اشتباهات در طراحی بنر که بودجه تبلیغات شما را به طور کلی هدر میدهد !

0

اشتباهات در طراحی بنر برای دیجیتال مارکتینگ میتونه بودجه شما رو به طور کلی از بین ببره. تو این مقاله از آموزش دیجیتال مارکتینگ به بررسی اشتباهات در طراحی بنر می پردازم. در ادامه همراه با رشد کسب و کار باشین.

هرکاری نیازمند متخصص خودش هست و طراحی بنر برای دیجیتال مارکتینگ هم از این قضیه مستثنی نیست. روزانه سایت های بسیار زیادی را در اینترنت با مقاصد مختلف مرور میکنیم و خواسته یا ناخواسته با بنرهای تبلیغاتی با موضوعات مختلف رو به رو میشویم اما چی میشه که یه بنر باعث فروش بیش از حد میشه و یه بنر هم تاثیری روی کلیک مخاطب نمیده؟

۱ – استفاده از عکس های بی کیفیت و رنگ های بی حال

جلوه ی بصری در طراحی بنر میتونه تاثیر ناخودآگاه روی ذهن مخاطب بذاره و توجهش رو جلب کنه. طبیعی هست که اگه توی عکس تبلیغاتی خودتون از عکس های با کیفیت پایین و رنگ های بی حال استفاده کنین، منجر به رد شدن کاربر از کنار تبلیغات خودتون بشین و تاثیر آنچنانی را دریافت نکنین.

اشتباهات در طراحی بنرمثلا رنگ پس زمینه با رنگ لوگو و رنگ المان های به کار رفته در بنر تبلیغاتی تداخل داشته باشه، یا از افکت هایی استفاده بشه که نسبت به سایر بنرهای تبلیغاتی که رقبای شما طراحی میکنن قدیمی تر باشه.

۲ – انعکاس اشتباه از هویت برند

اگه هدف شما ارائه ی تخفیف، انتقال ترافیک یا کال تو اکشن هست نباید اندازه ی لوگو کسب و کار شما به گونه باشه که موضوع اصلی که کاربر باید بهش توجه بکنه رو تحت الشعاع قرار بده. در اینصورت به جای اینکه کاربر به موضوع اصلی که شما میخواین روی آن مانور بدین توجه کنه، تمام توجه ش به سمت چیزهایی میره که ارزشی نداره پس در نتیجه پس از چند ثانیه بدون نتیجه گرفتن از کنار تبلیغات شما عبور میکنه.

۳ – نداشتن اقدام برای عمل مناسب روی بنر

CTA مخفف Call To Action یا اقدام برای عمل هست. این موضوع به قدری مهم به نظر میرسه که باید برای اون وقت زیادی گذاشته بشه، به این فکر کنین که کاربر شما مبتدی هست و اصلا فرق بین یه عکس عادی و بنر تبلیغاتی رو نمیدونه، پس باید دکمه کال تو اکش یا همون اقدام برای عمل جوری طراحی بشه که کاربر بدونه دقیقا کجا کلیک کنه و برای چی داره کلیک میکنه.

اشتباهات در طراحی بنر۴ – استفاده اشتباه از کلمات

یکی از اشتباهات در طراحی بنر اینه که از کلمات در جای خودشون استفاده نمیشه. جملات و کلمات به کار رفته در تبلیغات باید روشن، واضح و خلاقانه باشه که در کوتاه ترین زمان مفهومی که شما دنبال اون هستین رو به کاربرتون منتقل بکنه. هرچی جلوتر میریم حوصله ی کاربران آنلاین کمتر و کمتر میشه پس باید از زیاده گویی دست بردارین و دنبال خلاصه گویی در عین حال استفاده از خلاقیت رو در دستور کار خودتون قرار بدین.

۵ – نمایش نادرستی از اطلاعات در بنر

پنجمین اشتباه از اشتباهات در طراحی بنر اینه که اطلاعات رو در جایگاه نادرستی به مخاطب نمایش بدید. مثلا به جای اینکه دکمه ” اطلاعات بیشتر ” یا ” گرفتن تخفیف ” با توجه به فارسی بودن اطلاعات در بنرِ طراحی شده سمت چپ قرار بگیره، طرف راست قرار میگیره و چشم مخاطب فارسی زبان خواسته یا ناخواسته از کنار اون عبور میکنه و گاها متوجه حضورش نمیشه!

اشتباهات در طراحی بنر۶ – واضح بیان کنید

واضح گفتن خیلی مهمه خصوصا در بنر! وقتی که به طور واضح به کاربر بگین که قراره چی بهش بدین، دیگه تصمیم با خود کاربر هست. خیلی از اشتباهات در طراحی بنر اینه که چیزی که میخوان به کاربر بدن رو در هاله ای از ابهام قرار میدن و این تصمیم گیری رو برای مخاطب خواه ناخواه سخت تر میکنه و باعث میشه تا نتونن درست و حسابی تصمیم بگیرن. شاید جالب باشه بدونین که کاربران با بنرهاییکه رو راست تر با مخاطب صحبت میکنن بهتر ارتباط برقرار میکنن.

۷ – اغراق نکنین

دیده شده که توی بعضی از بنرها درباره محصول یا خدمتی که ارائه داده شده، اغراق شده و باعث شده تا کاربر به خاطر همون اغراق کلیک کنه و بعد از اینکه کلیک کرده دیده اون چیز کمتر از چیزی بوده که تبلیغ شده! پس خیلی راحت سایت رو ترک میکنه میره دنبال کار خودش! اینو باید در نظر بگیرین که اغراق کردن در جای نادرست میتونه بودجه ی تبلیغاتی شما رو نابود کنه.

۸ – حساب شده عمل کنین

این نکته شاید با نکته های قبلی کمی تفاوت داشته باشه، از این نظر که ۷ نکته قبلی درباره اشتباهات در طراحی بودن اما این نکته درباره بودجه ی تبلیغاتی بنر هست. وقتی که میخواین تبلیغات خودتون رو شروع کنین، قبل از اون از رسانه های مورد هدف خودتون نرخ تبلیغات رو بپرسین و از نرخ جایگاه های تبلیغاتی باخبر بشین. سعی کنین اندازه هایی که برای تبلیغات خودتون اماده میکنین متناسب با جایگاه های تبلیغاتی باشه که میخواین سفارش بدین تا مجبور به طراحی چند باره نشین!

۹ – از طراحی های قبلی ایده بگیرین

ایده گرفتن چیز خوبیه! وقتی میخواین طراحی بنر بکنین، قبلش یه سری به رقبای خودتون بزنین و ببینین اونا چیکار کردن. گاها یه ایده ی درست گرفتن میتونه شما رو چند قدم جلو تر بندازه و باعث بشه تا درست و حسابی تر به هدف بزنین. بهترین ایده ها رو میتونین از پایین قسمت محتوای سایت های محتوایی و سایدبار اونها بگیرین که تبلیغات داخلشون درج شده. این جاها اصولی با بنرهای تبلیغاتی پر شدند که به شما کمک میکنه از تک تک شون ایده بگیرین.

۱۰ – از شلوغی پرهیز کنین

شلوغ پلوغ بودن بنر تبلیغاتی اصلا خوب نیست! اگه بخواین هم تخفیف رو اعمال کنین، هم لوگو تون درج بشه، هم یه توضیفی از محصول یا کالا باشه و هم یه توصیفی از کسب و کار باشه… خودتون حساب کنین که چی از آب درمیاد؟ سعی کنین در کمترین زمان، بیشترین انتقال مفهوم رو داشته باشین. و حتما توجه داشته باشین که تبلیغتون توی رسانه هایی منتشر بشه که از ترافیک تبلیغات کمتری برخوردار هستن! اینطوری شانس دیده شدن شما قطعا بالاتر از قبل میره


تو این مقاله به ۱۰ تا از مهم ترین اشتباهات در طراحی بنر پرداختم و سعی داشتم تا شما رو با اونا آشنا کنم. چه نکته دیگه ای میتونه جزو این اشتباهات باشه؟ برام کامنت کنین.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments