عادت های رفتاری بد ؛ اولین و آخرین کار شما در طول روز چیه؟

0

عادت های رفتاری بد باعث میشه تا ما رنج بکشیم اما نتونیم اونا رو ترک کنیم. خیلی از ما دچار همین عادت های رفتاری بد هستیم. اما چکار باید بکنیم؟ تو این مقاله از رشد کسب و کار باهام همراه باش.

آداب جدیدی که حتی جدی‌ تر از چک‌ کردنِ درها و پنجره‌ ها قبل از خوابه مثل چک‌کردن چیزهاییکه برامون میاد. کمی اخبار بد رو بالا پایین میکنیم و ایمیل‌ ها رو چک میکنیم، طوریکه هیچ یک از جزئیات رو از دست ندیم. این آداب ادامه دارن و تمومی هم ندارن ! اولین‌ کار صبح، چک‌ کردن تمام اتفاقات شب گذشته هست تا مطمئن بشیم اوضاع همچنان رو به راه هست.

چی میشه اگه به جای این کار، فقط برای یه هفته آخرین کارمون، تهیه‌ی فهرستی از فرصت‌ های هیجان‌ انگیز برای آینده بود؟ و اولین کار صبح بعد از بیدار‌ شدن از خواب به جای چک کردن گوشی و شبکه های اجتماعی، یادداشت‌ کردن چیزهایی بود که مشتاقانه منتظرشون هستیم؟

بقیه‌ی روز، زمان خیلی زیادی برای چک‌کردن درها و پنجره‌ها داریم! اما چطور باید این کار رو انجام بدیم؟

عادت های رفتاری بد رو تشخیص بده

همه ی ما به عادت های بد رفتاری خودمون آگاه هستیم، از چک کردن بیش از حد گوشی گرفته تا پرسه زدن در فضای مجازی… اما چاره چیست؟ هرروز و هر لحظه این کار رو انجام میدیم و خیلی اوقات هم درگیر خبرهای بد میشیم، از خودمون دور میشیم، هدفامونو یادمون میره و ناامید و مایوس به تخت خوابمون برمیگردیم.

محسن چاوشی میگه :

ما بزرگ و نادانیم

مثلِ گاو می نوشیم؛ مرتعی سرابی را..

قطعی است و می دانیم؛ گریه غرق خواهد کرد، اسب‌های آبی را..

هم درشت و غمگینیم؛ هم سیاه و بد بینیم…

هم برای آبادی؛ قطره‌ ای نمی باریم..

هم نگه نمی داریم؛ حرمت خرابی را…

شب که می شود؛ خوابیـــم… صبح وُ ظهر هم، خوابیم

عصر هم که تا شب، خواب… شب دوباره تا شب، خواب

توی خواب می‌بینیم؛ روزِ آفتابی را…

اینجاست که از همه چیز گله و شکایت میکنیم اما نه دست به اقدام میزنیم و نه حرمت حال خودمونو نگه میداریم… دوست خوب من، برای اینکه حالت خوب باشه، باید خودت برای خودت تلاش کنی و تا زمانیکه تصمیم نگیری به بهتر شدن از هیچ چیز و هیچ کس نباید انتظار داشته باشی که هوای تو رو داشته باشه!

بزرگ فکر کن اما کوچیک قدماتو بردار. برام توی کامنت ها بنویس که چقدر درگیر عادت هستی؟

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments