الگوریتم و فلوچارت و یک واقعیت : شما به گرد پای الگوریتم هم نمیرسین!

0 19,326

الگوریتم و فلوچارت بخش اصلی تکنولوژی، فناوری و خصوصا اینترنت به حساب میاد. وقتی توی گوگل یا شبکه های اجتماعی فعالیت دارید، این الگوریتم ها هستن که شما رو هدایت میکنن. تو این یادداشت از رشد کسب و کار همراهم باش.

وقتی رسانه‌ی جدیدی راه اندازی میشه و توجه‌ ها رو به خودش جلب میکنه، در واقع کسانی هستن که پشت پرده سود میبرن. آنها از موتور جستجوی گوگل جلو میزنن، فالوور های اینستاگرام و شبکه های اجتماعی رو درو میکنن، موفقیت غیر منتظره‌ ای در توییتر یا حتی کلاب‌‌ هاوس به دست میارن.

آیا الگوریتم و فلوچارت منو انتخاب میکنه؟

“آنها منو انتخاب میکنن” و به نظر میرسه که هیچ‌ کس نمیتونه به آنها بی‌ اعتنا باشه. دیگران نیز این بارشِ بارانِ شانس رو میبینن و مشتاقانه برای گرفتن سهم‌ شون از این ترافیک شتاب میگیرن.

ولی “آنها” وجود ندارن و شما هم برگزیده نیستین! این الگوریتم هست که نیاز داشت ” توجه” ها رو به جایی بفرسته و برای مدتی آنرا به همونجا منتقل کرد. ولی مطمئنا، این وضعیت هم ادامه پیدا نمیکنه چون اکوسیستم، همیشه در حال تغییرات هست.

شما نمیتونین در یه پلتفرم، دوبار پُست بذارین چون بار دوم، این همون پلتفرم دفعه‌ی قبل نیست!

ما این فرصت رو داریم تا برای کسانی که اهمیت میدن، کاری کنیم که باعث افتخارمون بشه. و شاید بتونیم این کار رو به روشی انجام بدیم که آنها رو تشویق کنه که به دیگران هم بگن. هدف ما، گرفتن سهم ترافیک از یه الگوریتم نیست. سهم ترافیک، یه جایزه‌ی تصادفی محسوب میشه…

عروسک خیمه‌ شب‌ بازی‌ بودن، کار مزخرفی به حساب میاد مخصوصاً اگه نتونی با اطمینان بگی که چه‌ کسی داره نخ‌ ها رو میکشه یا چرا اینکار رو میکنه…

پ . ن : ما باید از الگوریتم برای بهره برداری و سود خودمون استفاده کنیم، چه بسا خیلی وقتا این کار عکس میشه! حواسمون باشه تو شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو برای کسب و کارمون دنبال چی هستیم و راه خودمون گم نکنیم.

دیگه چه خبر ؟
عضویت
هشدار از طریق:
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x