وقتی میگه سرم شلوغه یعنی یه تله سخت برای گیر کردن در سراب!

0 12,085

وقتی میگه سرم شلوغه یعنی یه تله ی بزرگ و مهم که اجازه ی خیلی از کارها رو از ما میگیره. وقتی میگه سرم شلوغه فرقی نمیکنه تو باشی یا من؟! این یادداشت رو حتما بخون.

هرکسی که میخواد سرش شلوغ باشه، سرش شلوغ میشه ! ولی هرکسی، مولد و پُرمحصول (productive) نیست! به عبارت ساده، گرفتاری و شلوغ‌ بودنِ سر به مجموعه‌ ای از انتخاب‌ ها گفته میشه که درباره‌ی نحوه‌ی گذراندن دقایق بعدی میگیریم.

مولد‌ بودن، محتاج مهارت، پشتکار و قضاوت خوب هست. مولد بودن یعنی ارزش‌ آفرینی. شاید همین گرفتاریِ خود ساخته، عامل پایین‌ بودن تولیدات شماست…

وقتی میگه سرم شلوغه …

حربه خیلی جالبیه! وقتی زنگ میزنیم به یه نفر و درخواست کمک میکنیم و اون میگه : سرم شلوغه! آیا واقعا سر شلوغ بودن خوبه؟ به نظر من هم خوبه هم بد! از این نظر خوبه که اگه کار نتیجه داری باشه و و اقعا به نتیجه های خوبی برسه. اما از این نظر بد هست که ممکنه خیلی از انتخاب های طلایی رو از ما بگیره و دیگه نذاره به چیزی فکر کنیم!

واقعیت اینه که زندگی ما در گیر و دار انتخاب هاییست که انجام میدیم و این انتخاب هاست که راه زندگی ما رو تعیین میکنه. هرکدوم از این انتخاب ها در واقع یه هزینه ای داره حتی کوچیک ترین انتخاب ها مثل خوردن چایی و بعد کار کردن یا چایی خوردن حین کار کردن!

اما قرار نیست اونقدر ریز بشین در حد چایی خوردن! ولی لازمه تا به انتخاب هامون توجه کنیم و بهشون بها بدیم. یکی از دوستان حرف جالبی میزد :

وقتی میخوای پول درشت (پول زیاد) دربیاری باید از پول های خرد دست بکشی

اولش برام قابل فهم نبود، چراکه پول پوله دیگه فرقی نداره! ولی هرچی تو کارم جلوتر رفتم و با انتخاب های مختلف پولی (پیشنهاد های شغلی) رو به رو شدم تازه به حرفش پی بردم و فهمیدم چی میگه… دوست من! به انتخاب هات توجه کن تا بتونی دنیاتو تغییر بدی.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x