دلایل استعفا کارکنان و عدم موافقت با استعفا ؛ چیزی که شما را منصرف میکند!

54

دلایل استعفا کارکنان و عدم موافقت با استعفا در چه شرایطی رخ میدهد؟ استعفا دادن در شرایطی صحیح است که به ضرر شما باشد، اما دلایلی هم برای استعفا ندادن نیز وجود دارد. در ادامه همراه با آی تی من باشید.

استعفا دادن درزمانیکه کاری به شما ازهرلحاظی فشار وارد می کند و یا مایل به انجام دادنش نیستید، لذت خواصی را به همراه دارد. در این زمان فکر می کنیم که این تصمیم یک فرشته نجات برای ما بوده و کمک زیادی به ادامه راه می کند. مشکل جایی به‌وجود می‌آید که اوج احساسات شما فروکش می‌کند و حسی بد، جای خود را به آن حس فوق‌العاده‌ی لحظه‌ی استعفا می‌دهد. استعفا از روی احساسات می تواند نتایج بدی را به دنبال داشته باشد. درادامه می خواهم به دلایل خوب و قانع کننده برای عدم استعفا را بگویم . آماده اید ؟!

دلایل استعفا کارکنان و بی برنامگی

تمایل به ادامه همکاری با شرکت خودتان نیستید و از رئیستان خوشتان نمی آید! شاید در محلی هستید که در آن فریب‌کاری، اعمال غیر حرفه‌ای، مدیریت ضعیف یا ارتباطات ضعیف اتفاق می‌افتد. در این صورت حق با شماست … اما …

سریع ترین اقدام ممکن اینست که خود را از شرایط موجود نجات بدهید و با استعفای کامل به همه این موارد خاتمه دهید. این کار دربرخی از موارد درست به نظر می رسد؛ اما اگر درست به موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که نباید خودسرانه عمل کنید. اما بهترین راه برای تصمیم گیری درست ، نفس عمیق کشیدن و کمی صبراست. آیا بهتر نیست که  کمی استراحت کنید؟ آیا زمان مرخصی بهترین زمان تصمیم گیری است؟

اگر به غیر از کارفعلی خود ، به کار دیگری مشغول نیستید سعی کنید شرایط را درک کرده و تصمیم شتاب زده و اشتباه عمل نکنید و درعین حال به فکر یک شغل جدید باشید.تغییر شغل درزمانیکه شغلی داشته باشید بسیار راحت تر از زمانیست که بیکارباشید و به دنبال کار باشید. 

اطلاع از شرایط مالی خود را به‌روز نگاه دارید؛ چون نمی‌توان برای مدت طولانی بیکار ماند. این‌طور تصور نکنید که با استعفا دادن، سریعا کار جدیدی پیدا می‌کنید و بسیار زود حقوق خوبی دریافت می‌کنید. اوضاع همیشه طوری‌ که برنامه‌ریزی می‌کنیم، پیش نمی‌رود و ممکن است پس‌انداز خود را هم به پایان برسانید و حتی زیر قرض بروید و همچنان سر کار جدیدی نرفته باشید.

دلایلی که شما را از استعفا دادن منصرف میکند !

دلایل استعفا کارکنان و سرپرست یا رئیس بد

بودن یک رئیس یا سرپرست بد بهترین دلیل برای انصراف از کار و شغل فعلی تان است اما لازم است قبل از عجله کردن برای استعفا، دوباره فکر کنید که با این‌کار چه مزیت‌هایی را از دست خواهید داد؟ اگرشغلی که هم اکنون دارید دارای پتانسیل زیادی برای رشد است، این شانس وجود دارد که نیاز نباشد سال دیگر نیز همچنان زیر نظر همین رئیس بدخلق کار کنید. از سوی دیگر، اگر اجازه دهید که احساس ناامیدی بر شما غلبه کند، ممکن است حتی پیش از این‌که شانسی برای رشد پیدا کنید، شغلتان را رها کنید.

اگر تنها دلیل شما برای استعفایتان ، وجود رئیس بدخلق است پس باید بگویم که کمی صبر کنید. برای شروع با رییس تان صحبت کنید و توضیح بدهید که علاقه‌مند به بهبود روابط بین خود هستید .احتمال این است که با این‌کار، شرایط را بهبود ببخشید و روی او تأثیر بگذارید. اگر این‌کار مؤثر واقع نشد، راه‌های دیگری نیز با تغییر ساعت یا محیط تیمی وجود دارد. با این همه تا زمانی‌که گزینه‌های کاری دیگر را بررسی نکرده‌اید، از شغل فعلی خود به‌طور کامل دست نکشید.

دلایلی که شما را از استعفا دادن منصرف میکند !

شرایط ترک شغلتان را پیدا کنید

قبل از آنکه احساسات جای عقل شما را برای تصمیم گیری های مهم بگیرد، یک ارزیابی صادقانه و مشخص داشته باشید. با شخصی که در مورد ترفیع شما تصمیم گرفته است، جلسه‌ای تشکیل دهید و از او بخواهید در مورد اقدامات موفقیت‌آمیز برای آینده، شما را راهنمایی کند. این جلسه می تواند نقطه شروع خوبی برای شما باشد.

هر شکست، درسی به ما می‌آموزد؛ این درس‌ها گاهی حتی شکست هم محسوب نمی‌شوند. شاید متوجه شوید که رئیستان، برنامه‌ی دیگری برای شما دارد یا شاید نفر بعدی برای ترفیع گرفتن باشید. همچنین متوجه خواهید شد که حضور شما در شرکت آینده‌ای خواهد داشت یا خیر. با دانستن این موضوع، از شرایط خود به‌خوبی مطلع شده و تصمیمات عقلانی‌تری برای آینده‌ی خود خواهید گرفت.

به نظر شما درچه شرایطی نباید استعفا داد ؟ و در چه شرایطی باید استعفا داد ؟ چه دلایل دیگری برای استعفا می شناسید؟ نظرات خود را با آی تی من درمیان بگذارید.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

54 نظر
Inline Feedbacks
View all comments