آکادمی آی تی منآموزش استارتاپ

دلایلی که شما را از استعفا دادن منصرف می کند !

استعفا دادن در شرایطی صحیح است که به ضرر شما باشد، اما دلایلی هم برای استعفا ندادن نیز وجود دارد. در ادامه همراه با آی تی من باشید.

استعفا دادن درزمانیکه کاری به شما ازهرلحاظی فشار وارد می کند و یا مایل به انجام دادنش نیستید، لذت خواصی را به همراه دارد. در این زمان فکر می کنیم که این تصمیم یک فرشته نجات برای ما بوده و کمک زیادی به ادامه راه می کند. مشکل جایی به‌وجود می‌آید که اوج احساسات شما فروکش می‌کند و حسی بد، جای خود را به آن حس فوق‌العاده‌ی لحظه‌ی استعفا می‌دهد. استعفا از روی احساسات می تواند نتایج بدی را به دنبال داشته باشد. درادامه می خواهم به دلایل خوب و قانع کننده برای عدم استعفا را بگویم . آماده اید ؟!

بی برنامگی در شما موج می زند

تمایل به ادامه همکاری با شرکت خودتان نیستید و از رئیستان خوشتان نمی آید! شاید در محلی هستید که در آن فریب‌کاری، اعمال غیر حرفه‌ای، مدیریت ضعیف یا ارتباطات ضعیف اتفاق می‌افتد. در این صورت حق با شماست … اما …

سریع ترین اقدام ممکن اینست که خود را از شرایط موجود نجات بدهید و با استعفای کامل به همه این موارد خاتمه دهید. این کار دربرخی از موارد درست به نظر می رسد؛ اما اگر درست به موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که نباید خودسرانه عمل کنید. اما بهترین راه برای تصمیم گیری درست ، نفس عمیق کشیدن و کمی صبراست. آیا بهتر نیست که  کمی استراحت کنید؟ آیا زمان مرخصی بهترین زمان تصمیم گیری است؟

اگر به غیر از کارفعلی خود ، به کار دیگری مشغول نیستید سعی کنید شرایط را درک کرده و تصمیم شتاب زده و اشتباه عمل نکنید و درعین حال به فکر یک شغل جدید باشید.تغییر شغل درزمانیکه شغلی داشته باشید بسیار راحت تر از زمانیست که بیکارباشید و به دنبال کار باشید. 

اطلاع از شرایط مالی خود را به‌روز نگاه دارید؛ چون نمی‌توان برای مدت طولانی بیکار ماند. این‌طور تصور نکنید که با استعفا دادن، سریعا کار جدیدی پیدا می‌کنید و بسیار زود حقوق خوبی دریافت می‌کنید. اوضاع همیشه طوری‌ که برنامه‌ریزی می‌کنیم، پیش نمی‌رود و ممکن است پس‌انداز خود را هم به پایان برسانید و حتی زیر قرض بروید و همچنان سر کار جدیدی نرفته باشید.

دلایلی که شما را از استعفا دادن منصرف میکند !

سرپرست یا رئیس بدی دارید

بودن یک رئیس یا سرپرست بد بهترین دلیل برای انصراف از کار و شغل فعلی تان است اما لازم است قبل از عجله کردن برای استعفا، دوباره فکر کنید که با این‌کار چه مزیت‌هایی را از دست خواهید داد؟ اگرشغلی که هم اکنون دارید دارای پتانسیل زیادی برای رشد است، این شانس وجود دارد که نیاز نباشد سال دیگر نیز همچنان زیر نظر همین رئیس بدخلق کار کنید. از سوی دیگر، اگر اجازه دهید که احساس ناامیدی بر شما غلبه کند، ممکن است حتی پیش از این‌که شانسی برای رشد پیدا کنید، شغلتان را رها کنید.

اگر تنها دلیل شما برای استعفایتان ، وجود رئیس بدخلق است پس باید بگویم که کمی صبر کنید. برای شروع با رییس تان صحبت کنید و توضیح بدهید که علاقه‌مند به بهبود روابط بین خود هستید .احتمال این است که با این‌کار، شرایط را بهبود ببخشید و روی او تأثیر بگذارید. اگر این‌کار مؤثر واقع نشد، راه‌های دیگری نیز با تغییر ساعت یا محیط تیمی وجود دارد. با این همه تا زمانی‌که گزینه‌های کاری دیگر را بررسی نکرده‌اید، از شغل فعلی خود به‌طور کامل دست نکشید.

دلایلی که شما را از استعفا دادن منصرف میکند !

شرایط ترک شغلتان را پیدا کنید

قبل از آنکه احساسات جای عقل شما را برای تصمیم گیری های مهم بگیرد، یک ارزیابی صادقانه و مشخص داشته باشید. با شخصی که در مورد ترفیع شما تصمیم گرفته است، جلسه‌ای تشکیل دهید و از او بخواهید در مورد اقدامات موفقیت‌آمیز برای آینده، شما را راهنمایی کند. این جلسه می تواند نقطه شروع خوبی برای شما باشد.

هر شکست، درسی به ما می‌آموزد؛ این درس‌ها گاهی حتی شکست هم محسوب نمی‌شوند. شاید متوجه شوید که رئیستان، برنامه‌ی دیگری برای شما دارد یا شاید نفر بعدی برای ترفیع گرفتن باشید. همچنین متوجه خواهید شد که حضور شما در شرکت آینده‌ای خواهد داشت یا خیر. با دانستن این موضوع، از شرایط خود به‌خوبی مطلع شده و تصمیمات عقلانی‌تری برای آینده‌ی خود خواهید گرفت.

به نظر شما درچه شرایطی نباید استعفا داد ؟ و در چه شرایطی باید استعفا داد ؟ چه دلایل دیگری برای استعفا می شناسید؟ نظرات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

54
دیدگاه بگذارید

avatar
27 فعالیت های نظردهی
27 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
28 نویسندگان نظرات
جلال ترابیقلی پورmohamadiتکاورصادقات آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
مهدی رشیدی
مهمان عزیز
مهدی رشیدی

خیلی خوب توضیح دادید

حمید حسنی
مهمان عزیز
حمید حسنی

عالی بود مثل همیشه

حسنی
مهمان عزیز
حسنی

خیلی جالب و خوب بود

حکمایی
مهمان عزیز
حکمایی

عالی توضیح دادید

سعید توحیدی
مهمان عزیز
سعید توحیدی

خیلی خوب بود مثل همیشه

افسانه
مهمان عزیز
افسانه

مقاله خوبی بود

sasha
مهمان عزیز
sasha

خیلی استفاده کردم

فراهانی
مهمان عزیز
فراهانی

مقاله پربار و عالی بود

سینا
مهمان عزیز
سینا

این مقاله رو دوست داشتم

یاشار
مهمان عزیز
یاشار

درباره موفقیت بیشتر مقاله بگذارید

یاسین
مهمان عزیز
یاسین

لایک داشت

nader
مهمان عزیز
nader

مثل همیشه عالی بود

کینگ
مهمان عزیز
کینگ

مطالب تون رو همیشه دنبال میکنم و همیشه دوست داشتم
سایتتون خیلی عالیه
انشاالله همیشه موفق و پیروز باشد

نیما
مهمان عزیز
نیما

خوب بود مثل همیشه

safa
مهمان عزیز
safa

کاش بیشتر توضیح میدادین

امیر
مهمان عزیز
امیر

چرا مقالات خودتون رو نمیگذارین ؟ شما که مقالات خیلی خوبی دارید

تاجری
مهمان عزیز
تاجری

خوب بود

حسن
مهمان عزیز
حسن

مثل همیشه عالی بود

خالد
مهمان عزیز
خالد

خیلی خوب و مفید بود

میثم
مهمان عزیز
میثم

ارزنده و مفید بود

حامد
مهمان عزیز
حامد

تاثیر گذار بود

امیر رمضانی
مهمان عزیز
امیر رمضانی

مقاله خیلی خوبی بود . قرار بود امروز فردا از کارم استعفا بدم اما با خوندن این مقاله به طورکلی منصرف شدم !

آبتین
مهمان عزیز
آبتین

بااینکه اولین بار بود سایتتو میدیدم ولی خیلی مقالات خوب و جامعی گذاشتی . اکثرشون رو مطالعه کردم و مورد استفاده ام بود.

صادقات
مهمان عزیز
صادقات

خوب و مفید بود . مثل همیشه درجه یک

تکاور
مهمان عزیز
تکاور

عالی ، مفید ، جامع و کاربردی بود

mohamadi
مهمان عزیز
mohamadi

مقاله جالبی بود . واقعا تیپ شخصیتی جالبی داری

قلی پور
مهمان عزیز
قلی پور

خیلی دوست داشتمش

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن