پرداخت هزینه ی اضافی و قیمت منصفانه محصول

0

پرداخت هزینه ی اضافی و قیمت منصفانه محصول چطور و چگونه ممکنه؟ در این یادداشت میخوام درباره این موضوع باهاتون صحبت کنم.

اگه یه خودروی الکترونیکی شارژی بخواین باید نسبت به خودرو های معمولی هزینه‌ی بیشتری پرداخت میکردین… البته اگه تصمیم به خرید داشتین، هزینه‌ی اضافی پرداخت نمیکردین! و وقتی که در حال خریدن هستین به عناصر:

  • ثبات
  • آگاهی اجتماعی
  • ویژگی
  • موقعیت
  • ایمنی
  • آرامش
  • احساس پیشرو بودن

هستین! اینطور نیست؟

پرداخت هزینه ی اضافی یا قیمت منصفانه محصول؟!

اگه فروشنده محصول یا خدمات هستین باید بدونین که :

هرگز مردم هزینه‌ی اضافی نمیکنن!!! اونها چیزی رو میخرن که احساس کنن قیمت منصفانه‌ ای براشون داره…

در چند سال آینده خودروهای برقی واقعاً ارزانتر از برادران آلاینده‌ تر میشن و این یعنی هر خریداری که میخواد بیشتر هزینه کنه باید برای سفارش کیفیت، خدمات و طراحی، احساس ارزشمندی، هزینه‌ی اضافی پرداخت کنه! امرار معاش بین تولیدکننده و فروشنده بدون در نظرگرفتن هزینه‌ی اضافی، خیلی سخت به نظر میرسه…

کار سخت اینه که روی این تعهدتون باشین که پرداخت این هزینه‌ی اضافی توسط مشتری، به هیچ‌ وجه اضافه نیست!
توی مقاله ترند امروز جهان چی هست که غیرقابل دفاع کردن هست! درباره ترندهای جهانی صحبت کردم. بحث من از پرداخت هزینه اضافی این نیست که هیچ کسی نخره اما اکثریت مردم حاضر به پرداخت اون نیستن بلکه منتظر میشینن تا اون تکنولوژی یا فناوری ارزون تر بشه و بعد به سمت خریدن اون حرکت میکنن.

قیمت منصفانه محصول در خرید یک موبایل هوشمند

هرساله شرکت های فناوری و غول های تکنولوژی مثل اپل، سامسونگ و شیائومی سعی میکنن تا بیشترین و بهترین امکانات رو در گوشی های پرچمدار خودشون قرار بدن، این موضوع نشون میده که ترند امروز جهان در زمینه دیجیتال چی هست و بعدها (یکسال بعد) شاهد این هستیم که تکنولوژی های گران قیمت مثل ۵G یا صفحات باکیفیت AMOLED در گوشی های میانرده و حتی پایین رده هم دیده میشن.

پس میتونیم اینطور نتیجه بگیریم که ورود یک تکنولوژی نوظهور در هر صنعت میتونه هزینه های زیادی رو داشته باشه اما رقابت میان شرکت ها و تولید انبوه اون میتونه هزینه رو برای مصرف کننده به شدت کاهش بده. نظر شما درباره این موضوع چیه؟ نظراتتون رو باهام به اشتراک بذارین.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments