اینجا چی میخونی؟

آموزش سئو خارجی

با آموزش سئو خارجی یاد میگیرید تا به صورت اصولی و درست، جایگاه سایت خودتون رو در نتایج گوگل تثبیت و بهتر کنین. سئوی خارجی یکی از مولفه های مربوط به سئو بوده و مهم تلقی میشه اما باید به این نکته هم توجه کنین که سئوی خارجی مثل چاقوی دولبه عمل میکنه! اگه درست استفاده بشه میتونه با کمک سئوی داخلی به راحتی سایت شما رو در نتیجه ها از رقبا بالاتر نشون بده ولی اگه درست استفاده نشه….

سئو خارجی یا Off-page SEO چیست؟

سئو خارجی یا Off-page SEO به همه کارهایی گفته میشه که خارج از سایت و صفحات انجام میشه و هدف اصلی بهبود جایگاه کلمات کلیدی در گوگل هست.
شما میتونین از ابزارها و برنامه های مختلف به تبلیغ سایت خودتون بپردازین و این کار میتونه از طریق وب سایت های دیگه، فروم ها، شبکه های اجتماعی و … انجام بشه. در واقع شما میتونین لینک وب سایت خودتونو درون سایت های دیگه قرار بدین و اون سایت با گذاشتن لینک شما در سایتش اعتماد شما رو به مخاطبان نشون میده. البته این همه ماجرا نیست!
الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییر هستن، و یه سایت زمانی که دارای ارتباط، قدرت و اعتماد باشه حتما رتبه خوبی رو خواهد گرفت. این عوامل در سئو خارجی برآورده میشه. متخصصین سئو، اگرچه شاید به طور کامل در مورد رتبه بندی محتوا در گوگل شناخت جامعی نداشته باشن ولی این رو میدونن که سئو خارجی بالای 50 درصد رتبه بندی رو بهبود میده.
لینک سازی یا لینک بیلدینگ قلب سئو خارجی محسوب میشه. موتور جستجو گوگل از طریق شبکه ارتباط لینک ها به کیفیت محتوا های یه سایت پی برده و لینکی که ارزش بالاتری داره رتبه بهتری برای اون سایت به ارمغان میاره.

تفاوت سئو خارجی و سئو داخلی

سئو داخلی و سئو خارجی دو روش متفاوت برای بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو هستن. در ادامه تفاوت‌های اصلی بین سئو داخلی و سئو خارجی را بهتون میگم:
1- محتوا: در سئو داخلی، تمرکز اصلی بر روی بهینه‌سازی محتوا و پاسخ‌گویی به نیازهای کاربران است. این شامل استفاده از کلمات کلیدی مناسب، عناوین مناسب، توضیحات صفحه و محتویات قابل خواندن است. به علاوه، برخی از تکنیک‌های بهینه‌سازی فنی مانند سرعت بارگذاری صفحات و یکپارچه‌سازی ساختار URL نیز در سئو داخلی محاسبه میشن.
در سئو خارجی، تمرکز بیشتر بر روی لینک سازی و به دست آوردن لینک‌های برگشتی از وب‌سایت‌های معتبر است. این شامل ایجاد محتوای بیشتر و با کیفیت، به اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی، ایجاد تبلیغات پولی و همکاری با سایت‌های معتبری است که به دنبال لینک بازگشتی هستن.
2- محل: سئو داخلی بیشتر بر روی بهینه‌سازی برای جستجوی محلی تمرکز داره. این شامل بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج جستجوی محلی، ایجاد صفحات محلی و استفاده از کلمات کلیدی محلی در محتوا و توضیحات صفحه است.
سئو خارجی بیشتر بر روی بهینه‌سازی برای جستجوی بین‌المللی تمرکز داره. این شامل بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج جستجوی بین‌المللی و استفاده از کلمات کلیدی تخصصی وب‌سایت در محتوا و توضیحات صفحه است.
3- هزینه: سئو داخلی برای بسیاری از کسب و کارها هزینه کمتری در بر دارد و می‌تواند به عنوان یک راه حل اقتصادی برای بهبود رتبه سایت استفاده بشه.
سئو خارجی هزینه بیشتری برای کسب و کارها داره، به دلیل اینکه بیشترین تمرکز آن بر روی لینک سازی و به دست آوردن لینک‌های برگشتی از وب‌سایت‌های معتبر است.

در آموزش سئو خارجی سعی دارم تا شما رو با نکات ، ترفندها و مهترین آموزش هاییکه باید در این راه یاد بگیرین تا بتونین سایتی مناسب داشته باشین و به رتبه گرفتن شما توی گوگل کمک کنه. (البته همه چیز به خود شما بستگی داره!)