مفید و کاربردی
لینک های مفید و کاربردی برای شما

تخم مرغ مرموزی که پرلایک ترین پست اینستاگرامی میشود!

بررسی پرلایک ومرموز ترین پست اینستاگرامی

30

این روزها اتفاقات عجیب وغریبی درفضای مجازی خصوصا شبکه های اجتماعی رخ میدهد که باعث شگفتی همه می شود. امروز میخواهم درباره تخم مرغ اینستاگرام صحبت کنم که پرلایک ترین پست اینستاگرامی شده است. درادامه همراه با آی تی من ، جلال ترابی باشید.

پیشنهادی :

چند روز پیش به صورت کاملا اتفاقی دریکی از استوری های اینستاگرامی با مطلبی روبه رو شدم که برایم خیلی جذاب بود. این استوری درباره پرلایک ترین پست اینستاگرام که مربوط به یک تخم مرغ اینستاگرام بود، وقتی وارد پیج شدم با صحنه عجیبی رو به رو شدم که تمام معادلات ذهنی ام را بهم ریخت !

World Recod Egg in instagram

صفحه ای با بیش از 7 میلیون مخاطب، بیش از دو میلیون کامنت، تیک تایید آبی اینستاگرام و از همه عجیب تر لایک بالای 40 میلیون مخاطب اینستاگرامی برای تنها پستی که در این صفحه قرار دارد. 

بررسی صفحه World Record Egg

World Recod Egg in instagram

اولین نکته قابل توجه، منتشر شدن پست World Record Egg در 4 ام ژانویه 2019 است که برابر با 14 ام دیماه 97 میشود. که به فاصله 13 روز (تا امروز) توانسته تیک آبی اینستاگرام را دریافت و در چندین روز به بالای 40 میلیون لایک، 2 میلیون کامنت و 7 میلیون مخاطب دست پیدا کند. 

بررسی کپشن:

در بررسی که از این صفحه و پست EGG داشتم، چیزی که به چشمم میخورد کپشن جالب این پست است:

World Recod Egg in instagram

که نوشته : 

دستیابی به رکورد جهانی بیشترین لایک پست در اینستاگرام. آخرین رکورد لایک در اینستاگرام مربوط به کایلی جنر ( با 18 میلیون لایک) است. ما این رکورد را گرفتیم!

کایلی جنر، یکی از اینفلوئنسر های اینستاگرامی است که یکی از پست های او به تنهایی 18 میلیون لایک رادریافت کرده وپیش از این جزو رکورد دارترین پست ها بود. اما این تخم مرغ جنجالی تمام محاسبات را تنها ظرف چندین روز بهم ریخته و نه تنها جایگاه اول را در لایک به خود اختصاص داده، بلکه قصد دارد تا پرفالورترین پیج اینستاگرام هم بشود!

درانتهای پست، چندین هشتگ دیده میشود : 

LikeTheEgg   #EggSoldiers   #EggGang#

انتظار ما از وجود چنین هشتگ هایی، دیده شدن پست درنتایج هشتگهای پرجستجو ودریافت لایک بیشتر است. اما با مراجعه به هشتگهای بالا متوجه میشویم که هشتگ ها توسط خود صفحه EGG ایجاد شده و در ابتدا هیچ جستجویی نداشتند!

درواقع پس از معروف شدن پست، این هشتگها پراز مطالبی شد که دیگر صفحات به بهانه دریافت لایک و فالور درکنار پست معروف شروع به فعالیت کردند.

نمونه ای از سرچ هشتگ های به کار رفته در World Recod Egg
سرچ هشتگ های به کار رفته در World Record Egg

بررسی تگ های عکس :

دومین چیزیکه جالب به نظر میرسد، تگ هاییست که برروی این تخم مرغ مرموز قرار گرفته است. روی این پست اینفلوئنسر های اینستاگرامی و رسانه های پرمخاطب اینستاگرام تگ شده اند. صفحاتی که برروی این پست تگ شده اند:

صفحاتی که در World Recod Egg تگ شده اند
صفحاتی که در World Record Egg تگ شده اند

با بررسی صفحات متوجه شدم که هدف از تگ کردن این افراد ورسانه ها، هشدار به آنهاست. هشدار برای رکورد بیشترین لایک و فالور است. جالبتر آنکه برخی از پیج هایی که تگ شده اند، خبر این تخم مرغ مرموز را منتشر کرده اند. 

