رضایت مشتری از خدمات و محصولات و جلب رضایتِ ناراضیان

0 28,522

رضایت مشتری از خدمات و محصولات رو چطور باید پیگیری کنیم؟ تو این یادداشت از رشد کسب و کار میخوام این موضوع رو باهم بررسی کنیم.

رئیس‌ ها، مشتری‌ ها و همکارانی وجود دارن که هرگز خوشحال و راضی نخواهند شد و گاهی با وجود این که کاری بیهوده به نظر میرسه، ولی ما به هر طریقی برای راضی‌ کردن آنها تلاش میکنیم.

چون این کار میتونه راهنمای ما باشه و به ما کمک کنه تا برای تأمین رضایت دیگران یا خودمون کار کنیم. در عین‌ حال، این میتونه یه تله باشه. یه تردمیلِ ناامیدی، که به هدف مشخصی منتهی نمیشه. ما باید به طور شفاف بدانیم که میخوایم کدوم مسیر رو بریم چون کار برای جلب رضایت افرادیکه روحیه‌ی راضی‌ شدن رو دارن خیلی بیشتر جواب میده.

رضایت مشتری از خدمات

وظیفه واحد رضایت مداری در هر کسب و کاری اینه که میزان رضایت مشتری خودشو از خدمات و محصولات ارائه شده بهش بسنجه. گاهی این بخش به صورت مستقل و با نیروی مختص به خودش کار میکنه و گاهی هم به دوش بخش های دیگه ست. اما موردی که هست و باید بهش توجه بشه اینه که رضایت سنجی مشتری رو نباید با بد قلق کردن جواب بدیم! چطوری؟

دیده شده که خیلی از مشتریان به خاطر ناراضی بودن از خدمات شما (به هردلیلی از واقعی گرفته تا فیک) دائما در حال شکایت از پرسنل شما هستن و این باعث شده تا هر دفعه قسمتی از خدمات یا محصولات رو برای جلب رضایت اون مشتری خرج کنین. یه ضرب المثل معروفی هست که میگه :

دستتو تا آرنج میکنی تو عسل ، میذاری دهن یارو ، بازم گاز میگیره !!!

نمی دونم والا ، اشکال از چیه؟ من؟! یارو ؟! دست ؟! عسل ؟! گاز؟! دهن؟!!

البته همیشه می گن از ماست که بر ماست ،،، اگه همون دفعه اول که گاز گرفت ،

با پشت همون دست ِ گاز گرفته همچین بزنی تو دهنش که

ردیف جولویه دندوناش بپاچه ته حلقش ، حساب کار میاد دستش…!

البته نه اینقدر خشن ! ولی در کل قید آدماییکه همیشه از شما شکایت میکنن رو بزنین، آدماییکه دائما از خدمات و محصولات شما شکایت دارن و دفعه ی بعد بازم از شما خرید میکنن یعنی کار شما درست بوده و اونا دنبال کندن بیشتر از کسب و کار شما هستن! رو دادن به این آدما باعث میشه تا کمتر برای مشتریان وفاداری که سرشون به تنشون می ارزه وقت بذارین.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x