درمان کمال گرایی ؛ باید همه‌ چیز عالی باشه وگرنه ما نیستیم

0 6,519

درمان کمال گرایی واقعا خوبه؟ عالی دشمن خوبه یا برعکسش؟ خیلی درباره ی عالی بودن یا خوب بودن شنیدیم ولی نمیدونیم دقیقا کی و کجا به کار میره. تو این یادداشت از رشد کسب و کار همراه من باشین.

این قانون چه موقع به کار میره؟

  • باهاش قرار عاشقانه گذاشتیم یا دوست شدیم…
  • برای چیزی که در هرصورت اونو خریدیم ولی کار نمیکنه
  • برای کسی که به‌ هرحال اونو استخدام کردیم و کار نمیکنه
  • برای پروژه‌ ای که از اون حمایت مالی کردیم ولی درست پیش نمیره
  • کسی که توی جامعه کاری یا دوستانه بهش رای دادیم تا کاری بکنه اما نکرده

در واقع این قانون، بهانه‌ ای برای کارهاییست که میترسیم انجامش بدیم یا تمایل داریم به هر نحوی که شده به اون نه بگیم. در واقع این قانون میگه :

اگه میخواین کاری انجام نشه، دنبال بی عیب و نقص و عالی بودن باشین!

درمان کمال گرایی : عالی دشمن خوب یا خوب دشمن عالی؟

خیلی وقتا جای جملات و کلمات رو اشتباه به کار میبریم، قبلا توی یادداشت ” خوب دشمن عالی است ” درباره این موضوع بیشتر صحبت کردم. وقتی که میخوایم کاری رو شروع کنیم نباید همه چیز آماده و مهیا باشه تا بهترین خروجی رو بدیم و با حداقل ترین امکانات باید شروع کرد.

البته اینم بگم که حداقل ترین امکانات باید شرایط یه شروع خوب رو داشته باشن وگرنه اون شروع به یه شروع افتضاح تبدیل میشه و خلاصه به سمت عالی نمیره! ولی وقتی بخوایم که یه محصول یا سرویس رو توی بازار خودمون ارائه بکنیم، اینجا ملاک خوب بودن محصول نیست! محصول ما در مقایسه با سایر رقبا باید خیلی بهتر و عالی تر باشه تا حرفی برای گفتن داشته باشه.

همونطور که میدونین و دیدین، دنیای گوشی و گجت های هوشمند هرروز و هرلحظه بزرگتر و رقابت در اون خیلی سخت میشه، مثلا اپل با تیزر تبلیغاتی محافظ صفحه نمایش آیفون سعی داشت تا فناوری سرامیک شیلد به کار رفته در صفحه های نمایش خودشو نشون که بهترین نوع صفحه نمایش چه از لحاظ بصری و چه از لحاظ مقاومت دربرابر ضربه و شکستن هست.


برای شروعت چیکار میکنی؟ چقدر خواستی شروع کنی ولی نشده؟ آیا واقعا شروع کردی؟ نظراتتو برام کامنت کن.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x