نشست خبری استارتاپ های اصفهان با حضور فعالین اکوسیستم

6 7,000

نشست خبری استارتاپ های اصفهان در ۱۴ امین روز آبان ماه برگزار شد. در این نشست خبری که استارتاپ های اصفهانی به همراه خبرگزاری ها و مسئولین حضور داشتند درباره فضای اکوسیستم و مشکلات کسب و کار های نوپا صحبت کردند. 

از اونجاییکه از یک جا نشستن و دست رو دست گذاشتن خسته میشم با سعید تصمیم گرفتیم آبان ماه رو تبدیل به یک فرصت طلایی عالی برای خودمون و استارتاپ های فعال بکنیم. نشست خبری اون هم بعد اتوکام ۲۰۱۹ بهترین فرصت برای شناسایی کسب و کار های نوپای استان اصفهان بود.

 هدف از برگزاری این نشست آشنایی بیشتر با کسب و کارهای مجازی و نوپای استان اصفهان ، شنیدن حرفها و مشکلات اون ها در حضور مسئولین و بازتاب خبری آن در رسانه های مجازی بود. . این نشست با همکاری و حمایت انجمن صنفی کسب و کار های اینترنتی استان اصفهان ، مرکز آسیب شناسی و سلامت فضای تولید و تبادل اطلاعات در ساختمان رسانه ای اصفهان برگزار شد که با استقبال بی نظیر روبه رو شد.

درادامه گزارشی کوتاه از صحبت های این نشست رو براتون میگذارم.

نشست خبری استارتاپ های اصفهان

نشست خبری استارتاپ های اصفهان و مشکلات و دغدغه مدیران استارتاپ ها

تو این نشست به نمایندگی از ایران رادا حضور داشتم و درباره مشکلات فضای معرفی استارتاپ ها صحبت کردم. به عقیده من یک استارتاپ در شروع کارش، نیاز به یک تریبون قوی برای معرفی داره. اینجور نشست ها میتونه کمک به معرفی هرچه بیشترشون بکنه البته نباید فضای مجازی رو دست کم بگیریم چراکه تریبون مجازی به مراتب از تریبون فیزیکی قوی تره.

در نشست خبری ، هر استارتاپ فرصت ۵ تا ۷ دقیقه ای برای معرفی خودش و اظهار نظر درباره اکوسیستم داشت. اولین شخص ، آقای مهندس روغنی مدیر استارتاپ عمو سبزی فروش بود. ایشون درباره مشکلات فروشگاه های اینترنتی صحبت کردند.

مشکلاتی که فروشگاه های اینترنتی رو تهدید میکنه ، سنگ اندازی های دولتی و البته قوانین سنگین مالیاتی هست. از طرفی درگاه های پرداخت هم به نوبه خودشون اذیت های خودشون رو دارن.

نشست خبری استارتاپ های اصفهان

اینطور نشست ها کمک میکنه تا استارتاپ ها بیشتر دیده بشن و حرف هایی که دارن رو رساتر بزنن البته بازم میگم تریبون مجازی قدرت بیشتری برای بازتاب داره و معتقدم که هرچی به استارتاپ ها توی فضای مجازی توجه بشه بیشتر میتونن رشد بکنن.

استارتاپ کارشنو و فاندر روشندلش

آقای حیدری از استارتاپ کارشنو در این نشست حضور داشت. جالب بود که ایشون نابینایان هستند و حرفای خیلی جالب رو زدند.

استارتاپ کارشنو مختص معلولین است ، سهم بازار برای معلولین باید ایجاد شود و معلولین مانند افراد عادی می توانند پروژه های مختلف را انجام دهند . حتی معلولین کیفیت انجام پروژه بالا را دارند. توان معلولین در جامعه و خصوصا اکوسیستم نباید دست کم گرفته بشوند.

نشست خبری استارتاپ های اصفهان

نماینده استارتاپ دهکده هوشمند

دهکده هوشمند معرفی قابلیت های هر منطقه را از قبیل : کسب و کار ؛ اماکن گردشگری ، جاذبه های طبیعی و تاریخی ، امکانات و قابلیتهای گردشگری ؛ تجهیز خودروهای هوشمند مانند اتوبوس ، آتشنشانی و حمل زباله و … ، به همراه پاسخگویی به نظرات و ایده ها و شکایات توسط مسئولین محلی انجام می دهد.

نشست خبری استارتاپ های اصفهان

حیدری از استارتاپ انبر

در کارگاه ها ضعف ایمنی دیده می شود م ضعف ایمنی در کارگاه و نفت و گاز باعث ایجاد استارتاپ انبر شد.  اپلیکیشن انبر قابلیت کاریابی در زمینه نفت ، گاز را دارد.  این اپلیکیشن پروژه محور نیز هتس که بر پایه و اساس کاربران عادی بسته می شود. همچنین این اپلیکیشن بانک اطلاعات صنایع نفت و گاز، پروژه های پیمانکاری، تامین منابع انسانی است

نشست خبری استارتاپ های اصفهان

نماینده استارتاپ آقای سنگ در نشست خبری استارتاپ های اصفهان

  • هدف از ایجاد این استارتاپ اتصال مستقیم مشتری این صنعت به تولید کننده سنگ است
  • این اپلیکیشن ۴ زبان دارد
  • منوی جستجو برای سنگ دارد
  • نزدیک ترین کارخانه را بر اساس موقعیت یا همان لوکیشن کاربر نشان میدهد
  • معرفی کارخانجات ، معادن و مراکز فروش آقای سنگ : در این بخش کاربران ، به منابع اطلاعاتی مرتبط با کارخانجات ، معادن و مراکز فروش ، صنایع وابسته به سنگ نمای ساختمان  و اطلاعاتی از قبیل شماره تماس، ادرس ، نام مدیریت مجموعه  و قیمت خرید سنگ  دسترسی دارند.  از دیگر بخش های مهم این قسمت نمایش سنگ نمای ساختمان تولیدی در هر مجموعه و همچینین نمایش تیزر تبلیغاتی مربوط به تولید کنندگان سنگ نمای ساختمان  میباشد.
  • جست و جوی پیشرفته آقای سنگ : کاربردر  اپلیکیشن سنگ آقای سنگ با جستجوی نام سنگ نمای ساختمان و یا نام مجموعه تولیدی سنگ نمای ساختمان مورد نظر خود می تواند به نتایج دلخواه خود از جمله قیمت سنگ نمای ساختمان می رسد و نتایج جستجوی خود را با فیلتر های کاربردی مانند ابعاد سنگ نمای ساختمان و قیمت سنگ نمای ساختمان مرتب سازی می کند.
  • معرفی انواع سنگ : در این بخش از اپلیکیشن سنگ آقا ی سنگ به معرفی انواع سنگ نمای ساختمان مانند سنگ تراورتن ، مرمر وغیره پرداخته می شود. بایت ترتیب  مشتریان سنگ نمای ساختمان  با انواع سنگ نمای ساختمان و قیمت سنگ نمای ساختمان آشنا شوند.
  • پیشنهاد ویژه آقای سنگ : در این بخش مشتریان سنگ نمای ساختمان مورد نیاز خود را ثبت و درادامه ، مجموعه داران  سنگ نمای ساختمان قیمت سنگ پیشنهادی خود را برای مشتری سنگ نمای ساختمان  اعلام می کنند. اعلام قیمت سنگ در اپلیکیشن سنگ آقای سنگ  برای مجموعه داران سنگ نمای ساختمان نیز امکان دارد ، با این تفاوت که پیشنهادات وِیژه برای اطلاع کاربران مجموعه دار می در اپلیکیشن سنگ آقای سنگ ثبت  می شود.

اکوسیستم ، خانواده استارتاپهاست

اکوسیستم استارتاپ و کسب و کار های مجازی برای ما مثل یه خونواده هست و با دست به دست هم دادن میتونیم مشکلاتشو حل کنیم. با پشت سرهم حرف زدن ، محدود کردن یا میدان ندادن این فضا رو برای خودمون تنگ تر نکنیم! اتحاده که باعث رشد میشه نه انحصار گرایی !
دست همه دوستانم و عزیزانیکه به هر نحوی توی برگزاری هرچه بهتر این نشست کمک کردن درد نکنه ، خصوصا تیم اجرایی نشست و عکاسای عزیزمون.
به امید روزای خوب و قشنگ برای اکوسیستم استارتاپی شهر و کشور عزیزمون.

نشست خبری استارتاپ های اصفهان

در آخر ، طبق معمولی عکس های نشست رو باهم مرور میکنیم

 

در  صفحه پوشش خبری ، از سایر دورهمی و سمینارها گزارش گذاشته که می تواند بخوانید. نظر شما درباره برپایی اینجور نشست ها چیه؟ آیا میتونه به شناخته شدن استارتاپ ها کمک بکنه؟
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
6 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x