بررسی لایک های پست:

نکته شگفت انگیز و مرموز پست اینجاست! لایک های لحظه ای وبدون توقف! زمانیکه این پست را برای شما میگذارم، درحال بررسی پست و تعداد لایک ها بودم که به چیز جالبی برخورد کردم. به دو عکس زیر توجه کنید:

اسکرین اول با 46.740.938 لایک
اسکرین اول با 46.740.938 لایک

پس از چند ثانیه و رفرش دوباره پست EGG :

اسکرین اول با 46.741.674 لایک
اسکرین اول با 46.741.674 لایک

تنها سه ثانیه و با بارگذاری مجدد پست EGG ، این پست چیزی حدود 1000 لایک را دریافت کرد! که واقعا شگفت انگیز است. اگر به طور متوسط در هر 2 ثانیه 200 لایک دریافت کند، یعنی این پست درهر ثانیه معادل 100 لایک به طور متوسط میگیرد که این تعداد را ضرب در 86400 ثانیه ( معادل تعداد ثانیه های کل یک روز) بکنیم، این پست چیزی حدود : 

100X24(Hours)x60(Minutes)x60(Seconds)=8,640.000 Like

بله ! دریک شبانه روز حدود 8 میلیون لایک دریافت میکند! البته سرعت لایک شدن این پست هرچه جلوتر میرود، کند تر میشود. ( روزهای قبل در هر ثانیه حدود 500 الی 1000 لایک دریافت میکرد که درمقایسه با امروز به یک پنجم تا یک دهم کاهش پیدا کرده است)

بررسی کامنت های پست:

کامنت های پست EGG هم جالب است! از کامنت های تبلیغاتی رباتها گرفته تا کامنت های تعجب کاربران به زبان های مختلف که در نوع خودش جالب وجذاب است و حضور ایرانیان هم در این عرضه خالی از لطف نیست!

درحال بررسی کامنت ها بودم، چیزی که درباره کامنتها مشکوک به نظر میرسد، اینست که برخی از کامنت ها چندین بارو پشت سرهم تکرار شده اند. که این مورد را میتوان تاحدودی مربوط به اپلیکیشن هاو ربات های کامنت بگیر دانست.

به نمونه های زیر توجه کنید: 

باکمی توجه متوجه میشویم که کامنت های غیر مرتبط و البته پشت سرهم از یک اکانت پست های EGG بسیار دیده میشود واین مورد را میتوان تنها با ربات یا اپلیکیشن های مرتبط با کامنت گرفتن دانست.

چرا World Record Egg مرموز است؟

با توجه به بررسی هایی که بالاتر انجام دادم، مهم ترین موضوعی که در رابطه با پست EGG مرموز بوده و تا به حال مشخص نشده نحوه جذب فالور، لایک و کامنت های این پیج است که به طور عجیبی هرلحظه درحال افزایش است. احتمالی که درباره عملکرد این پیج میرود اینست که با تکنیک کلیک فارم (Click Farm) که بیشتر کاربران تایلندی، چینی و هندی برای تقلب به کار میبرند، استفاده شده است. پس به طور حدودی میتوان حدس زد که مالک این پیج میتواند از کشور های تایلند، چین یا هند باشند.

کلیک فارم چیست؟

یک نمونه کلیک فارم در تایلند
یک نمونه کلیک فارم در تایلند

کلیک فارم ها (Click Farm) بخشی از کسب و کارهای زیر زمینی اینترنتی که اصولا جدی هم گرفته نمیشوند. با پرداخت پول به چنین شرکت هایی میتوان تعداد زیادی لایک، ایموجی، امتیاز، نظرات موافق و ترافیک اینترنتی را به سمت محصولات و کالاهای خاص هدایت کرد و درآمد بسیار خوبی را کسب کرد.

در این اتاقها تعداد زیادی گوشی مدل پایین به همراه مقدار زیادی سیم کارت و اکانت جعلی (فیک) وجود دارد که کار اصلی آنها جمع آوری کیلویی لایک، کامنت و فالور برای مشتریان به صورت تقلبی است. این روش همان طور که گفته شد بیشتر توسط کاربران آسیایی کشورهای هند، تایلند و چین مورد استفاده قرار میگیرد. با این حال هنوز اطلاعات دقیق وجامعی درباره نحوه فعالیت این اکانت مرموز منتشر نشده است.

نمونه های مشابه World Record egg

صفحات مشابه EGG هم شروع به فعالیت کرده اند و این حرکت درحال تبدیل شدن به یک کمپین است. ولی این را نباید فراموش کنیم که نمونه های مشابه، تنها به بهانه رکورد جهانی قصد بالابردن فالور صفحه و سپس تغییر کاربری پیج یا فروش آن هستند !

نظر شما درباره این فعالیت چیست؟ به نظر شما با تکنیک کلیک فارم می توان به تعداد بالایی لایک و کامنت رسید؟ آیا راهی را میشناسید که بتوان بیشترین لایک از اینستاگرام را گرفت؟ نظرات خود را با من درمیان بگذارید.

منبع جلال ترابی آی تی من
از اتفاقات جدید زودتر از همه باخبر شو !
از اتفاقات جدید زودتر از همه باخبر شو !
توی خبرنامه سایت ثبت نام کن و جدید ترین اخبار را توی ایمیلت دریافت کن !
شما هرزمانی که بخواهی میتوانی این خبرنامه را غیر فعال کنی !

30
دیدگاه بگذارید

avatar
15 فعالیت های نظردهی
15 واکنش به پاسخ دهی
0 دنبال کننده گان
 
بیشترین نظر دیده شده
داغ ترین بخش نظرات
15 نویسندگان نظرات
جلال ترابیSamsamپوریا ربیعیآلیسالهام آخرین نظرات ارسالی
  عضویت  
جدید ترین قدیمی ترین بیشتری بازدید
هشدار به وسیله :
محمدرضا
مهمان عزیز
محمدرضا

یادداشت جالبی بود. در مورد Click Farm اطلاعات زیادی نداشتم و واسم جالب اومد. ایرانی ها چطور اینکار رو کردن؟ مثلا همون پراید یا صابون گلنار؟
به نظرم که از قدرت اینفلوئنسرمارکتینگ هم اسفاده شده و اگر اون اینفلوئنسرها رو تگ نمیکرد شاید این اتفاق نمی افتاد.

شاهین
مهمان عزیز
شاهین

عجب پست جنجالی و جالبی شده

مصطفی
مهمان عزیز
مصطفی

46 میلیون لایک؟!!!!!!

ناهید
مهمان عزیز
ناهید

منظورتون از دور زدن الگوریتم اینستاگرام چیه؟

حافظ
مهمان عزیز
حافظ

اخه مگه داریم؟!

جهان زاده
مهمان عزیز
جهان زاده

سلام آقای ترابی
مطلب خیلی خوبی بود
درباره امنیت اینستاگرام مطلبی دارین؟

امیری
مهمان عزیز
امیری

درباره افزایش فالور چه پیشنهاد هایی دارین؟

سوسن
مهمان عزیز
سوسن

اوووف اینا چطوری لایک گرفتن؟

نسرین
مهمان عزیز
نسرین

خیلی عالی بود . مثل همیشه

فاطمه
مهمان عزیز
فاطمه

مثل همیشه عالی و جذاب بود

الهام
مهمان عزیز
الهام

درباره امنیت تلگرام چه پیشنهادی دارین؟

آلیس
مهمان عزیز
آلیس

سایتتون واقعا عالیه
فکر نمیکردم انقدر قوی و جذاب باشه

پوریا ربیعی
مهمان عزیز
پوریا ربیعی

سلام . خسته نباشید . من 2تا اکانت داشتم . از یکی اومدم بیرون . دوباره خاستم بیارمش بالا ولی چون فکر کنم جیمیل و شماره یکجور دادم بهش بالا نمیاد . یا اکانت اولمو میاره بالا دوباره . چیکار باید بکنم !

Samsam
مهمان عزیز
Samsam

یه سوال چرا تو روش کلیک فارم از گوشی استفاده میکنند ؟ نمیان آی پی ادرس با برنامه های مختلف تغییر بدن و روی لب تاپ صد تا یا بیشتر اکانت بسازند؟ که دیگه نیازی هم ب گوشی نباشه

Samsam
مهمان عزیز
Samsam

سلام، برای متصل شدن ب یکی از این شبکه های کلیک فارم باید چی کار کرد ؟ چون میگید زیرزمینی پیداشون نمیشه کرد ، واینکه اگر با ربات تلگرام یا برنامه های فالو بگیر فعالیت میکنیم چرا پیح بسته میشه