چگونه یک رفتار را به عادت تبدیل کنیم؟ عادت‌ هایی که دوباره از سر می‌گیریم

0

چگونه یک رفتار را به عادت تبدیل کنیم؟ تا حالا به این موضوع فکر کردید؟ آیا واقعا میشه یه رفتار رو به عادت تبدیل کنیم؟ تو این یادداشت از رشد کسب و کار با من همراه باش.

اگه از قبل آدم شلخته و پرمشغله‌ ای باشین، احتمالاً اگه نظمی هم به کارهاتون بدید، گذرا خواهد بود. شرکت‌ های کارت اعتباری یه این قضیه پی بردن که اگه کسانی با ۳ هزار دلار اعتبار، ۲هزار دلار قرض بالا میارن، احتمالاً با افزایش اعتبارشون به ۵ هزار دلار، سقف قرض‌ هاشون هم به ۴ هزار دلار افزایش پیدا میکنه.

افرادی که در محل کار، عاشق اتفاقات و داستان‌ های مهیج هستن، تقریباً به طور قطع با فروکش‌ کردنِ تب داستان‌ های کوچیک یا بزرگ قبلی، داستان جدیدی خلق میکنن. دنیا واقعی هست و فرصت‌ ها و رنج‌ های اون نیز به صورت غیر منصفانه و نابرابری پخش شدن. همزمان، روایت ذهنی ما و عادات ما هم واقعی ان و تلاش میکنن که حقانیت خودشون رو به ما ثابت کنن. [ احتمالاً با توجیه‌ کردن و دلیل‌ تراشی]

ما زندگی‌ های خودمون رو طوری سازماندهی میکنیم که همچنان در برابر فشارها و محدودیت‌ هایی که از قبل داشتیم، دوام بیاریم. مایلیم چنین وانمود کنیم که قصد داریم تا عبور از این شرایط اضطراری، اوضاع رو تحمل کنیم. ولی معمولاً داریم به خودمون دروغ تحویل میدیم.

یه عادت جدید، حداقل ۳۰ روز زحمت میبره تا شکل بگیره و یه عادت جدید، ربطی به فشار های بیرونی (مثبت و منفی) نداره. هر چند ما در زمینه‌ی یافتن و در آغوش‌ کشیدنِ فشار های بیرونی، خیلی خوب عمل میکنیم.

چگونه یک رفتار را به عادت تبدیل کنیم؟

اینکه ۳۰ روز برای ساختن یه عادت یا ۲۱ روز نیاز داریم، روایت ها متفاوته ولی چیزی که مهمه اینه که شما به جای اینکه درگیر این عدد ها بشین، قلق خودتونو به دست بیارین و برای بهتر کردن هرلحظه حس خودتون تلاش کنین. ممکنه با هدف گذاشتن و نوشتن روی کاغذ مشکلی نداشته باشین اما ممکنه از اون دسته از آدمهایی باشین که هرچی هدف میذارین و عمل میکنین باز نمیشه و خلاصه یه مشکلی پیش میاد!

پس قبل از هرچیزی باید خودتون رو خوب بشناسین و متناسب باخودتون برنامه ریزی کنین….

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments