تخم مرغ اینستاگرام ؛ تخم مرغ مرموزی که پرلایک ترین پست اینستاگرامی میشود!

بررسی پرلایک ومرموز ترین پست اینستاگرامی

32

این روزها اتفاقات عجیب وغریبی درفضای مجازی خصوصا شبکه های اجتماعی رخ میدهد که باعث شگفتی همه می شود. امروز میخواهم درباره تخم مرغ اینستاگرام صحبت کنم که پرلایک ترین پست اینستاگرامی شده است. درادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

چند روز پیش به صورت کاملا اتفاقی دریکی از استوری های اینستاگرامی با مطلبی روبه رو شدم که برایم خیلی جذاب بود. این استوری درباره پرلایک ترین پست اینستاگرام که مربوط به یک تخم مرغ اینستاگرام بود، وقتی وارد پیج شدم با صحنه عجیبی رو به رو شدم که تمام معادلات ذهنی ام را بهم ریخت !

World Recod Egg in instagram

صفحه ای با بیش از ۷ میلیون مخاطب، بیش از دو میلیون کامنت، تیک تایید آبی اینستاگرام و از همه عجیب تر لایک بالای ۴۰ میلیون مخاطب اینستاگرامی برای تنها پستی که در این صفحه قرار دارد. 

بررسی صفحه تخم مرغ اینستاگرام (World Record Egg)

World Recod Egg in instagram

اولین نکته قابل توجه، منتشر شدن پست World Record Egg در ۴ ام ژانویه ۲۰۱۹ است که برابر با ۱۴ ام دیماه ۹۷ میشود. که به فاصله ۱۳ روز (تا امروز) توانسته تیک آبی اینستاگرام را دریافت و در چندین روز به بالای ۴۰ میلیون لایک، ۲ میلیون کامنت و ۷ میلیون مخاطب دست پیدا کند. 

بررسی کپشن:

در بررسی که از این صفحه و پست EGG داشتم، چیزی که به چشمم میخورد کپشن جالب این پست است:

World Recod Egg in instagram

که نوشته : 

دستیابی به رکورد جهانی بیشترین لایک پست در اینستاگرام. آخرین رکورد لایک در اینستاگرام مربوط به کایلی جنر ( با ۱۸ میلیون لایک) است. ما این رکورد را گرفتیم!

کایلی جنر، یکی از اینفلوئنسر های اینستاگرامی است که یکی از پست های او به تنهایی ۱۸ میلیون لایک رادریافت کرده وپیش از این جزو رکورد دارترین پست ها بود. اما این تخم مرغ جنجالی تمام محاسبات را تنها ظرف چندین روز بهم ریخته و نه تنها جایگاه اول را در لایک به خود اختصاص داده، بلکه قصد دارد تا پرفالورترین پیج اینستاگرام هم بشود!

درانتهای پست، چندین هشتگ دیده میشود : 

LikeTheEgg   #EggSoldiers   #EggGang#

انتظار ما از وجود چنین هشتگ هایی، دیده شدن پست درنتایج هشتگهای پرجستجو ودریافت لایک بیشتر است. اما با مراجعه به هشتگهای بالا متوجه میشویم که هشتگ ها توسط خود صفحه EGG ایجاد شده و در ابتدا هیچ جستجویی نداشتند!

درواقع پس از معروف شدن پست، این هشتگها پراز مطالبی شد که دیگر صفحات به بهانه دریافت لایک و فالور درکنار پست معروف شروع به فعالیت کردند.

نمونه ای از سرچ هشتگ های به کار رفته در World Recod Egg
سرچ هشتگ های به کار رفته در World Record Egg

بررسی تگ های عکس :

دومین چیزیکه جالب به نظر میرسد، تگ هاییست که برروی این تخم مرغ مرموز قرار گرفته است. روی این پست اینفلوئنسر های اینستاگرامی و رسانه های پرمخاطب اینستاگرام تگ شده اند. صفحاتی که برروی این پست تگ شده اند:

  • mashable
  • ladbible
  • cnn
  • buzzfeed
  • theellenshow
  • pewdiepie
  • jimmyfallon
  • goodmorningamerica
  • dailymail
  • thesun
صفحاتی که در World Recod Egg تگ شده اند
صفحاتی که در World Record Egg تگ شده اند

با بررسی صفحات متوجه شدم که هدف از تگ کردن این افراد ورسانه ها، هشدار به آنهاست. هشدار برای رکورد بیشترین لایک و فالور است. جالبتر آنکه برخی از پیج هایی که تگ شده اند، خبر این تخم مرغ مرموز را منتشر کرده اند. 

بررسی لایک های پست:

نکته شگفت انگیز و مرموز پست اینجاست! لایک های لحظه ای وبدون توقف! زمانیکه این پست را برای شما میگذارم، درحال بررسی پست و تعداد لایک ها بودم که به چیز جالبی برخورد کردم. به دو عکس زیر توجه کنید:

اسکرین اول با 46.740.938 لایک
اسکرین اول با ۴۶٫۷۴۰٫۹۳۸ لایک

پس از چند ثانیه و رفرش دوباره پست EGG :

اسکرین اول با 46.741.674 لایک
اسکرین اول با ۴۶٫۷۴۱٫۶۷۴ لایک

تنها سه ثانیه و با بارگذاری مجدد پست EGG ، این پست چیزی حدود ۱۰۰۰ لایک را دریافت کرد! که واقعا شگفت انگیز است. اگر به طور متوسط در هر ۲ ثانیه ۲۰۰ لایک دریافت کند، یعنی این پست درهر ثانیه معادل ۱۰۰ لایک به طور متوسط میگیرد که این تعداد را ضرب در ۸۶۴۰۰ ثانیه ( معادل تعداد ثانیه های کل یک روز) بکنیم، این پست چیزی حدود : 

۱۰۰X24(Hours)x60(Minutes)x60(Seconds)=۸,۶۴۰.۰۰۰ Like

بله ! دریک شبانه روز حدود ۸ میلیون لایک دریافت میکند! البته سرعت لایک شدن این پست هرچه جلوتر میرود، کند تر میشود. ( روزهای قبل در هر ثانیه حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ لایک دریافت میکرد که درمقایسه با امروز به یک پنجم تا یک دهم کاهش پیدا کرده است)

بررسی کامنت های پست:

کامنت های پست EGG هم جالب است! از کامنت های تبلیغاتی رباتها گرفته تا کامنت های تعجب کاربران به زبان های مختلف که در نوع خودش جالب وجذاب است و حضور ایرانیان هم در این عرضه خالی از لطف نیست!

درحال بررسی کامنت ها بودم، چیزی که درباره کامنتها مشکوک به نظر میرسد، اینست که برخی از کامنت ها چندین بارو پشت سرهم تکرار شده اند. که این مورد را میتوان تاحدودی مربوط به اپلیکیشن هاو ربات های کامنت بگیر دانست.

به نمونه های زیر توجه کنید: 

باکمی توجه متوجه میشویم که کامنت های غیر مرتبط و البته پشت سرهم از یک اکانت پست های EGG بسیار دیده میشود واین مورد را میتوان تنها با ربات یا اپلیکیشن های مرتبط با کامنت گرفتن دانست.

چرا World Record Egg مرموز است؟

با توجه به بررسی هایی که بالاتر انجام دادم، مهم ترین موضوعی که در رابطه با پست EGG مرموز بوده و تا به حال مشخص نشده نحوه جذب فالور، لایک و کامنت های این پیج است که به طور عجیبی هرلحظه درحال افزایش است. احتمالی که درباره عملکرد این پیج میرود اینست که با تکنیک کلیک فارم (Click Farm) که بیشتر کاربران تایلندی، چینی و هندی برای تقلب به کار میبرند، استفاده شده است. پس به طور حدودی میتوان حدس زد که مالک این پیج میتواند از کشور های تایلند، چین یا هند باشند.

کلیک فارم چیست؟

یک نمونه کلیک فارم در تایلند
یک نمونه کلیک فارم در تایلند

کلیک فارم ها (Click Farm) بخشی از کسب و کارهای زیر زمینی اینترنتی که اصولا جدی هم گرفته نمیشوند. با پرداخت پول به چنین شرکت هایی میتوان تعداد زیادی لایک، ایموجی، امتیاز، نظرات موافق و ترافیک اینترنتی را به سمت محصولات و کالاهای خاص هدایت کرد و درآمد بسیار خوبی را کسب کرد.

در این اتاقها تعداد زیادی گوشی مدل پایین به همراه مقدار زیادی سیم کارت و اکانت جعلی (فیک) وجود دارد که کار اصلی آنها جمع آوری کیلویی لایک، کامنت و فالور برای مشتریان به صورت تقلبی است. این روش همان طور که گفته شد بیشتر توسط کاربران آسیایی کشورهای هند، تایلند و چین مورد استفاده قرار میگیرد. با این حال هنوز اطلاعات دقیق وجامعی درباره نحوه فعالیت این اکانت مرموز منتشر نشده است.

نمونه های مشابه تخم مرغ اینستاگرام (World Record egg)

صفحات مشابه EGG هم شروع به فعالیت کرده اند و این حرکت درحال تبدیل شدن به یک کمپین است. ولی این را نباید فراموش کنیم که نمونه های مشابه، تنها به بهانه رکورد جهانی قصد بالابردن فالور صفحه و سپس تغییر کاربری پیج یا فروش آن هستند !

داستان مرموز تخم مرغ اینستاگرام از کجا آغاز می شود؟

شاید داستان تخم مرغ و لایک های میلیونی اش کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما واکاوی این داستان چیز دیگری را بیان می کند.

وقتی کریس گادفری در اوایل ماه ژانویه متوجه شد که رکورد تعداد لایک‌ها در یک پست اینستاگرام، متعلق به کایلی جنر (سلبریتی معروف آمریکایی) است؛ با خود فکر کرد که آیا می‌شود چنین رکوردی را شکست یا خیر.

از همین‌رو، او خودش را به‌چالش کشید تا بتواند این رکورد را از چنگ کایلی جنر در بیاورد. در صحبت‌هایش می‌گوید آن زمان با خود چنین فکری کرده است:

آیا چیزی به‌سادگی یک تخم مرغ، آنقدر عالی هست تا بتواند آن رکورد را بشکند؟

گذر زمان مشخص کرد که بله، فقط یک تخم مرغ کافی بود! تنها ۹ روز پس از این‌که گادفری جمله‌ی بالا را در ذهن خود تکرار کرد، رکورد تعداد لایک‌های یک پست اینستاگرام شکسته شد. کریس گادفری توانسته بود با پست کردن عکس یک تخم مرغ ساده، رکورد معروف کایلی جنر را بشکند؛ عکسی که جنر از فرزند کوچکش منتشر کرد، در آن زمان با دریافت بیش از ۱۸ میلیون لایک، به پرلایک‌ترین پست اینستاگرام تبدیل شده بود.

محبوبیت ۵۲ میلیون لایکی

عکس اولیه‌ی آن تخم مرغ معروف، هم‌اکنون مرز ۵۲ میلیون لایک را نیز رد کرده است که رقم بسیار سرسام‌آوری به‌شمار می‌آید و بدون شک این رکورد به این‌زودی‌ها شکسته نخواهد شد. این یعنی، بیش از ۳۰ میلیون لایک اختلاف بین دو پست پرلایک اینستاگرام وجود دارد. همه‌ی این‌ها درحالی است که تعداد فالوورهای صفحه‌ی اینستاگرام Egg Gang مرز ۱۰ میلیون را نیز رد کرده است.

سوالی که پیش می‌آید این است که چرا گادفری تصمیم گرفت عکس یک تخم مرغ را پست کند؟ او در این زمینه توضیح می‌دهد:

تخم مرغ نه جنسیت دارد، نه نژاد و نه دین و مذهب. یک تخم مرغ، تنها یک تخم مرغ است و به‌صورت همگانی در تمام دنیا یافت می‌شود.

تحلیل درباره این رکورد عجیب

کریس گادفری که فردی ۲۹ ساله است و در آژانس تبلیغاتی The & Partnership در لندن کار می‌کند، می‌گوید که توانسته رکورد تعداد لایک‌های اینستاگرام را به‌کمک دو تن از دوستانش بشکند. این سه نفر، حرکت تبلیغاتی خود را وارد فاز جدیدی کرده‌اند؛ آن‌ها پیش از شروع مسابقه‌ی بزرگ سوپر بال اعلام کردند که به‌زودی داستان برملا خواهد شد.

تخم مرغ اینستاگرام

فاز دوم حرکت این سه نفر، در واقع یک آگهی تبلیغاتی است که با همکاری سرویس استریم فیلم و سریال هولو تولید شده است؛ این اگهی تبلیغاتی به‌گونه‌ای طراحی شد تا در مدت‌زمان ۳۰ ثانیه در خلال برگزاری سوپر بال نشان داده شود و توجهات زیادی را جلب کند. در این آگهی تبلیغاتی، تخم مرغ معروف اینستاگرام توضیح می‌دهد که معروف‌شدن، چگونه روی سلامت روانی‌اش آثار منفی گذاشته است.

تخم مرغ نه جنسیت دارد، نه نژاد و نه مذهب. یک تخم مرغ، تنها یک تخم مرغ است…

این تخم مرغ بعد از معرفی کردن خودش در آن آگهی تبلیغاتی، چنین جملاتی را بیان می‌کند:

فشار شبکه‌های اجتماعی دارد مرا اذیت می‌کند. اگر شما نیز با چنین مشکلی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنید، بروید و با یک نفر حرف بزنید.

آگهی که سازمان بهداشت و روان آمریکا را نشانه رفت…

این آگهی سپس بینندگان را به وب‌سایت سازمان بهداشت روان آمریکا راهنمایی می‌کند. سازندگان این تبلیغ می‌گویند که مقوله‌ی سلامت روانی یکی از نخستین و اصلی‌ترین دلایلی است که تخم مرغ معروف اینستاگرام که از این پس باید آن را یوجین (Eugene) بنامیم – متولد شد.

آلیسا کان ویلن ۲۶ ساله که یکی از دوستان کریس گادفری است و به او برای وایرال شدن یوجین کمک کرده است، در این زمینه می‌گوید:

مردم عاشق این تخم مرغ شده‌اند و یوجین همچنان می‌خواهد به اشاعه‌ی پیام‌های مثبت ادامه دهد.

بعد از این‌که یوجین در روز چهارم ژانویه‌ی ۲۰۱۹ (۱۴ دی ۱۳۹۷) متولد شد، گادفری تصمیم گرفت هویت خود را نامعلوم باقی بگذارد. اما او، آلیسا و آن‌یکی دوست‌شان یعنی سی.جی. براون (۲۹ ساله) نهایتا با یک‌دیگر توافق کردند که با خبرنگار سایت نیویورک تایمز مصاحبه کنند و ضمن اعلام هویت خودشان، از داستان این تخم مرغ پرده‌برداری کنند و اهداف‌شان را توضیح دهند.

آلیسا کان ویلن می‌گوید:

ما حس کردیم که الان زمان مناسبی است تا هویت خودمان را برملا کنیم. با این‌کار، دیگر هیچ حدس‌و‌گمان و سوء‌تفاهمی در مورد یوجین باقی نمی‌ماند.

یوجین می‌خواهد گسترش‌دهنده‌ی پیام‌های مثبت در بین مردم باشد…

تخم مرغ اینستاگرام

حیرت جامعه اینستاگرام

از زمان انتشار عکس یوجین، عده‌ی بسیار زیادی از این‌که چگونه عکس یک تخم مرغ می‌تواند رکورد جهانی تعداد لایک‌های یک پست اینستاگرام را بکشند، شدیدا در حیرت بودند. برخی از مردم گمان کردند که سازنده‌ی حساب کاربری Egg Gang به اینفلوئنسرهای مختلف پول داده است تا برای این تخم مرغ کار تبلیغات انجام دهند. حتی برخی افراد دیگر نیز خودشان را به‌عنوان یکی از کسانی معرفی کردند که باعث شده‌اند این تخم مرغ، بهتر به مردم شناسانده شود.

گادفری می‌گوید که این ادعاها نادرست هستند و رشد این حساب کاربری «کاملا ارگانیک» صورت گرفته و تبلیغاتی برای آن انجام نشده است. او می‌گوید حتی یک نفر به بالا رفتن محبوبیت یوجین در بین جامعه کمک نکرده است.

در ضمن هیچ حساب کاربری نیز نقشی در محبوبیت یوجین نداشته است. گادفری به‌همراه دو دوست دیگرش به آمار جالبی اشاره کرد؛ آماری که نشان می‌دهد عده‌ی زیادی از افراد سریعا به این تخم مرغ تمایل نشان داده و از آن خوششان آمده است.

نسل جوان و خودجوش

کریس گادفری در این زمینه بیشتر توضیح می‌دهد:

فکر می‌کنم که احتمالا، این نسل جوان‌تر بودند که بیشتر به یوجین علاقه نشان دادند. در مدارس و این‌گونه جاها، کم‌کم خبر این تخم مرغ پخش شد. این موضوع فراتر از مدارس رفت و حتی به زمین‌های بازی نیز سرایت کرد و پس از مدتی همه‌ در مورد یوجین حرف می‌زدند.

او می‌گوید که ساعت ۳ یا ۴ عصر وقتی که مدارس تعطیل می‌شوند، تعامل‌برقرار‌کردن با نوجوانان به اوج خود می‌رسد.

از طرفی آلیسا در خلال صحبت‌هایش، ویدیوهای کوتاه فوق‌العاده‌ای را به‌خاطر می‌آورد که در آن‌ها بچه‌ها از معلمان‌شان می‌پرسیدند که آیا چیزی در مورد این تخم مرغ می‌دانند یا این‌که آیا آن پست را لایک کرده‌اند یا نه.

نسل جوان به این تخم مرغ علاقه‌ی زیادی نشان دادند..

نظری که افراد فعال حوزه مارکتینگ دارند چیست؟

افرادی که در حوزه‌ی بازاریابی فعالیت می‌کنند، همگی بر سر این موضوع که قشر جوانان نقشی کلیدی در موفقیت این تخم مرغ معروف ایفا کرده‌اند، توافق دارند. گفتنی است اینستاگرام در قوانینش ذکر کرده که اگر افراد، سن ۱۳ سال را رد کرده باشند، می‌توانند در این شبکه‌ی اجتماعی حساب کاربری درست کنند؛ البته این قانون در اکثر مواقع نقض می‌شود و بیشتر مردم به آن توجه نمی‌کنند.

مارگارت جانسون، مدیر ارشد بخش نوآوری در آژانس تبلیغاتی Goodby Silverstein & Partners،‌ می‌گوید وقتی از ماجرای این تخم مرغ باخبر شده که پسر ۱۲ ساله‌اش آن را در اینستاگرام لایک کرده است. پس از این اتفاق، او به جستجو پرداخته و اطلاعات بیشتری را در مورد آن کسب کرده است.

تخم مرغ اینستاگرام

جانسون در این زمینه می‌گوید:

آن‌ها چه کار فوق‌العاده‌ای انجام دادند؛ این افراد توانستند از سوپر بال استفاده و توجهات را در فضای مجازی به‌سمت خود جلب کنند و از این طریق پیام مهمی را منتشر سازند.

یکی دیگر از دلایلی که به‌محبوب شدن یوجین کمک شایانی کرد، این بود که گادفری در بخش استوری حساب Egg Gang به انتشار برخی محتوای ساخته‌شده توسط کاربران پرداخت تا نظرشان را جلب کند. همانطور که می‌دانید در این بخش از اینستاگرام، پست‌ها پس از گذر ۲۴ ساعت، ناپدید می‌شوند.

همچنان مرموز…

صفحه‌ی اصلی این حساب کاربری، همچنان مرموز باقی ماند و پست حاشیه‌ای در آن منتشر نشد. این درحالی بود که گادفری در بخش استوری، تصاویری از طرفداران یوجین را قرار می‌داد تا از این طریق حس نوعی همکاری تیمی را به‌مردم القا کند. به‌همین دلیل بود که هشتگ EggGang# به‌عنوان راهی برای شناسایی طرفداران این تخم مراغ، سریعا در فضای مجازی ترند شد.

سم شپرد، مدیر اجرایی بخش نوآوری در آژانس دیجیتالی ۳۶۰i، در این زمینه می‌گوید: «در دورانی که این تخم مرغ هنوز وایرال نشده بود، ایده‌‌ی اصلی پشت آن احمقانه به‌نظر می‌رسید و نمی‌شد باور کرد که با عکس یک تخم مرغ بتوان چنین رکورد دیوانه‌واری ثبت کرد.»

آژانس ۳۶۰i موفق شد در سال ۲۰۱۳ طی همکاری با شرکت Oreo نوعی تبلیغ خلاقانه درست کند و تحسین همه را برانگیزد. در واقع حرکت تبلیغاتی این آژانس به این‌صورت بود که در جریان برگزاری سوپر بول (مسابقه‌ی سالانه‌ی فوتبال آمریکایی) آن سال، برای لحظاتی چراغ‌ها خاموش و همه‌جا تاریک شد و در همین‌حین این آژانس در صفحه‌ی توییترش به انتشار جمله‌ی «می‌توانید در تاریکی هم گل بزنید» پرداخت.

شپرد، حرکت تبلیغاتی کریس گادفری و دوستانش برای یوجین را چیزی شبیه به نسخه‌ی ۲۰۱۹ همان تبلیغ سال ۲۰۱۳ می‌داند. صفحه‌ی توییتر سرویس استریم هولو در توییت بالا طی اقدامی جالب به‌بازی با کلمات پرداخت و به‌جای کلمه‌ی Excited (به‌معنی هیجان‌زده) از Eggcited استفاده کرد.

اسپانسرینگ به خاطر کار فوق العاده

تیم پشت تخم مرغ یوجین با وجود اصرار خبرنگار نیویورک تایمز، تصمیم گرفتند در مورد مبالغی که برای اسپانسرینگ به آن‌ها پیشنهاد شده است سخنی به‌میان نیاورند، آنان همچنین در مورد شرکت‌های بزرگی که با آن‌ها برای تبلیغات تماس گرفته‌اند، صحبت نکردند تا از این طریق، تمرکز اصلی را روی یوجین نگه دارند و درگیر حواشی نشوند.

اگر خبر جدید در مورد اسپانسر شدن هولو برای این تخم مرغ را خوانده باشید، می‌دانید به‌تازگی فردی بازاریاب ادعا کرده است که انجام تبلیغات در حساب کاربری Egg Gang می‌تواند حداقل ۱۰ میلیون دلار هزینه‌بر باشد. آلیسا کان-ویلن در واکنش به این ماجرا گفته است که این رقم «به‌شدت اغراق‌آمیز» است.

تخم مرغ اینستاگرام

البته طبیعتا وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد و یک حساب کاربری شدیدا معروف می‌شود، دارندگان آن می‌توانند از لحاظ مالی سود زیادی ببرند. تیم پشت یوجین، هم‌اکنون با هولو قرارداد امضا کرده است و از سوی این شرکت پول دریافت می‌کند. گفته می‌شود که نیک ترن، قائم‌مقام بازاریابی برند در شرکت هولو،‌ اصلی‌ترین فردی بوده که به همکاری با گادفری و دوستانش تمایل نشان داده و از فرصت پیش‌آمده نهایت استفاده را کرده است. البته رقم پرداختی هولو به تیم پشت تخم مرغ معروف اینستاگرام، هنوز افشا نشده است.

خودجوش اما مثبت

جالب است بدانید هرسه‌نفری که پشت تمامی این قضایا بوده‌اند همگی با هم می‌گویند که بیشتر به اشاعه‌ی پیام‌های مثبت اشتیاق دارند تا این‌که بخواهند از طریق یوجین، درآمدهای کلان کسب کنند.

آلیسا در این زمینه می‌گوید:

تاکنون پیشنهادهای فوق‌العاده‌ی زیادی به‌دست ما رسیده است و فرصت‌های زیادی در اختیار ما قرار دارد؛ خیلی زیاد! ما تاکنون جزئیات زیادی را در مورد خودمان منتشر نکرده‌ایم؛ زیرا معتقدیم که این ماجرا در مورد ما نیست. این قضیه کاملا به یوجین و کارهایی که این تخم مرغ می‌تواند از پس انجام آن‌ها بربیاید، مربوط می‌شود.

کریس گادفری در مواجهه با سوال خبرنگار نیویورک تایمز در این رابطه که هفته‌های اخیر چگونه به آن‌ها گذشته است، سخنان چندانی به‌میان نیاورد و فقط گفت که روزهای دیوانه‌واری را پشت سر گذاشته‌اند و چند هفته‌ی اخیر همچون یک سفر واقعی و جذاب بوده است. گفتنی است که کریس گادفری، آلیسا کان ویلن و سی.جی. براون پس از معروف شدن یوجین تصمیم گرفتند برای هماهنگ‌کردن کارها، با یکدیگر در جنوب‌غرب لندن زندگی کنند.

یوجین امروزه، تخم مرغی جهانی است…

محبوبیت تنها مال تخم مرغ است

گادفری بیشتر در مورد این ماجراها توضیح می‌دهد:

محبوبیت اخیر واقعا در مورد من و برای من نیست. این محبوبیت‌ها متعلق به این تخم مرغ و کارهایی است که می‌توانیم با آن انجام دهیم.

این سه نفر تاکنون نگفته‌اند که چرا تصمیم گرفته‌اند به‌غیر از سلامت روانی، از مقوله‌های دیگری نیز حمایت کنند. آنان تنها گفته‌اند که با گذر زمان همه‌چیز مشخص خواهد شد. این افراد همچنین گفته‌اند که قصد دارند همچنان قویا پاسخگوی طرفداران‌شان باشند.

اتفاقی به شدت عجیب و غریب و غیرمعقول

اندرو اسکس،‌ مؤسس شرکت Plan A، در این رابطه می‌گوید:

این حقیقت که آن‌ها توانسته‌اند کاری کنند افراد بسیار زیادی به‌تماشای تصویر این تخم مرغ بنشینند، اتفاقی به‌شدت غیرمعمول، عجیب‌و‌غریب و شانسی بود. این اتفاق چندان منطقی نیست، این را هم فراموش نکنیم که محبوبیت فعلی قرار نیست همیشگی باشد.

هرازچندگاه، چیزی جدید ظاهر می‌شود و بی‌دلیل اینترنت را منفجر می‌کند، یوجین نیز در دسته‌ی همین موارد قرار می‌گیرد. چنین اتفاقاتی بسیار مهم و تأمل‌برانگیزند و کاری که یوجین انجام داد، خیلی کم تکرار می‌شود. البته همین فضای فعلی نیز پایدار نیست؛ اما در هر صورت همه‌ی ما به افراد پشت این تخم مرغ و اتفاق بزرگی که رقم زدند، احترام می‌گذاریم.

اهدافی که هنوز به آن نرسیده اند

افراد پشت یوجین هنوز به اهداف خود نرسیده‌اند و نمی‌خواهند فراموش شوند. آنان می‌گویند که طرفداران‌شان از جای‌جای دنیا از جمله آذربایجان و دوبی برای‌شان پیام فرستاده‌اند. این افراد به‌طور خاص در کشور آمریکا محبوب هستند، دقیقا به‌همین دلیل بود که آن‌ها مسابقه‌ی سوپر بول را برای تبلیغ خلاقانه‌شان انتخاب کردند.

تخم مرغ اینستاگرام

آلیسا می‌گوید که پخش شدن آن تبلیغ در مسابقه‌ی سوپر بول، چیزی شبیه به رؤیا می‌ماند و حس خیلی خاصی دارد. او حرف‌هایش را این‌گونه ادامه می‌دهد:

یک زمانی مایکل جکسون در بین دو نیمه‌ی مسابقه‌ی سوپر بول، آهنگ اجرا می‌کرد؛ امروز یوجین در مرکز استیج قرار دارد. گادفری در تکمیل صحبت‌های کان ویلن می‌گوید که آن‌ها به‌مسابقه‌ی سوپر بول نه‌تنها به‌عنوان یک رویداد آمریکایی بلکه به‌عنوان «لحظه‌ای بین‌المللی» نگاه می‌کنند.

آلیسا صحبت‌هایش را ادامه می‌دهد:

امروزه یوجین، تخم‌ مرغی جهانی است. یوجین واقعا جهانی است و در سراسر دنیا مردم آن را می‌شناسند. این آقا (He) عاشق فوتبال است، یا این خانم (She)، ببخشید شاید بهتر باشد آن را با ضمیر It صدا کنیم.

کریس گادفری می‌گوید که با حرف‌های اندرو اسکس موافق است و محبوبیت یوجین چیزی شبیه به شانس بود و اتفاق بسیار بزرگی به‌شمار می‌آید:

با این‌همه فراموش نکنیم که همین اتفاق شانسی، توانست توجه تمام دنیا را جلب کند. [خودِ این توجه مهم نیست،] مهم این است که شما با این توجهات، چه کارهایی انجام دهید.

نظر شما درباره این فعالیت چیست؟ به نظر شما با تکنیک کلیک فارم می توان به تعداد بالایی لایک و کامنت رسید؟ آیا راهی را میشناسید که بتوان بیشترین لایک از اینستاگرام را گرفت؟ به نظر شما داستان پشت پرده تخم مرغ مرموز چقدر صحت دارد؟ نظرات خود را با من درمیان بگذارید.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest

32 نظر
Inline Feedbacks
View all comments