اینجا چی میخونی؟

یادداشت ها

یادداشت ها بهترین جا برای گرفتن ایده هست. جدای از اینکه یادداشت نوشتن و نوت برداری به ما کمک میکنه تا ایده هاییکه یهویی به ذهنمون میخوره رو جایی بنویسیم و سرموقع بریم سراغشون، اشتراک گذاشتن اونها کمک میکنه تا بقیه هم بتونن از اونها استفاده کنن.

یادداشت شخصی چی هست؟

یادداشت شخصی به یادداشتی اشاره داره که یک فرد برای خودش مینویسه تا از ایده‌هاش، احساساتش یا هر چیز دیگه ای که مد نظرش هست، یادداشت برداری کنه

این نوع یادداشت‌ها عمدتاً شامل هدف‌های شخصی، ایده‌های خلاقانه، رویدادها و تجربیات زندگی میشن… این یادداشت‌ها معمولاً برای سهولت فرآیند تفکر، حل مسئله، خلاقیت در کار، افزایش تمرکز و بهبود حافظه شخص نوشته میشن…

یادداشت شخصی میتونه به عنوان یک ابزار مؤثر برای توسعه فردی و پیشرفت شخصی به کار گرفته بشه.

تراوشات ذهنی چیست؟

تراوشات ذهنی به مجموعه افکار، احساسات و تصاویری اشاره داره که به طور ناخودآگاه در ذهن فرد در حال پردازش و حرکت هستن. این تراوشات ممکنه به صورت رویاها، افکار خودکار، موسیقی ذهنی، تصاویر دیده‌شده در خیال و تصاویر مرتبط با یادآوری های اخیر اتفاق بیوفته.

تراوشات ذهنی به عبارتی یک نوع فعالیت ذهنی ناخودآگاه است که در زمان خلوت، آرامش و ناحیه پایین‌تر پوشش گذاشته میشه. این تراوشات تاثیرات مختلفی بر روی فرد دارند. به طور مثال، این تراوشات میتونه به خلاقیت، تصمیم گیری، تعامل اجتماعی و خودآگاهی کمک کنه. همچنین، در برخی موارد ممکنه دچار اختلالات ذهنی مانند اضطراب و افسردگی بشه.

در کل، تراوشات ذهنی جزء جذابی از کارکردهای اصلی مغز انسان به شمار میرن و میتونن در پردازش اطلاعات، تفکر خلاقانه، وضعیت روحی و روابط اجتماعی ایفای نقش داشته باشن.

روزمرگی و روزنوشت ها

روزمرگی و روزنوشت ها دو مفهوم متفاوت هستن. روزنوشت یا ژورنال نویسی فعالیتی است که در آن فرد با نوشتن و ثبت رویدادهای مهم روزانه خود، مسائل شخصی و ارتباطات خود با دیگران، مسائل مرتبط با شغل و تحصیل و … از خوددرنگ تبدیل به نگاهی دقیق‌تر به زندگی خود میشه.

اما روزمرگی به دوره‌ای گفته میشه که فرد در آن به ندرت عملکردی جز بیکاری نداره و فعالیتی ویژه‌ای در حیطه شغلی و یا تحصیلی ندارد. البته منظورم از روزمرگی و روزنوشت ها اینه که هرروز یا چندروز یکبار یه یادداشت اینجا بنویسم.

در واقع، روزنوشت به عنوان یک ابزار شخصی برای تأمل در خود و یادداشت برداری از روزی که گذشت به کار میره، در حالی که روزمرگی به معنی فرضی بودن از برنامه‌ی کاری که به عادت فرد در زندگی همراه باشه، هست. به طور کلی، هر دو مفهوم می‌توانند به ارتقای کیفیت زندگی و بهبود شخصی و رشد فردی کمک کنند.

توصیه من به شما

فلسفه و پشت پرده این بخش دقیقا همینه که بتونم ایده های یهویی یا تراوشات ذهنی خودمو که گاها خیلی کمتر از مقاله ها و آموزش سایر بخش های سایتم هست رو در کمترین کلمه و کمترین خط به شما منتقل کنم.

توصیه من به شما اینه که سعی کنین یادداشت هاتونو یه جا ماندگار کنین تا همیشه بهشون سر بزنین. اگه به سایت و شبکه های اجتماعی علاقه دارین، بهترین راه اینه که اونا رو با دیگران هم به اشتراک بذارین ولی اگه به این کار علاقه ندارین، اونو یه جا برا خودتون بذارین.

اینجا برداشت های منو در زمینه های مختلف میخونی. توی یادداشت ها دنبال نتیجه گیری یا یادگرفتن نباش! دنبال سرنخ باش تا بتونی انتهای اونو به راحتی پیدا کنی.