پاتوق ۱ تیران با موضوع کارآفرینی دانشجویی در دانشگاه پیام نور تیران برگزار شد

6

امروز با پاتوق ۱ تیران مهمان تیرانی های عزیز در دانشگاه پیام نور مرکز تیران بودیم.
در این دورهمی درباره اتفاقاتی که توی قطعی اینترنت برای کسب و کارها و افراد افتاد گفتم و به معرفی شبکه اجتماعی و پیامرسان های داخلی پرداختم. بارها گفتم و بازهم میگم ، شبکه ملی اطلاعات زمانی میتونه شبکه خوبی باشه که ارزش پیشنهادی مناسبی را برای کاربران ایرانی داشته باشه.

مسئولین باید از فکر قطعی اینترنت و ارتباط بین الملل دربیان. همون طور که ۱۰ سال پیش فیس بوک فیلتر شد اما با ورود پروکسی و فیلترشکن ها مجددا در دسترس قرار گرفت ، نمونه مشابه برای تلگرام اتفاق افتاد و با نشل جدید mtproxy ها مجددا در دسترس قرار گرفت. پس میشه گفت فیلترینگ اثر خودشو ازدست داده.

چرا قطعی اینترنت؟

قطعا قطع شدن از شبکه جهانی که مثل فیلترینگ اثر خودشو از دست میده و بازهم مردم به اینترنت جهانی وصل میشن. اما در یک صورت می توان به شبکه ملی اطلاعات اعتماد کرد آن هم زمانیست که تمامی جایگزین های مورد نیاز کاربران ایرانی فراهم شده باشد و بسترها به قدری قوی باشد که جوابگوی ترافیک بالای کاربران باشد.

کاربران ایرانی به اندازه کافی از قطعی دو هفته ای اینترنت ضربه خورده اند و کسب و کارها به سمت تعطیلی کشانده شدند، امیدوارم این قطعی درس عبرتی برای کسب و کارهای دیجیتالی بشه و مسئولین فکر اساسی برای این قضیه بکنند.

پاتوق امروز فرصتی شد تا دوست خوبم رضا صادقی رو ببینم. جای دانیال و محمد جواد خالی بود (البته محمد جواد رو دم در دانشگاه دیدم) از مسئولین محترم دانشگاه پیام نور تیران و همچنین سرکار خانم رویا محبی که زحمت برگزاری پاتوق ۱ تیران رو کشیدن ممنونیم.

در صفحه پوشش خبری ، گزارش سایر رویداد و دورهمی ها را می توانید ببینید. نظر شما درباره دورهمی پاتوق چیست؟ چقدر این دورهمی می تواند به افزایش سطح آگاهی شما کمک کند؟

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

6 نظر
Inline Feedbacks
View all comments