تفاوت آموزش و یادگیری رو یادبگیریم ؛ انقلاب در یادگیری آنلاین

0

تفاوت آموزش و یادگیری چیست؟ چرا باید تفاوت آموزش و یادگیری رو بدونیم؟ اگه میخوای امسالت رو بهتر بسازی حتما این آموزش از سری آموزش توسعه فردی رو بخون.

آموزش نه یادگیری ! آموزش، مدلی بر اساس کمیاب‌ بودن، تابع‌ بودن و اعتبارسنجی هست. معاوضه‌ی زمان، توجه و پول با تکه‌ کاغذی که ارزش فرد رو تضمین میکنه. ولی ما از راه‌ هایی یاد میگیریم که با مدل آموزشی کلانی که ساختار یافته هست، سر و کار چندانی نداره.

اگه بلدی که چطور قدم برداری، بنویسی، بخونی، تایپ کنی، گفت و گو کنی، جراحی کنی یا تخم‌ مرغ بپزی، احتمالا به این دلیله که تو این کارها رم تمرین کردی، کشف کردی و تجربه کردی؛ نه به این خاطر که جزو سوالاتِ آزمون دانشگاه یا دبیرستانت بوده! چون سیستم آموزشی چیزی بهت یاد نداده و نمیده!

در معرض خطر!

ما در عرصه‌ی آنلاین، در معرضِ خطرِ تکرارِ یه رویکرد شکست‌ خورده‌ی آموزشی قرار داریم، درهای باز به روی افرادی که میتونن یاد بگیرن، فرصت خارق‌ العاده‌ ایست که روی فراهم‌ کردن امکان‌‌ ها متمرکز هست نه بر تابع‌ کردن افراد و قرار‌ دادن اونها در چارچوب‌ های معین…

کسی رو نمیشناسم که به وضوح، عناصر این انقلاب جدید رو توضیح داده باشه. پس تصمیم گرفتم، هرچه میدونم و دوست دارم بقیه بدونن رو به اشتراک بذارم.

با رسیدن ۲۰۲۱، ارزش شرکت‌ های برپایه یادگیری تأسیس‌ شده و صاحب بودجه، افزایش زیادی پیدا کرد و نیز معلمان مستقلی به عرصه اومدن که به دنبال پلتفرم‌ های جدیدی بودن که با تغییر رویه‌ی موسسات درباره‌ی یادگیری آنلاین، هماهنگ باشن.

تفاوت آموزش و یادگیری

دنبال برگزاری وبنیار، کلاس آنلاین یا کارگاه آنلاین هستی؟ اما نمیدونی از چه پلتفرمی استفاده کنی؟ توی چگونه کلاس آنلاین رایگان برگزار کنیم؟ درباره این موضوع صحبت کردم و در ساخت اسلاید و پاورپوینت فوق حرفه ای درباره اصول داشتن یه پاورپوینت برای کلاس ها و وبینارهای آنلاین صحبت کردم.

تفاوت آموزش و یادگیری در ۲۰۲۱

گوگل، دوره‌ های آموزشی با اعطای گواهینامه رو راه‌ اندازی کرد و مدارس، همچنان با مشکل دوری و درگیر نشدن دانش‌ آموزان دست به گریبان بودن.افسوس که خیلی از این تلاش‌ ها بعیده که به ثمر برسن و به اهداف تعیین‌ شده‌ی خویش درباره‌ی ایجاد یادگیری‌ های تعاملی که واقعاً جواب میده، دست پیدا کنن.

برخی فعالیت‌ ها محبوب میشن، چون به جای یادگیری، روی سرگرمی تمرکز کردن و برخی به همون مدل‌ های قدیمی مدیریت و تابع‌ سازی میچسبن و ادامه میدن، اما جواب اونچنانی نمیگیرن!

خوشبختانه برخی از این فعالیت‌ های جدید، در واقع، یادگیری رو برای افرادی که درگیر بمونن تسهیل میکنن. همه ی ما این‌ ها رو قبلاً دیدیم و امیدوارم مسئولانِ این فعالیت‌ ها از تجارب ما یاد بگیرن. ما کاملاً در ابتدای یه مسیر جهانی در تغییر روش یادگیری مردم هستیم.

اگه یه معلم، مدیر، سرمایه‌ گذار یا یه لیدر هستین، امیدوارم چند ساعتی برای آموختن درباره‌ی یادگیری صرف کنین. ما شانس ساختن آینده‌ ای بر اساس همکاری، امکان‌ ها و بصیرت رو داریم. ما میتونیم این کار رو در یه مقیاس بزرگ انجام بدیم. روش‌ های آموزشی در قرن گذشته، حواس ما رو پرت کردن. اکنون برای ما معلوم شده که نیازی به تمرکز روی رویکردهای واضح و آسون نداریم. تا زمانیکه به گرفتنِ نتایج متعهد بمونیم، مسیر واضح‌ تر خودشو نشون میده.

آیا واقعا تفاوت آموزش و یادگیری قابل لمس هست؟ شما برای یادگیری خودتون چیکار میکنین؟ برام توی کامنت ها بنویسین.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments