پاتوق ۱۶ اصفهان ، دورهمی با اتفاقات جدیدی که انتظارشو داشتم

6 94

پاتوق ۱۶ اصفهان ، ۲ آبان ۹۸ در کافه کندو برگزار شد. این دورهمی استارتاپی کمک کرد تا با فعالین استارتاپی و کسب و کار شهر اصفهان بیشتر آشنا بشیم.

دورهمی پاتوق از سال ۱۳۹۷ شروع به کار کرد همان سال اول ۱۴ شماره موفق داشت و امسال شماره ۱۵ آن اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار شد که با استقبال بسیار خوب فعالین اکوسیستم استارتاپی اصفهان روبه رو شد. ۲ام آبان ماه ، شماره ۱۶  آن در کافه کندو برگزار شد.

هدف از دورهمی پاتوق اینه که به هم افزایی ، دانش افزایی و تبادل دانش میان افراد فعال اکوسیستم شهرها کمک بکنه و در کنار آن شبکه سازی موثر صورت بگیرد. 

استقبال پرشور و اشتیاق از پاتوق ۱۶ اصفهان

انتظار من از برگزاری پاتوق ۱۶ پرشدن بلیت های رویداد بود. یعنی دوست داشتم که به تعداد بلیت ها، فرد داخل رویداد شرکت بکند. اما آمار ثبت نامی های رسمی روی ایوند و ثبت نامی های غیر رسمی ( دایرکت – پیام و تماس) چیز دیگه ای می گفت.

نکته مثبتی که پاتوق نسبت به سایر دورهمی ها داره اینه که همه ی افراد چه سخنران ، چه افراد شرکت کننده و چه تیم برگزاری همه و همه برای بهتر برگزار شدن این دورهمی تلاش می کنن که باعث افتخاره.

برنامه قرار بود راس ساعت ۳ بعدازظهر شروع بشود اما با کمی تاخیر شروع شد. قراربود درباره ” سیستم هیجان زدگی در استارتاپ ها و تیم سازی ” بگم که به خاطر دیر رسیدن و با تاخیر شروع کردن، مجبور شدم تا به معرفی جزیی پاتوق بسنده کنم و تریبون رو به سخنران های بعدی واگذار کنم.

بعد از من ، خانم کریمی مدیر شرکت حسابگران نقش جهان درباره قانون های حقوقی و حسابرسی مالیاتی نکاتی رو برای استارتاپ ها و کسب و کار ها گفتند که از اهمیت زیادی برخوردار بود. 

دورهمی پاتوق 16 اصفهان

بعد از خانم کریمی سخنران سوم و چهارم پاتوق، احمد و حمید از آژانس ارتباط خلاق رویانو درباره بازاریابی محتوا صحبت کردند و برای حاضرین درباره روند رو به رشد بازاریابی محتوا و ویدیو مارکتینگ با مثال دیجی کالا صحبت کردند. طبق معمول هم در هر جمعی تا صحبت از استارتاپ موفق، بازاریابی محتوای موفق یا هرچیزی می شه اسم ” دیجی کالا ” به گوش می رسه !

هرچه جلوتر می رود جذاب تر می شود

بعد از احمد و حمید ، نوبت به مهندس سیادتی از گروه تهرانیان وب رسید. ایشان درباره تجربه های ناموفق در بازار آی تی ایران صحبت کرد که بحث اونقدر جذاب و جنجالی شد که با واکنش های جالب از سمت حضار روبه رو شد.

هرچی به آخر جلسه نزدیک تر میشدیم شور و اشتیاق حضار بیشتر و بیشتر می شد. سخنران آخر، سعید بود. قبل از اینکه صحبت هاشو شروع بکنه به من گفت

– چطوری شروع کنم ؟ سبک استیو جابز برم؟

– آره 🙂

آره گفتن من همانا و شروع شدن صحبت ها همانا….

انقدر جذاب و خودمونی صحبت می کرد که همه حرفاشو میفهمیدن و حتی یه جاهایی از صحبت های خنده دارش میخندیدن و خلاصه اینکه همه انرژی گرفتن. یکی از بخش هاییکه دقیقه نودی به پاتوق اضافه شد، بخش معرفی اکوسیستم بود که در آن قرار شد افراد فعال اکوسیستم استارتاپی که در پاتوق حضور پیدا کردند معرفی و تشویق بشن.

در آخر هم شبکه سازی موثر میان افراد شکل گرفت و برنامه پاتوق ۱۶ در ساعت ۵ عصر دوم آبان خاتمه یافت. این تازه شروع یک حرکت بزرگ است… منتظر برگزاری پاتوق در شهر های خودتون باشین !

 

در صفحه پوشش خبری درباره سایر دورهمی ها و همایش های استارتاپی نوشته ام که می توانید مطالعه کنید. نظر شما درباره دورهمی پاتوق چیست؟ آیا دورهمی پاتوق می تواند به دانش افزایی اکوسیستم ایران و شهرها کمک کند؟ منتظر نظرات شما هستم.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
6 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x