لیست سایت های من
دسترسی به بهترین محتوای مفید

امنیت سفر خود را در تاکسی های اینترنتی با رعایت این نکات بیشتر کنید

نکاتی برای ایمنی هرچه بیشتر شما در تاکسی های اینترنتی

46

با ظهور اوبر های ایرانی مثل اسنپ و تپ سی ، جایی برای تاکسی های معمولی باقی نمانده است . اما امنیت سفر در استفاده ازتاکسی های اینترنتی نوظهور بیش از پیش حس می شود. درادامه با آی تی من همراه باشید.

اپلیکیشن های درخواست تاکسی ، باوجود راحت تر کردن حمل و نقل و البته صرفه جویی در هزینه و وقت مسافران ، نیازمند رعایت نکات مهم در استفاده هستند . در ادامه به نکات مهم رزرو تاکسی اینترنتی می پردازیم . 

امنیت سفر خود را در تاکسی های اینترنتی با رعایت این نکات بیشتر کنید

هنگام ثبت نام در سامانه ، از شماره اصلی خود استفاده نکنید

نکته بسیار ساده ایست ! شاید بپرسید چرا ؟ دلیل آن بسیار واضح است : 

شماره شما برای هرسفر دراختیار سامانه بوده و هرراننده که درخواست شما را برای سفر و جابجایی بپذیرد دراختیارش قرار می گیرد. پس برای امنیت بیشتر و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل از خط دوم یا خطی که از آن استفاده نمی کنید برای رزرو تاکسی کمک بگیرید.

لوکیشن (مکان) مبدا و مقصد خود را حدودی ثبت کنید

اگر عجله دارید یا هرتوجیه دیگر برای ثبت دقیق لوکیشن خود، باید بگویم که دراشتباهید! ثبت دقیق لوکیشن مبدا و مقصد، هم برای راننده و هم برای سیستم قابل مشاهده است. پس برای امنیت محل سکونت و مکانی که به آن می روید از ثبت دقیق مبدا و مقصد خود جلوگیری کنید.

به هنگام مسافرت نیز در صورت پرسیدن آدرس توسط راننده ، حدود آدرس مقصد را بگویید و در همان حدود به سفر خود پایان دهید . 

به هنگام ثبت درخواست سفر، حتما یک اسکرین شات ( عکس از صفحه مشخصات راننده) تهیه کنید

با این کار ، درصورت بروز هرگونه مشکل ( بداخلاقی راننده ، نامناسب بودن وضع ماشین و یاهرچیز دیگر ) می توانید گزارش را به سامانه سیستم ارسال کنید و درصورت پیگیرنشدن سامانه ، این موارد را با مراجع دیگر درمیان بگذارید. هر چند شما با ثبت امتیاز در پایان سفر خود به راننده میتوانید امتیاز دهید ، اما رعایت این نکته هم خالی از لطف نیست.

بعد از درخواست سفر حتما GPS خود را خاموش کنید

به این نکته توجه داشته باشید که با روشن بودن GPS ، مکان یابی شما در شبکه امکان پذیر است ! پس حتما بعد از هردرخواست از خاموش بودن GPS خود اطمینان حاصل فرمایید . 

مکان های پرسفر خود را نشان دار کنید

قابلیت خوبی که اپلیکیشن های رزرو تاکسی دارند ، امکان نشان دار کردن مکان های پرسفر است . با این کار دیگر نیازی به مسیریابی برروی نقشه ندارید و از طرفی نیاز به روشن شدن هربار GPS و مکان یابی در شبکه ندارید. 

به نظر شما رعایت چه نکات دیگری در استفاده از این اپلیکیشن ها لازم است ؟ منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم.

منبع مقاله جلال ترابی آی تی من
دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
46 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x