ترند های زودگذر در کسب و کار ؛ دنبال مد روز باش ، کسب وکارتو بد بخت کن !

56

ترند های زودگذر در کسب و کار چیاست؟ با شنیدن اخبار مختلف درباره بالا و پایین شدن قیمت چیزهای باارزش به فکر سرمایه گذاری و درآمد بیشتر از آنها هستیم ، اما غافل از این که این تفکر میتواند بسیار سمی و مهلک باشد. در ادامه با آی تی من همراه باشید.

تاریخ برای هر کسب وکاری و سرمایه گذاری ، فراز و نشیب های فراوانی را به همراه داشته است و البته نکته مهمی که باید در نظر داشته باشیم و با عقیده‌ی فعالین حوزه کسب وکار مطابقت دارد، باید بدانیم که ترند های روز همیشه و همه جا وجود دارند اما همیشه دنبال کردن آنها موفقیت را به همراه نمی آورد.

ترندها یا همان مد های روز این قابلیت را دارند که حبابی به وجود بیاورند که از پتانسیل بالایی برای نابودکردن سرمایه  تاجران رافراهم کند. برای مثال می توان حباب دامنه های دات کام در گذشته ای نه چندان دور را گوشزد کرد و اگر بخواهیم دوره حال را مورد بررسی قرار دهیم ، حباب ارزهای دیجیتال را باید درنظر داشته باشیم.

ترند های زودگذر در کسب و کار

مثال های بالا ، تنها گوشه ای از حباب هایی بود که به تنهایی می توانند شما را از مسیر کارآفرینی منحرف کرده و به سوی پوچی هدایت کند و نکته جالب اینجاست که حباب های مربوط به کسب وکار ها بسیار جذاب هستند و عده کمی از آنها خبردارند که در نتیجه اگر درحوزه حباب ها فعالیت کنید ، از نظر بقیه کسب وکار جذاب و به اصطلاح روفرمی دارید!

اکثر کارآفرینان تازه وارد جذب همین جباب ها می شوند و وقت وهزینه با ارزش خود را برروی مواردی صرف می کنند که به زودی خاموش می شوند یا بهتر بگویم ازبین می روند. در صورتی که یک کارآفرین باید تمام تمرکز خود را روی حوزه‌ی فعالیت خودش بگذارد و انرژی مورد نیاز را تنها برای اهداف استارتاپ اش مصرف کند.

دنبال مد روز باش ، کسب وکارتو بد بخت کن !

فناوری بلاک چین ، ترند روز !

شاید تا اینجای مقاله چیزی متوجه نشده باشید! اشکالی ندارد. برای توضیح بهتر این موضوع برای شما فناوری بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده را مثال میزنم که بسیاری از مطالب امروز دنیا در مورد فواید فناوری بلاک‌چین صحبت می‌کنند؛ اما از طرفی یکی از محصولات بزرگ این فناوری یعنی بیت کوین با چالش‌های قانونی شدن و قابلیت تبادل در بازارهای رسمی روبرو است.

تنها نکته اصلی برای یک صاحب کسب و کار مرتبط آنست که موقعیتی را انتخاب و پیش برود که با طرح کسب و کارش سازگار است و به‌صرف معروف بودن یک پدیده نمی‌توانید به راحتی وارد آن شوید. در این میان راهکاری که به صاحبان کسب وکارها پیشنهاد می‌شود، افزایش ارتباطات با متخصصین حوزه فعالیت خودشان است.

بیت کوین

اگر به مثال بیت کوین برویم، به عنوان بنیانگذار یک استارتاپ یا کسب وکار باید با افراد متخصص در این زمینه در ارتباط باشید و این ارتباط را روز به روز قوی‌تر کنید.شاید بپرسید فایده این کار چیست ؟ جواب آن واضح است :

دسترسی به ترند های جهانی و البته باخبر بودن از مسائل روز

این کار سه فایده عمده برای شما دارد :

  • اول  : اینکه از هدف اصلی استارتاپ و کسب وکار خود دور نمی شوید.
  • دوم : اطلاعات مورد نیاز درباره مد روز مشتریان را متوجه می شوید.
  • سوم : درصورت ایجاد یک اتفاق مثبت درباره آن ترند ، می توانید به راحتی و بدون شک وتردید درباره آن تصمیم گیری کنید.

هیچ وقت فراموش نکنید که هدف اصلی شما باید رشد سود استارتاپ تان باشد. پس ابتدا هدف خود را از استارتاپتان مشخص کنید و تمام تمرکز خود را برروی آن بگذارید و در مرحله‌ی دوم با متخصصان فعال ترندهای جهانی ارتباط بگیرید، در مواقع مناسب از آنها مشاوره بگیرید و کسب وکارتان را رشد دهید.

نظر شما درباره ترندهای زودگذر در کسب وکار چیست؟ به نظر شما چه عوامل دیگری شکست کسب وکار را تحت الشعاع قرار می دهد؟ نظرات خود را با آی تی من درمیان بگذارید

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

56 نظر
Inline Feedbacks
View all comments