارد. ما در تماسی دیگر با جیسون درمورد مین‌هایی صحبت کردیم که هرموقع شما درمورد محصولی موارد جدیدی یاد بگیرید و دوباره آن محصول را ازنو طراحی کنید، منفجر می‌شوند.

کلید موفقیت در اینجا این است که شما همیشه درحال یادگیری باشید و هرگز نسبت‌به محصول خود رضایت کامل نداشته باشید، حتی اگر این محصولات به‌خوبی محصولات ددساکسی باشند. سعی کنید گروهی از مشاوران داشته باشید که همیشه در‌حال یادگیری و اجرای این کارها باشند.

نظر شما درباره پولساز بودن ایده ها و البته تبدیل آنها به فرصت های پولساز چیست ؟ نظرات و پیشنهادات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

از طريق جلال ترابی آی تی من

50
دیدگاه بگذارید

avatar
25 فعالیت های نظردهی
25 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
26 نویسندگان نظرات
جلال ترابیمحمد صادق المانیعلی مطلبیمهدی لردپویان آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
tohidam
مهمان عزیز
tohidam

خیلی جالب بود

توانا
مهمان عزیز
توانا

خیلی مصاحبه خوبی بود

رضا
مهمان عزیز
رضا

مطلب خوبی بود . استفاده کردم

هلیا
مهمان عزیز
هلیا

لایک داشت آی تی من

نگار
مهمان عزیز
نگار

منظور از نقطه فروش چیه ؟

اسکندری
مهمان عزیز
اسکندری

مصاحبه خوبی بود مثل همیشه

دریا
مهمان عزیز
دریا

نکات خوبی رو اشاره کرده بود

مهندس ای تی
مهمان عزیز
مهندس ای تی

مطلب خوبی بود

هانیه
مهمان عزیز
هانیه

مطالبتو دوست داشتم

مصیب امامی
مهمان عزیز
مصیب امامی

این مطلبو دوست داشتم آی تی من بزرگ

منصور
مهمان عزیز
منصور

دوست داشتم این مطلبو

kowsar
مهمان عزیز
kowsar

عالی بود . خیلی دوست داشتمش

حسین
مهمان عزیز
حسین

از این مصاحبه ها بیشتر بگذارین

علیخانی
مهمان عزیز
علیخانی

مقاله هاتون خیلی خوبه

بابک
مهمان عزیز
بابک

بازم از این مقالات بگذارین

یاشار
مهمان عزیز
یاشار

جالب بود

متین
مهمان عزیز
متین

مقاله خوبی بود . ترجمه هم خوب بود

مصطفی
مهمان عزیز
مصطفی

مقاله خوبی بود استفاده کردم …

ساشا
مهمان عزیز
ساشا

منتظر مطالب بعدی هستیم

چرا
مهمان عزیز
چرا

چرا چند روز مطلب نمیگذاری ؟ دلمون برا مطالبت تنگ شده 🙁

شایان
مهمان عزیز
شایان

بازم از این جور مصاحبه ها بگذارین

پویان
مهمان عزیز
پویان

چرا مطالبت کم شده ؟

مهدی لرد
مهمان عزیز
مهدی لرد

آقا چند روزه سایتت سوت و کوره ؟!

علی مطلبی
مهمان عزیز
علی مطلبی

منتظر مطلب بعدیت هستم

محمد صادق المانی
مهمان عزیز
محمد صادق المانی

چقدر مطالبت کمه … اما باکیفیت و دوست داشتنی ان