برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ؛ ترامپ یا بایدن؟ چه فرقی میکنه؟

2

برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چه کسیه؟ ترامپ یا بایدن؟ اصن برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چه ربطی به من و تو داره؟ چرا اینقدر باید پیگیر چیزایی باشیم که به کار ما نمیاد؟ حالا که مشخص شد کی رئیس جمهوره ! اما با این یادداشت همراهم باش.

شبکه های اجتماعی رو باز میکنی، صحبت از انتخابات آمریکا و اینکه چه کسی برنده میشه هست… پیامرسان ها رو باز میکنی سیل عظیمی از نظرسنجی هایی رو میبینی که سروته نداره… جوک و طنز های انتخاباتی هم که جای خود داره! اما چرا اینقدر برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برای ما مهم شده؟

معیشت مردم رو گره زدیم به انتخابات یه کشور بیگانه اما غافل از اینکه اقتصاد کشور حال و روز خوشی نداره، کسب و کارهای اینترنتی روز به روز سختی های زیادتری رو میکشن، از قانون های دست و پاگیر دولتی گرفته تا مشکلاتی که در فعالیت شون پیش میاد.

اونقدر ذهنمونو از خزعبلات بی ارزش پر کردیم که وقتی برای رسیدن به هدف های خودمون نداریم و حتی حاضر نیستیم اونا رو به طور مستمر پیگیری کنیم، موج های اجتماعی یکی پشت دیگری میان و میرن اما این ماهستیم که بازیچه رسانه ها و سوشال مدیا شدیم. توی قرن ۲۱ هستیم و جاییکه میتونیم بهترین نسخه از خودمونو و هدفامون باشیم یا بدترین حاشیه ی دنیای مجازی…

برنده انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا رو ول کن ؛ آفریننده هستی یا مصرف کننده؟

به قول ست گادین :

هر زمان که حق داریم برای عموم حرف بزنیم، شانس وصل‌کردن (یا فصل‌کردن) پیدا میکنیم و میتونیم گشایشی در احتمالات بیافرینیم یا همه درهارو ببندیم. گاهی جواب‌مونو با بقیه به اشتراک میزاریم چون فکر میکنیم جواب همینه و بس، درحالیکه به جای این کار شاید بهتر بود سوالی فراگیرتر مطرح میکردیم.

قطع‌کردنِ حرف دیگران بامزه نیست، بهانه‌ تراشی و شانه‌ خالی‌کردنه. حرفی که گفته‌ شد، به سختی جبران میشه و ما از این حرف‌ ها زیاد میزنیم که ترجیح میدادیم اصلاح شون کنیم. پس برا خودتون یادداشت کنین که : بهتره کمی در حرف زدن ملاحظه کنم و حاضر جواب نباشم.

وقتی هرچیزی رو که میرسیم به اشتراک میزاریم، وقتی دقت نمیکنیم و هرچیزی رو به اشتباه برداشت میکنیم باعث میشه تا محتوای سبز به محتوای زرد بی ارزش تبدیل بشه. این میشه که یه پیج اینستاگرامی یا یه صفحه مجازی که به صورت تخصص داره تولید محتوا میکنه به خاطر ویو (بازدید) بیشتر میاد و درباره انتخاباتی حرف میزنه که اصن تو حیطه ی موضوعیش نیست.

میدونی رفیق، مشکل من با انتخابات آمریکا نیست… مشکل من با اونجاییه که تموم زندگی و کارتو تعطیل میکنی به خاطر اینکه ببینی کی رئیس جمهور بعدی میشه. تمام دلهره و اضطرابت میشه نتایجی که شاید از قبل مشخص بوده باشه…

مشکل من با اینجاست که دوستای بیزنسیِ من به جای صحبت درباره گسترش کسب و کارشون، همه حواس شون رفته به انتخابات یا طنز درست کردن بلکه یه خورده بیشتر دیده بشن!

خالی و پوچ !

این تصویر شاید استعاره خوبی برای وضعیت ذهنی خیلی از ما باشه :

 • چک کردن هر روز نرخ ارز
 • رصد کردن حال و روز بورس
 • بررسی وضعیت انتخابات آمریکا
 • پیگیری تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا
 • دنبال کردن اخبارهای سیاسی و غیر سیاسی از چندین رسانه مختلف
 • شنیدن گلایه ها و نگرانی های مردم در نشست و دورهمی با یا بدون رعایت پروتکل های بهداشتی
 • دعوای هواداران استقلال و پرسپولیس
 • دعوای مذهبی ها با غیر مذهبی ها
 • دعوای راستی ها با چپی ها

و هزاران هزار موضوع دیگر که هر روز با ماهواره های ذهنی خود آن ها را دنبال می کنیم تا…

 • تا شاید عقب نمانیم
 • یا شاید جلو بیوفتیم
 • یا اینکه درجا نزنیم

یه چیز رو خوب میدونم : سرمون درد گرفته، سر هموطنانم‌‌ درد می کنه…

بیاین و بیخیالی رو تمرین کنیم! بیخیال خبر های بد بشیم و دور هرچیزی که حالمونو بد میکنه بهمون استرس میده رو خط بکشیم…

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

2 نظر
Inline Feedbacks
View all comments