جلال ترابی
رشد کسب و کار با سئو
اینجا چی میخونی؟

آموزش استارتاپ

آموزش استارتاپ و راه اندازی کسب و کار نوپا یه مفهوم جدید در دنیا هست. ترویج مفهوم استارتاپ خیلی قدیمی نیست و شاید تنها یک یا دو دهه از استفاده از این لفظ در ایران و سایر نقاط جهان میگذره، اما متاسفانه به دلیل جذابیت یا به هر حال رقابت‌ های ناسالم، شاهد استفاده پرتکرار از این عنوان برای مشاغل مختلف هستیم. استفاده از این عنوان برای کسب‌ و کار های مختلف هیچ اعتباری به اونها نمیده و این تلاش و کوشش گروه عضو در این تیم هست که میتونه باعث موفقیت اونها بشه.

تعریف و درک مفهوم استارتاپ

وب‌ سایت‌ ها و منابع اینترنتی مختلفی به تعریف مفهوم استارتاپ و اصول و مبانی مربوط به اون پرداختن، و تنها با یه جستجوی اینترنتی ساده در برخی از این سایت‌ ها میشه به تعاریف گوناگون از اون دست پیدا کرد. اگه بخوام یه تعریف سرراست و درست از استارتاپ بگم : استارتاپ به پروژه‌ هایی گفته میشه که در جریان اون، یه ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یه تیم به تولید یه محصول یا سرویس پرتقاضا منجر میشه و زمینه رو برای فروش یا بازارسازی اون فراهم میکنه.

در واقع، استارتاپ تمامی مسیر از صفر تا صد رو طی میکنه و تمامی مراحل رو به صورت آزمون و خطا و با یادگیری اصول و مبانی پایه اون انجام میده. ممکنه که شروع مفهوم استارتاپ به صورت یه کار علمی خیلی پیچیده مثل یه اختراع سخت در حوزه نرم افزاری باشه، یا یه گروه بازاری تصمیم به تغییر در یه محصول خیلی ساده بگیرن و زمینه ورود اون به بازار به عنوان یه محصول جدید رو فراهم کنن. پس ایده‌ های موفق استارتاپی، استارتاپ های موفق جهانی و استارتاپ های موفق ایرانی لزوماً روی کار های علمی پیچیده کار نمیکنن؛ بلکه در تولید یه محصول با سرویس و در فروش اوت به مشتری، موفق‌ تر از سایرین هستن.

در مدرسه ی توسعه فردی و این بخش از رشد کسب و کار ، آموزش و مقالات مرتبط با استارتاپ ها رو برای علاقه مندان به حوزه کسب وکار های نوپا قرار میدم. اگه دوست دارین با مقوله ی استارتاپ بیشتر آشنا بشین حتما مقاله ” استارتاپ چیست ” رو مطالعه کنین.