پاتوق ۱ کرمان در پارک علم و فناوری کرمان برگزار شد

10 99

اپاتوق ۱ کرمان امروز برگزار شد. امروز پاتوق به کرمان رسید و با استقبال گرم کرمانی ها روبه رو شد.

در این دورهمی درباره کسب وکار های نوپا یا همان استارتاپ ها صحبت شد. در اولین پاتوق کرمان قراربود حضور داشته باشم که به خاطر مشغله کاری نتوانستم در خدمت کرمانی های عزیر باشم. اما هدایت پاتوق کرمان را از دور برعهده داشتم.

از آقای فرهاد افشار مشاور کسب وکار واحدهای پارک علم و فناوری کرمان که از سخنرانان بودند و تیم برگزاری پاتوق کرمان که زحمت برگزاری این دورهمی دوساعته رو کشیدند ممنونیم .

هدف از برگزاری پاتوق در شهرهای دیگر مثل پاتوق ۱ کرمان به جز کلان شهرها، انتقال تجربه های کسب وکار و راه اندازی استارتاپ به افراد علاقه مند برای شروع است. این تجربه ها می تواند بسیارمفید و موثر در اجرای بهتر کارها باشد.

پایه ریزی ساخت اکوسیستم کرمان با پاتوق ۱ کرمان

پاتوق می تواند پایه ریز اکوسیستم نوپای شهرهایی مثل کرمان باشد که به تازگی و در راه استارتاپ قدم برداشته اند. تا جاییکه بتوانیم با کمک همدگیر اکوسیستم شهرها را میسازیم، این شروع یک اتفاق متفاوت است.

استارتاپ ها با دورهمی هایی مثل پاتوق می توانند خود را بیشتر به اکوسیستم خود بشناسانند. اما چند نکته را باید برای موفقیت بهتر در بازار رقابتی خود در نظر بگیرند تا بیش از پیش دیده بشوند.

۱– نیاز بازار

قبل از اغاز کسب و کار و پول خرج کردن، باید با مشتریان احتمالی خود در مورد محصول صحبت کنید. به این ترتیب به اعتبار مدل کسب‌وکار خود کمک می‏‎کنید و باعث صرفه‌جویی زیادی در زمان و هزینه می‎شوید.

۲– کارایی

در تأمین مالی به روش خود راه‌انداز، باید تا حد امکان کارآمد بوده و محصول شما کارایی مد نظر مشتریان را داشته باشد.

۳– کوچک بودن تیم

در ابتدای کار تیم کوچکی داشته باشید زیرا تیم بزرگ هزینه زیادی دارد تا زمانی که جریان نقدی ورودی ندارید فقط افراد با توانایی‎های ضروری را استخدام کنید. اعطای سهام به‌جای پول نقد به اعضای فعلی نیز شیوه خوبی برای کاهش هزینه است.

۴– کارورزان

استفاده از کارورز هم پیشنهاد خوبی در یک استارت‌آپ است و موقعیتی برد/برد برای هر دو طرف است. چون تیم کوچک است، کارورز نفوذ بیشتری در مقایسه با شرکت بزرگ دارد و بیشتر جنبه‌های کسب‌وکار درگیر می‌شود هم چنین کارورزان به طور رایگان کار می‎کنند پس موقعیتی برد برد است.

فید بک ها درباره پاتوق ۱ کرمان عالی بود چراکه با استقبال خوب مواجه شد.

۵– بازاریابی

هزینه کار با یک شرکت روابط عمومی بسیار بالاست و تضمینی نیز برای نمایش شما در یک مجله و یا وبلاگ وجود ندارد. بهتر است اطلاعات منتشرشده در مطبوعات را برون‌سپاری کنید، اما خودتان با خبرنگاران در تماس باشید.

۶– برون‌سپاری

برون سپاری راه حلی برای کاهش هزینه استخدام کارمند در یک پروژه کوتاه‌مدت است. اما باید به نکات مثبت و منفی آن توجه کنید چون این شخص در محیط کار شما حضور ندارد امکان نظارت وجود ندارد.

۷– شبکه‌های اجتماعی

از فیس‌بوک ، توییتر ، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی رایگان برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید. مطالبی پیرامون کسب و کار حرفه ای خود در وب‌سایت خود یا دیگر سایت‌های مربوط به حوزه کاریتان قرار دهید. این کار به افزایش فروش کمک خواهد کرد و موجب مراجعه مشتریان به کسب‌وکارتان می‎شود.

در صفحه پوشش خبری ، گزارش رویداد ها و دورهمی های دیگرا را بارگذاری کرده ام که می توانید بخوانید. نظر شما درباره دورهمی پاتوق و دورهمی های مشابه به آن چیست؟ چه پیشنهادهایی برای برگزاری بهتر آن دارید؟

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
10 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x